آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کابینت آشپزخانه کلاسیک را بیشتر بشناسید!

چکیده این مطلب :

کابینت آشپزخانه کلاسیک آشنایی با سبک‌های مختلف برای دیزاین کابینت آشپزخانه شمارا دررسیدن به منزلی دقیقاً متناسب باسلیقۀ تان یاری می‌رساند، استفاده از کابینت آشپزخانه کلاسیک برای چیدمانی کلاسیک به‌گونه‌ای که دیزاین کلی منزلتان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد، ایده ایست که ما می‌توانیم اطلاعات جامعی از آن را در اختیارتان قرار دهیم. کابینت آشپزخانه […]

کابینت آشپزخانه کلاسیک

آشنایی با سبک‌های مختلف برای دیزاین کابینت آشپزخانه شمارا دررسیدن به منزلی دقیقاً متناسب باسلیقۀ تان یاری می‌رساند، استفاده از کابینت آشپزخانه کلاسیک برای چیدمانی کلاسیک به‌گونه‌ای که دیزاین کلی منزلتان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد، ایده ایست که ما می‌توانیم اطلاعات جامعی از آن را در اختیارتان قرار دهیم.

کابینت آشپزخانه در سیر زمان

با ورود فرهنگ‌های غربی به کشور دیگر افراد اغلب اتاقی مجزا برای صرف غذا در نظر نمی‌گیرند وهمان محدودۀ آشپزخانه را برای چهار فعالیت آماده‌سازی مواد اولیه، پختن، صرف غذا و در آخر شست‌وشو خلاصه می‌کنند یک اتاق با چهار ویژگی حتماً باید انعطاف زیادی را از خود نشان دهد تا تمامی کارها منظم و به‌موقع انجام‌شده و نا به سامانی بر کیفیت فعالیت تأثیر منفی نگذارد.
کابینت آشپزخانه به‌عنوان عنصر حیاتی نقش تعیین‌کننده‌ای برای آرامش بخشی و ایجاد نظم در مورد جزئی تا کلی‌ترین تجهیزات را برعهده‌ دارد، تجهیزاتی کلی چون گاز، یخچال و… و تجهیزات جزئی چون قابلمه‌ها، وسایل برقی، … و اگر ظرافت و کارایی را همراه خود نداشته باشد به‌جای اینکه عاملی برای نظم و درکنارآن دکورسازی باشد خود معضلی برای صلب آرامش و تخریب روان می‌گردد.
کابینت‌ها از همان گنجه‌های قدیمی آغاز و تا انواع زیبای امروزی پیشرفت کرده‌اند، مطمئناً انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک و درکنارآن مدرن را در اکثر منازل دیده‌اید و به ذوق طراح آن در دل آفرین گفته‌اید، این کابینت‌ها علاوه بر هم‌پوشانی مناسب وسایل، خود به‌تنهایی می‌توانند شاه‌کلید دیزاین قرار گفته و تمام قفل‌های دکور را با دست توانای خود بازنمایند.

معرفی کابینت آشپزخانه کلاسیک

ذهنیت‌های جذابی که کابینت آشپزخانه کلاسیک از دیرزمان در اندیشۀ تمامی افراد به یادگار گذاشته افراد بسیاری را بر این می‌دارد که امروزه باوجود انواع مختلف کابینت، نوع کلاسیک آن را با نظر خود انعطاف‌پذیرتر و پویاتر تصور کرده و در کنار چوب احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری داشته و حس خوب طبیعت را در اجزای آن مشاهده نمایند.

کابینت آشپزخانه که عنصر اصلی آن چوب باشد مانند یک موجودی جاندار نفس کشیده و اکسیژن را در تاروپود خانه می‌پراکند گویی که زنده است و سرزندگی را می‌تواند در تمامی پیچ‌وخم‌های چوب‌های به‌کاررفته در آن دید حال فرقی نمی‌کند گردو باشد یا افرا، راش باشد یا سرو به‌هرحال او پدر جنگل است و وظیفه‌اش زیبایی و طراوت بخشیدن به اطراف است پس در اینجا نیز سعی می‌کند با تمام توان وظیفه‌اش را به انجام رساند.

