آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

بهترین نوع کابینت های چوبی آشپزخانه کدام است؟

چکیده این مطلب :

کابینت های چوبی هم درسبک کلاسیک و هم در سبک مدرن طرح و بافتهای بسیار زیبایی دارند. اینگونه کابینت ها از چوب طبیعی همراه با بافت ها و گره های ساده و پیچیده خود چوب تهیهمی شوند و فضای شگفت انگیزی را نه تنها در محیط آشپزخانه بلکه در تمامی  فضای خانه بوجود می آورند

بهترین نوع کابینت های چوبی آشپزخانه کدام است؟

کابینت آشپزخانه

زیباترین کابینت اشپزخانه های دنیا که توسط ذهن افرادی خلاق طراحی می شوند اکثرا از مدل های کابینت چوبی الهام گرفته شده اند ، کابینت های چوبی هم درسبک کلاسیک و هم در سبک مدرن طرح و بافتهای بسیار زیبایی دارند. اینگونه کابینت ها از چوب طبیعی همراه با بافت ها و گره های ساده و پیچیده خود چوب تهیهمی شوند و فضای شگفت انگیزی را نه تنها در محیط آشپزخانه بلکه در تمامی  فضای خانه بوجود می آورند.پر واضح است که هیچ دو درختی شبیه بهم نیست در نتیجه هیچ گره ایی از درخت نیزشبیه به یکدیگر نیست و هر برشی که می خورد بافت وطرح متفاوتی ایجادمیکند. این تفاوت در برش ها حفظ می شود تا یک شکل بخصوص را در هنگام قرار گیری قطعات در کنار یکدیگر بوجود بیاورند. در طرح زیر قرار گیری گره های چوبگردو را در کنار یکدیگر مشاهده مینمایید که در ابتدا خام بوده و پس از اضافه شدن مواد جانبی و رنگ هایی که در پروسه های بعدی اضافه شدند این زیبایی را ایجادنموده اند و در کنار آن دوام کابینت چوبی را هم بالا می برند. فراموش نکنیم که با داشتن کابینت چوب زندگی در فضای ما ماندگار است چرا که چوب همیشه زندهاست.

شناسایی انواع گونه های چوبی متداول در ساخت کابینت اشپزخانه

چــوب نتیجه فعالیــت موجود زنده ای به نام درخت اســت که ان هم مثل بسیار دیگر بوجود میاید رشد میکند بزرگ میود و طی سالیان دراز به درجه بالای کیفیت میرسد و اماده بهره برداری میگردد ،  درخت پس از آن که به ســن بهره برداری رسید قطع می شــود و به انواع مقطوعات چوبی (الوار، تــراورس، تخته و …) تبدیل می گردد و اماده تبدیل به مصنوعات چوبی میگردد.

بررسی ماکروسکوپی انواع روکشهای چوب برای کابینت اشپزخانه

با توجه به مشخصات ظاهری گونه های مختلف چوبی می توان چوب ها را از لحاظ رنگ، به دو دسته کلی زیر تقسیم بندی نمود:چوب های ساده: این دسته از چوب ها دارای رنگ و بافت یکنواختی و یک شکلی هستند، مانند چوب های صنوبر، انجیلی و غیر….چوب های منقش: این دسته از چوب ها دارای نقش و رگه های متنوعی هستند، مانند چوب گردو، راش، بلوط و غیر…… گره چوب ، بسته به نوع برش چوب به شکلهای مختلقی وجود دارند که در ادامه بیشتر با انها اشنا میشوید.

معرفی نمونه های چوب

چوب دارای تنوع بسیار زیادی میباشد که در زیر به توضحاتی در این باره میپردازیم.

چوب بلوط

چوبی نسبتا سنگین و سخت دارای بافتهای درشت بافت است و دارای فشردگی و استفامت بسیار مناسبی میباشد و چوب بد تراش نیز به دلیلمقاومت بالا معروف است  و در بین تمامی انواع چوبها نماد قدرت و استقامت می‌باشد و از گذشته‌ خیلی دور یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانیدر اروپای شرقی بوده است.

این چوب در برابر سایش و رطوبت مقاومت زیادی دارد و بهترین چوب برای پارکت، ساخت مبلمان خاص ، کتابخانه های کلاسیک ، میز و صندلی،تهیه روکش، اسکله سازی، تراورس (چوب های نصب شده در زیر ریل راه آهن)، ساخت واگن، کشتی سازی، تیرهای شبکه مخابراتی و مدلسازی است.

درون چوب بلوط به رنگ قهوه ای روشن تا تیره و برون آن خاکستری تا زرد است که در زیر نمونه انرا مشاهده مینمایید.

کابینت ممبران,قیمت کابینت چوبی,کابینت چوب راش,کابینت کلاسیک,قیمت کابینت ممبران,کابینت

چوب راش

نام علمی این چوب راش، Fergus orientalis است.چوب راش را میتوان در کشور عزیزمان به فراوانی یافت و از ان به نحو احسنت استفاده نمود یکی از موارد حائز اهمیت در این نوع چوب برگ پروری و ایجاد سایه در موقیعت مکانی میباشد.

از خواص ظاهری چوب راش، درون نامشخص و دارای طیف رنگی کرم مایل به قرمز است ، دوایر سالیانه فشرده و در نتیجه در مقاطع طولی ،دارای خطوط کم و بیش مشخص ناشی از آن است. از بارزترین خصوصیات آن می توان شبکهای  چوبی در مقاطع طولی اشاره کرده که درمقطع شعاعی و در مقطع مماسی به دوک (dock) معروفند و این پره ها مانند ها به صورت لکه های قرمز دیده می شود. چه بسا گاهی این پرمگس های زیبا عیب محصوب می شوند، زیرا به عقیده نجاران این بخشهای چوب پس از رنگ کاری سیاه می شوند و معمولا مورد ایراد گیری مشتری ها واقع میگردند ، گونه راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچها میباشد و دارای طرفدارهای بسیار زیادی میباشند.

