آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کمد دیواری کلوزت را چگونه و براساس چه اصولی چیدمان و طبقه بندی کنیم؟

چکیده این مطلب :

کمد دیواری کلوزت را چگونه چیدمان کنیم که نظم مورد نظرمان را داشته باشد؟ و لباس ها در دسترس مان باشند؟ پس در ابتدا باید پاسخ مناسبی برای این سوالات پیدا کنیم که چیدمان مناسب برای انواع کمد دیواری چگونه باید باشد؟ در این نوشته می خواهیم به این سوالات پاسخ بدهیم. صمن اینکه یک […]

کمد دیواری کلوزت را چگونه چیدمان کنیم که نظم مورد نظرمان را داشته باشد؟ و لباس ها در دسترس مان باشند؟ پس در ابتدا باید پاسخ مناسبی برای این سوالات پیدا کنیم که چیدمان مناسب برای انواع کمد دیواری چگونه باید باشد؟ در این نوشته می خواهیم به این سوالات پاسخ بدهیم. صمن اینکه یک راهنمایی عملی هم ارائه می کنیم.

اگر شما خانه ای دارید که متراژ آن بیش از 270 متر است، پس فضایی بزرگ برای چیدمان لباس های تان در اختیار دارید. فضایی که می توانید یکی از انواع کمد دیواری ویژه لباس ها را در آن تعبیه کنید.  همان کمد دیواری محبوب این روزها یعنی کمد دیواری کلوزت که دوستداران زیادی دارد. یعنی نوعی که جهت چیدمان لباس ها کاربرد دارد. این کمد دیواری یک تنه بی نظمی را از فضای خانه ها جمع می کند.

چیدمان کمد دیواری کلوزت آسان نیست

شاید تعجب کنید که چیدمان فضای کمد دیواری کلوزت ، اصلا کار ساده ای نیست؛ چون فضاسازی برای بخش کلوزت با سایر قسمت های منزل بسیار متفاوت است. فردی را فرض کنید که صاحب منزلی با امکاناتی از جمله فضای مناسب کمد دیواری کلوزت است. چنین فردی معمولا وسایل و لباس های بسیاری زیادی دارد. بنابراین چیدمان باید به شکلی انجام شود که بهترین دسترسی و فضاسازی صورت بگیرد.

حالا فرض کنید که لباس های زیادی را در چنین فضایی بچیند. اما نتواند به خوبی به آنها دسترسی داشته باشد. آیا کار مفیدی انجام شده است؟ پاسخ این است؛ نه! چون در واقع هیچ کار مفیدی انجام نداده است. پس فضاسازی نه تنها به معنای جانمایی درست است بلکه به معنای دسترسی آسان، منظم و راحت هم است.

تقسیم بندی انواع کمد دیواری کلوزت

نکته مهم این است که ابتدا در مورد آنچه قرار است برایش فضاسازی انجام شود، بیشتر بدانیم. وقتی از کمد دیواری کلوزت حرف می زنیم، در واقع از مجموعه ای از پوشاک و لباس های یک یا چندین فرد حرف زده ایم. به همین دلیل در ابتدا باید لباس ها را به لحاظ اندازه و میزان فضایی که نیاز دارند، دسته بندی کنیم. با این کار می توانیم بهترین فضا را برای قرارگیری لباس ها و سایر وسایل در نظر بگیریم. همچنین چیدمان اصولی انواع کمد دیواری را هم رعایت می کنیم.

فرض را هم بر این می گذاریم که قرار است تعداد زیادی لباس در اندازه و جنس متفاوت در این فضا قرار بگیرد. فضایی که از انواع کمد دیواری یعنی کلوزت است. همچنین قرار است که دسترسی به آنها بسیار راحت باشد. به نوعی که بعد از هر بار استفاده، نظم کلی چیدمان همچنان وجود داشته باشد و فضایی به هم ریخته و شلخته ایجاد نشود.

چینش منظم و دسترسی آسان به لباس ها در کمد دیواری کلوزت

محل هایی که برای لباس ها در نظر می گیرید، باید مطابق الگویی که در ادامه توضیح می دهیم، باشد؛ یعنی محل قرارگیری لباس های بلند مثل لباس مجلسی و اورکت، محل قرارگیری کفش ها و پوتین ها، کروات و کمربند، کیف مردانه و زنانه، جوراب و لباس ها و… کاملا مشخص شود. اگر چنین نظمی را رعایت کنید، یک کمد دیواری کلوزت شیک و منظم خواهید داشت.

پس ما به فضایی با ساختار و اندازه های متنوعی نیاز داریم. فضا باید به شکلی چیدمان و ساخته شود که لباس های بلند به خوبی در آن جانمایی شود. همچنین فضایی برای کیف و کفش و جوراب و کمربند و… داشته باشد. بعد از مشخص کردن اینکه برای چه چیزی فضا نیاز داریم، حالا کار بسیار راحت شده است. پس چیدمان به راحتی انجام می شود.

توضیح عملی چینش کمد دیواری کلوزت در خانه

توضیح دادن، همیشه همه مشکلات را حل نمی کند. بنابراین می خواهیم به صورت عملی و با مثال و اندازه دقیق، اتاقی را برای شما فضاسازی و چیدمان کنیم. با این کار شما می توانید کمد دیواری کلوزت مورد نیازتان را دقیقا تصور کنید. پس برای چدیمان آن طرح و نقشه ای از پیش آماده خواهید داشت.

اگر اتاقی با متراژ 30 تا 40 متر مربع به عنوان اتاق کلوزت در نظر گرفته شده که طولش 4 متر و عرض آن 5 متر باشد، فضاسازی چنین اتاقی به این صورت خواهد بود که در این دیوار 5 متری، ابتدا و انتهای کمد به صورت قرینه، فضای مناسب قرارگیری انواع لباس بلند است.

همچنین در پایین آن، دو سری کشو که ارتفاع آنها 50 سانتی متر باشد و طول هر فضاسازی یک متر قرار می گیرد. در قسمت وسط کمد هم فضای یک متری برای لباس های بلند تعبیه می شود. همچنین در کناره های فضای کمدهای لباس هم طبقات و دیوایدرهایی برای قرارگیری کروات و… در نظر گرفته می شود.

کمد دیواری کلوزت یکی از انواع کمد دیواری های رایج این روزهاست. کسانی که خانه های با متراژ بالا دارند و لباس های زیادی هم دارند، به آن علاقه مند هستند. این چینش مناسب می توانند نظم و دسترسی آسان را برای صاحبان خانه فراهم کنند. چون از فضا به درستی استفاده می شود. قیمت کمد دیواری متنوع است. بنابراین برای دستیابی به هزینه های این سبک از کمد دیواری می توانید با کارشناسان گروه خدماتی فیدر تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *