آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان

چکیده این مطلب :

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان یکی از بهترین مزیتهایی میباشد که میتوان از رنگ پلی اورتان روی سطوح ام دی اف توقع داشت.

سرفصل ها:

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان

روکش رنگ پلی اورتان می تواند فرسودگی و پارگی کابینت های آشپزخانه را کاهش دهد، به ظاهر جدید آنها کمک کند و عمر کابینت ها را افزایش دهد ، پلی اورتان روی چوب ناتمام بهترین کار را دارد اما می توان آن را مستقیماً روی سطوح رنگ شده نیز رنگ کرد و بهترین خروجی ممکن را از آن دریافت کرد.

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان 5

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان را میتوان به کاور کردن چوب در پلاستیک تشبیه کرد

وقتی از رنگ پلی اورتان استفاده می کنید، در واقع چوب یا ام دی اف را در پلاستیک می بندید ، این یک پلاستیک بسیار سخت است که به سختی چیزی می تواند در آن نفوذ کند. علاوه بر این دوام استثنایی، قرار دادن پلی اورتان آسان است. نسبتاً سریع خشک می شود؛ فوق العاده مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آب؛ و در روکش های کم براق، ساتن و براق موجود می باشد. همچنین بر پایه روغن و بر پایه آب عرضه می شود که میتوان آنرا رنگ دومواد یا خودرو نیز نامید

آماده سازی قبل از استفاده از پلی اورتان در کابینت آشپزخانه

قبل از اعمال پلی اورتان، مراحل آماده سازی را برای پاک کردن رنگ یا آماده سازی برای رنگ جدید کامل کنید. این مراحل ممکن است شامل استفاده از پاک کننده رنگ، سنباده زدن و پر کردن و آب بندی باشد. اگر روی سطح لکه یا پرکننده چوب زده اید، قبل از افزودن پلی اورتان مطمئن شوید که کاملاً خشک است تا بتوانید عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان را به بهترین شکل ممکن اجرایی نمایید.

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان 5

پلی اورتان پایه روغنی یا آب را با برس، اپلیکاتور پشم بره یا پارچه بدون پرز اعمال کنید ، استفاده از پلی اورتان لاتکس با سمپاش آسان است. پلی اورتان مبتنی بر روغن تمایل دارد آثار را مسدود کند، بنابراین بهتر است این کار را با دست انجام دهید همه انواع چوب حداقل به دو لایه پلی اورتان روغنی نیاز دارند. پوشش اول به عنوان آستر و درزگیر عمل می کند. دومی به عنوان پوشش پایانی عمل می کند. با پلی اورتان پایه آب، پوشش سوم توصیه می شود، زیرا پوشش نسبتاً سریع از بین می رود. اگر گرد و غبار یا پرز وارد سطح خیس شد، بین لایه ها سنباده بزنید. سنباده زدن همچنین تشخیص اینکه پوشش بعدی را کجا زده اید آسان تر می کند.

عیب یابی روکش های پلی اورتان در کابینت آشپزخانه در مقاله عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان

هنگامی که پایان را اضافه می کنید – هر دو لایه – سطح کار را بین خود و یک نور نگه دارید (در صورت امکان). به این ترتیب، هنگام اعمال پوشش، نقاط از دست رفته را خواهید دید. لکه های از دست رفته در اثر نفوذ ضعیف به چوب یا کاربرد ناکافی ایجاد می شود. آنها گودهای کوچکی را در پایان باقی می گذارند و تقریباً غیرممکن است که پس از خشک شدن مواد، آنها را لمس کنید.

همه پلی اورتان ها شفاف نیستند و دارای تنوع رنگی بسیار بالایی هستند ، با استفاده از اینها، معمولاً باید چندین لایه از روکش را بمالید تا به تن رنگی که می خواهید روی کابینت آشپزخانه خود برسید. هر کت رنگ عمیق تری تولید می کند. بنابراین آزمایشی را روی یک ضایعات از همان ماده امتحان کنید تا مشخص کنید به چند لایه نیاز دارید. اگر قبل از رسیدن به درخشندگی مورد نظر به تن رنگی رسیدید، اجازه دهید سطح کابینت ها کاملا خشک شود و سپس برای تکمیل پروژه، روکش پلی اورتان شفاف را اعمال کنید. با این حال، روکش شفاف رنگ زیر را کمی تغییر می دهد.

می توانید یک روکش پلی اورتان شفاف را روی رنگ اعمال کنید. انتظار نداشته باشید که پلی اورتان هر گونه نقصی را در مواد پنهان کند. علاوه بر این، اگر کابینت های آشپزخانه خود را به رنگ سفید یکدست می کنید، باید بدانید که با گذشت زمان تا حدودی زرد می شوند. پلی اورتان های کم براق ماندگاری کمتری نسبت به محصولات با براقیت بالا دارند. از روکش های کم براق به عنوان زغال سنگ بالا استفاده کنید تا براقیت پوشش های براق زیرین را قطع کنید. براقیت بالا برای اعمال روی کابینت آشپزخانه توصیه می شود.

عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان 5

یادداشت مهم

همانند پوشش های لاک و شلاک، کنترل گرد و غبار و کثیفی در پلی اورتان بسیار مهم است. تمام مجاری را که جریان هوای ناشی از گرمایش و سرمایش را حمل می کنند، بپوشانید. از انجام هر کاری که باعث پخش شدن گرد و غبار در هوا می شود، خودداری کنید، به ویژه از جارو کردن زمین درست قبل از استفاده از کابینت آشپزخانه ، برای پاک کردن گرد و غبار از روی کار از یک پارچه چسبناک استفاده کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد مقاله عایق کردن ام دی اف با رنگ پلی اورتان با کارشناس های مجموعه ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.