بهترین نوع کابینت های چوبی آشپزخانه کدام است؟ 4

گرده بینه های تولید شده از چوب راش که بیشتر دارای درجه های 1و2 میباشند ، در ایران بیشتر به مصرف کارخانجات روکش و تخته لایه میرسد و گرده بینه های درجه ۳ پس از تبدیل به الوار به بازار تهران روانه می شوند و برای کارهای دارای درجه کیفی 3 مورد استفاده قرار میگیرند.

به دلیل بافت همگن و درجه سختی مناسب ، این چوب بیشترین تقاضا را برای خرید به منظور تهیه مبلهای استیل و سلطنتی در بازار را دارامیباشد که گروه خدماتی فیدر نیز خود یکی از این عوامل میباشد . همچنین به دلیل قابلیت آغشتگی با انواع محلولهای حفاظتی، بیشترین گونه مصرفی در کارخانه های اشباع است. البته اخیرا گونه های خارجی راش از طریق آذربایجان وارد ایران شده است که بنا به ادعای مبل سازان و فروشندگان چوب کیفیت چوب راش ایرانی را ندارد ولی به دلیل ابعاد و رطوبت مناسب تخته ها میزان ضایعات کمتری، در امر فرآیند تولید دارد، که اینجاب با توجه به کیفیت تولیدات داخلی به هیچ عنوان این نوع چوب ها را توصیه نمینمایم ، چوب راش برای ساختن در و پنجره، تراورس راه آهن، میز و صندلی، مبل، صندوق و غیره بکار می‌رود و مصرف آن بیش از دیگر چوبها است.

کابینت ممبران,قیمت کابینت چوبی,کابینت چوب راش,کابینت کلاسیک,قیمت کابینت ممبران,کابینت
چوب افر

درخت افرا برای رشد دارای شرایط محیطی خاصی میباشد که یکی از انها رشد این درخت زیبا در نواحی جنگلی و در خاکهای اسیدی میباشد وبه خصوص در جنگل‌های شمال ایران  به فراوانی یافت میشود و گونه‌هایی از آن‌ها در باغ‌ها و پارک‌ها برای زینت کاشته می‌شوند. افرا دارایگونه های مختلفی در ایران است از جمله میتوان افرا اپلت، افرا شیردار و کیکم را نام برد. بزرگترین و فراوان ترین افرای ایران، اپلت با نام علمیInsigne Bosso و نام انگلیسی Maple است. افرا چوب با گره های درونی نامشخص است ، و رنگ چوب آن سفید مایل به کرم با درخشندگی کمو بیش صدفی است. دوایر سالیانه به دلیل فشردگی چوب تابستانه در مقطع عرضی، کاملا مشخص و در مقطع مماسی، نقوش مواج و در مقطععرضی، نقوش رگه ای مانند ایجاد کرده است که پره های چوبی ظریف و قهوه ای رنگ و براق در دو مقطع مختلف طولی به صورت لکه ها و دوکها نمایان است.

اگر بخواهیم چوب افرا را در یک پاراگراف خلاصه کنیم میتوان گفت : چوب افرا، چوبی است سخت، سنگین، راست تار، خوشکار، سبک و شکنندهو قابل تورق و مناسب برای صنایع کف پوش و روکش سازی، ساخت تخته چند لایه، قالب کفش، ساخت لوازم مهندسی، پوشش سطوح بزرگ،دیوار ها و رویه میزها و تخته خرده چوب، قابلیت کنده کاری و ظریف کاری، مجسمه سازی، مبلمان و خراطی و بسیاری کارهای مشابه دیگر….

کابینت ممبران,قیمت کابینت چوبی,کابینت چوب راش,کابینت کلاسیک,قیمت کابینت ممبران,کابینت

چوب گردو

درخت گردو دارای مشخصه های بسیار متفاوتی نسبت به سایر چوبهای معرفی شده در قبل است و دارای تنه ای بسیار بلند و ارتفاع آن بین ۱۰تا ۴۰ متر است. چوب سخت گردو از بهترین نوع و معروف‌ترین چوب‌های موجود بر روی کره زمین می باشد ، این گونه چوبی دارای ارزش بسیارزیادی است و چوب آن ریزبافت و بسیارصیقل پذیر و خوش تراش و همگن و رنگ پذیری و قابلیت کنده کاری خوب، به رنگ خاکستری مایل به قهوای تیره  با رگه های سیاه است و دارای نقوش زیبا و نسبتاً با دوام است.

اگر قرار باشد این نوع چوب را در یک کلام خلاصه نماییم این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت و مقاومت های مکانیکی آن مطلوب است موارد مصرف چوب گردو، با توجه به ارزش آن، برای تهیه روکش (به منظور بهره وری بیش تر) مورد استفاده قرار می گیرد و هم چنین در کارهای تزیینی و ساخت مبلمان های با ارزش ماسیو و ادوات موسیقی کاربرد بسیار دارد.

گروه خدماتی فیدر با توجه به سابق درخشان و فعالیت در زمینه کابینتهای چوبی امادگی خود را جهت ارائه خدمات به استحضار کلیه عزیزان میرساند.

بهترین نوع کابینت های چوبی آشپزخانه کدام است؟ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *