آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

سنگ کورین چیست؟

چکیده این مطلب :

سنگ کورین، یکی از انواع سنگ های مصنوعی است که در محیط آزمایشگاهی ساخته می شود و تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد. این سنگ به طور معمول، در ساخت قسمت های مختلفی از دکوراسیون داخلی اپن، روشویی یا سینک استفاده می شود.

سرفصل ها:

سنگ کورین چیست؟

مقدمه

استفاده از سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان، پیشینه زیادی دارد و به چندین هزار سال قبل باز می گردد. تفاوت عمده ای که بین این سنگ ها و نمونه های امروزی وجود دارد، امکان ساخت سنگ هایی با طرح ها و اجزا دلخواه در محیط آزمایشگاهی است که به سنگ های مصنوعی شهرت دارند و در مواردی، از ترکیب درصدهای مختلفی از سنگ های طبیعی با مواد مصنوعی یا استفاده از مواد شیمیایی به تنهایی، به دست می آیند. کورین، کوارتز و اونیکس، نمونه هایی از این سنگ ها هستند که در ادامه به معرفی سنگ کورین به عنوان یکی از سنگ های این دسته بندی، خواهیم پرداخت.

 

سنگ کورین چیست؟ 5

سنگ کورین چیست؟

تنوع سنگ های طبیعی برای به کارگیری در دکوراسیون داخلی ساختمان ها اگرچه قابل قبول است اما چندان زیاد نیست و برای بسیاری از طرح هایی که امروزه مورد پسند مشتریان و معماران قرار می گیرد، این تنوع رنگ محدود به نظر می رسد. از طرفی، به دلیل مقاومت قابل توجهی که این مصالح در مقایسه با سایر مواد به کار رفته در نماسازی داخلی دارند، نمی توان به طور کامل از آنها چشم پوشی کرد. در این حالت، بهترین روش، بهره گیری از سنگ های مصنوعی است.

کورین، به عنوان یکی از معروف ترین سنگ های مصنوعی شناخته می شود که در دهه هفتاد میلادی، برای اولین بار در آمریکا و توسط کمپانی دوپون تولید شد. این سنگ، از ترکیب پلی متیل متاکریلات (رزین اکریلات یا رزین مصنوعی) به همراه آلومینیم هیدروکسید و مواد دیگری ساخته می شود که پس از ترکیب و قالب گیری، سنگ مصنوعی کورین را ایجاد می کنند.

سنگ کورین چیست؟ 5

تاثیر سنگ کورین در نما

کورین یکی از سنگ هایی است که به دلیل امکان تولید رنگ بندی و طرح های بسیار متنوع (نزدیک به 70 طرح و رنگ مختلف)، در دکوراسیون داخلی ساختمان کاربرد زیادی دارد اما در نماسازی، معمولا کاربردی ندارد و از نمونه های سنگ های طبیعی یا در مواردی نیز از سایر سنگ های مصنوعی به این منظور، استفاده می شود. در نمونه هایی از کورین که ظاهر شفاف تری دارند، به دلیل ماهیت رزین، نور را به صورت خاصی منعکس می کنند و در زمان به کارگیری نورپردازی، جلوه بسیار زیبایی دارند. کاربرد کورین، بیشتر در بخش های داخلی ساختمان است. استفاده از این سنگ در پوشش سطوح به ویژه در آشپزخانه و اطراف سینک یا روی کابینت ها و همچنین در ساخت روشویی سرویس های بهداشتی بسیار زیاد است. کورین، به دلیل حساسیت بافت سنگ و امکان ایجاد خش بر روی آن، برخلاف سنگ هایی مانند گرانیت یا مرمر، معمولا برای پوشش کف انتخاب نمی شود.

 

سخن پایانی

سنگ کورین، یکی از زیباترین و خاص ترین سنگ هایی است که می توان در دکوراسیون داخلی ساختمان ها به کار برد. اما این سنگ، در کنار زیبایی، مزایا و معایبی نیز دارد که باید برای به کارگیری در بخش هایی که در نظر دارید، حتما به آنها توجه کنید. به عنوان مثال، بافت رزین به کار رفته در این سنگ، در مقابل حرارت مستقیم و دائمی، آسیب پذیر است و از این رو، استفاده از کورین در بخش هایی که حرارت زیادی در آن وجود دارد یا در معرض تابش نور مستقیم خورشید است، چندان توصیه نمی شود و بهتر است پیش از اقدام به خرید این سنگ یا سفارش طراحی دکوراسیون بر مبنای آن به ویژه در آشپزخانه که با اجسام داغ سر و کار خواهد داشت، با یک فرد متخصص مشورت نمایید تا بتوانید بهترین تصمیم را در خرید خود بگیرید شما عزیزان میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید تا کارشناسهای مجموعه ما راهنمایی های لازم را خدمتتان نمایند.

 

با تشکر از شما عزیزان که برای مطالعه این مقاله وقت گذاشتید امیدوارم مفید واقع گردد روزگارتان خوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.