عمقی که این کابینت‌های آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌دهند تمامی نگرانی‌های شمارا در مورد سایز آشپزخانه یا حتی کوتاهی قدتان برطرف کرده زیرا این کابینت‌ها بیشتر بر روی عمق مانور داده تا اینکه ارتفاع را در نظر بگیرند به همین دلیل آن‌ها را با عرض زیاد و عمیق خواهید یافت و از این نظر انتخابی عالی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

ویژگی‌های کابینت آشپزخانه کلاسیک

اگرچه سبک کلاسیک دارای تنوع زیادی است اما آنچه در تمامی آن‌ها ثابت است شلوغی در کنار طرح‌های پرکار است که وجه مشترک آن‌ها بوده و شما با انتخاب کابینت آشپزخانه کلاسیک دارای انواع کشوهای کوچک و بزرگ با سرستون‌های تزئینی، دستگیره‌های خاص کنده‌کاری‌شده، تاج‌ها که به طرز زیبایی کاملاً قرینه شده‌اند، ویترین‌ها با درب‌های شیشه‌ای و خلاصه تمام آنچه برای یک دیزاین کلاسیک به آن احتیاج دارید خواهید شد.

با ورود به منازلی با طرح‌های کلاسیک دیگر حس یک‌منزل معمولی با شما غریبه است بلکه آن شمارا چنان با نقش و نگارهای خود همراه می‌کند که به‌کلی فراموش می‌کنید اینجا یک‌خانه فقط به سبک کلاسیک است بلکه شما خود را در خانه‌ای اشرافی با منبت و معرق هم راه و با حکاکی در ستون و قفسه، جاچراغی و پاخور و…قرین می‌بینید.

در طراحی کابینت آشپزخانه کلاسیک دیگر خبری از ظاهر نازیبای هود نبوده و محفظه‌های کوتاه و یکپارچه در کنار طرح‌هایی قرینه و زیبا عموماً چشم‌نوازی کرده البته منعی برای شما از ابراز نظر و گنجاندن عقیدۀ خود در طراحی وجود نداشته و با فراق بال می‌توانید به طرح چیزی افزوده و یا کم نمایید.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

این کابینت آشپزخانه می‌تواند شمارا با مزایای بی‌شمار خود همراه کند و آشنایی با آن‌ها نقطۀ قوّتی گردد تا انتخابی از سر بینش داشته باشید و پس از خرید و نصب شمارا به مطلوب خود برساند با معرفی مهم‌ترین آن‌ها همراهمان باشید.

مزایا

 • . سازگاری با انواع دیزاین
 • . امکان ایجاد تطبیق و هماهنگی بین طراح و کارفرما
 • . اجرای هر نوع کار منبت و کند و کاری
 • . پر نمودن تمامی قسمت‌های آشپزخانه با کابینت
 • . قابل‌انعطاف و تغییر متناسب با استایل موردنظر
 • . فراوانی طرح و رنگ

معایب

 • . به خاطر جذب رطوبت بالایی که دارد آب آسیب جدی به آن می‌رساند.
 • . قیمت بالای آن را با کمتر کابینتی می‌توان مقایسه کرد.
 • . حفاظت از طرح‌های منبت آن بسیار دشوار وترمیم آن غیرممکن است
 • . خط و خش‌های اجسام برنده آن را معیوب خواهد نمود
 • . بسیار سنگین‌وزن است
 • . نصب به‌سختی انجام می‌پذیرد
 • . پاک‌سازی به‌زحمت صورت می‌گیرد
 • . آماده‌سازی با مدت‌زمان بالا همراه است
 • . مرغوبیت مواد اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است

حال که با معایب و مزایای این کابینت آشپزخانه آشنا شدید انتخاب برای شما راحت‌تر و نگهداری از آن دیگر امری دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک

هم‌طراز کابینت مدرن سبک کلاسیک است که ظهور و بروز آن به چند دهه قبل از تولد سبک مدرن برمی‌گردد و هنوز بعد از گذشت سالیان سال طرفداران خود را در سطح جهان حفظ کرده و انواع خود را گسترش داده و نمونه‌های جدید را ارائه نموده است که در ادامه با انواع آن باهم همراه هستیم

کابینت کلاسیک رومی

این سبک به‌راحتی تداعی‌کنندۀ هنرنمایی‌های رومی است و می‌تواند چنین حال و هوایی را به منزل شما بیاورد.

کابینت نئو کلاسیک

‌یک نوع سبک ترکیبی است که می‌تواند احساسات نهفته در درون دو سبک متمایز را هم‌زمان برای شما به ارمغان بیاورد.

کابینت ممبران

ممبران نام نوعی کابینت است که از طراحی بر روی الیاف چوب به‌دست‌آمده و مزایای خاص خود را دارد.

کابینت تمام چوب

همان‌طور که از نامش مشخص است مادۀ اولیۀ ساخت آن عنصر محبوب چوب است

ام دی اف

خرده چوب‌ها و مواد زائد چوب که براثر فشار و حرارت با چسب به‌صورت یک ورق صاف صیقلی درمی‌آیند و در صنعت کابینت سازی مورداستفاده قرار می‌گیرند بانام صنعتی MDF شناخته می‌شوند.

روکش پی‌وی‌سی

همان کابینت ام دی اف روکش‌دار را PVC گویند که دوامی و زیبایی مثال‌زدنی دارد.
حال که با انواع مختلف کابینت آشپزخانه کلاسیک آشنا شدید مطلوب است تا به‌صورت کم و اجمالی با مزایا و معایب آن‌ها نیز آشنا شده تا انتخابی از سر رضایت را تجربه نمایید.

خرید کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

همان‌طور که گفتیم کابینت نئو کلاسیک از ترکیب دو دکور متمایز ساخته‌وپرداخته می‌شود بدین‌صورت می‌تواند مزایای هر دو را جذب کرده و خود را از معایب آن‌ها مبرا نماید، به دلیل همین انعطافی که از خود بروز می‌دهد در بین انواع کابینت آشپزخانه محبوبیت کسب نموده است.

ترکیب طرح‌های پرکار کلاسیک و ظرافت‌های کم‌نظیر سبک مدرن دیزاینی را به وجود آورده که هر فرد هنردوست و هنرشناسی را مدهوش نموده و ممتاز و ویژه می‌تواند رضایت‌مندی افراد را جلب و اعتبار کسب کرده و هرروز بر تعداد سفارشات خود بیافزاید.

خرید کابینت کلاسیک رومی

طراحان حرفه ای و خوش‌سلیقه با در دست گرفتن مواد اولیه‌ای چون چوب و گرانیت می‌توانند در هر آشپزخانه‌ای با پوشش دهی مناسب دست به ساخت کابینت رومی زده و طرح کلاسیک را به کمک آن در منازل اجرا نمایند.

بازسازی طرح‌های شیک ایتالیایی که از روی نسخه‌های روم باستان برداشته و اجرا می‌شوند ساخته ذهن خلاق هنرمندان آن است که این طرح‌ها خود را در تاج و دستگیره‌ها و… بارنگ‌هایی خاص بهتر نشان داده و جذابیت و شکوه را جزء ویژگی‌های جدانشدنی دکور می‌کنند، ترکیب رنگ‌های سرد در کنار نقره‌ای و طلایی جزء خواستگاه این دیزاین است تا اشرافی گری در آن نمود بیشتری داشته باشد.

خرید کابینت کلاسیک خارجی

استفاده ازاین‌دست کابینت‌ها علاوه بر بهره‌وری از انواع مختلف مواد اولیه سازنده مانند چوب، فلز، شیشه و… وطرح های ویژه و متنوع با ساختارهایی متفاوت و مختص آن سرزمین و کشور، آدمی را بافرهنگ و نوع زندگی آن‌ها آشنا و باعث غرابت و نزدیکی بیشتر فرهنگ‌ها باهم می‌شود، تاریخ و تمدنی که در دل این صنایع نهفته است ناخودآگاه به سرزمین‌های دیگر واردشده و در گوش استفاده‌کنندگان آن به‌آرامی نجوا می‌کند.

خرید کابینت کلاسیک ممبران

قیمت بالایی که اغلب از سوی فروشندگان برای کابینت‌های کلاسیک در نظر گرفته می‌شود گاه آن‌قدر بالاست که بودجه برخی از خانواده‌ها کفاف تهیه آن را نداده و چاره‌ای جز استفاده از انواع دیگر کابینت برای آن‌ها نمی‌گذارد.

مسائلی از این قبیل باعث شد تا مجریان این امر را به فکر ساخت متریالی جدید باکیفیتی بسیار شبیه به چوب بی اندازد تا به کمک آن بر مشکل گرانی چوب راه چاره‌ای یافته و علاقه‌مندان به این محصول ناب را از این نعمت برخوردار نمایند در این زمان بود که MDF به‌عنوان محصولی جدید راهی بازار شد و خیل مشتریان را به خود جذب کرد.

باگذشت زمان ایدۀ ایجاد طرح‌های زیبا از منبت و حکاکی بر روی ام دی اف باعث به وجود آمدن نسل جدیدی از کابینت‌ها به نام ممبران شد که علاوه بر استقامت زیبایی دوچندان نیز داشت قیمت فوق‌العاده پایین آن نسبت به کابینت چوبی آن را در اوج تقاضا قرارداد.

در اینجا به بیان ویژگی‌هایی چند از کابینت ممبران پرداخته تا شما با این کابینت طرح کلاسیک بیشتر آشنا شوید.

 • . قیمت پایین محبوب‌ترین دلیل در بین مشتریان است
 • . مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت برعکس چوب
 • . وزن کم برخلاف کابینت چوبی که نصب آن را نیز با سهولت همراه می‌کند.
 • . امکان تکمیل سفارش در مدت‌زمان کوتاه‌تر

قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک

اگر به دنبال قیمت واحد و ثابتی هستید بهتر است برای شما معلوم نماییم که قیمت‌های ارائه‌شده بسیار متنوع است و این موضوع طبیعی و غیرقابل‌اجتناب است زیرا هر کابینت به نسبت مقدار مواد اولیه‌ای که در آن استفاده‌شده و کیفیت این مواد در کنار طرح انتخابی می‌تواند قیمت‌ها را تا حد فاحشی متغیر نماید.

. کابینت آشپزخانه اگر کاملاً از چوب انتخاب شود مسلماً در صدر و بالاترین قیمت قرار می‌گیرد و می توان آن را تا حتی 9 میلیون سقف قیمت تعیین کرد و از متری 2 تا 3 میلیون کمتر نمی‌توان به هیچ وجه یافت.

اما اگر به سراغ نوع ارزان‌تر آن بروید و به چوب مصنوعی قناعت کنید یعنی ام دی اف را جایگزین چوب طبیعی نمایید به کابینتی باصرفه‌تر نیز می‌توانید دست پیدا کنید و فقط هزینه‌ای بین 800 تا 1 میلیون تومان به ازای هر متر را پرداخت نمایید.

حال این قیمت‌گذاری می‌تواند برحسب نوع جنس، میزان دوام و طول عمر آن و حتی روکش‌های به‌کاررفته متغیر باشد ما راه های مختلف انتخابی مناسب‌ را در مقابل شما قراردادیم این شما هستید که باکمی تفکر باید کالایی را برگزینید که ارزش وقت و هزینه‌ای را که برایش صرف نموده‌اید را داشته باشد.

کابینت کلاسیک سفید یکی از محبوب‌ترین‌ها

با کوچک‌تر شدن مساحت منازل میل و رغبت افراد به سمت انتخاب رنگ‌هایی که فضا را از تاریکی و کوچکی رهایی بخشند بیش از گذشته جلوه می‌کند، رنگ سفید که به خاطر بازتاب نوری فوق‌العاده‌اش از گذشته موردعلاقه بوده، امروزه بر تعداد طرفدارانش افزوده‌شده است، بعضی از مزایای دیگر کابینت کلاسیک سفید به این شرح است:

 • . فضاسازی حرفه‌ای و مهندسی
 • . نمایش دو برابری ظرافت‌های ایجادشده در طرح‌ها
 • . سازگاری بالا در ترکیب
 • . جذابیت کم‌نظیر
 • . وضوح دید بیشتر
 • . سازگاری در کنار رنگ‌هایی چون طلایی، نقره‌ای، مشکی و طیف‌هایی از این قبیل مانند خاکستری

ویترین کابینت آشپزخانه کلاسیک

کمتر خانمی است که عاشق ویترین‌های آشپزخانه نباشد و آن‌ها را قلب تپندۀ کابینت‌ها نداند، در کنار انبوهی از قفسه و کشو که شما می‌توانید وسایل خود را جاسازی کنید بوفه امکان جانمایی وسایل تزئینی و گران‌قیمت را به شما داده و اجازه می‌دهد ظروف دکوری در آن بتوانند فعالانه در دیزاین شرکت کرده وبر شکوه دیزاین بی افزایند.

از طرف دیگر وجود تجهیزاتی چون شیشه، انواع نورافشان‌ها و… نمای ویترین را دست‌خوش تغییر و نمای کلی دیزاین را زیباتر می‌کند.

نکات مهم خرید، نصب و نگهداری کابینت کلاسیک

تمامی افرادی که اقدام به خرید این کالای گران‌بها می‌کنند لازم است تا برای طول عمر بیشتر و نهایت کاربری آن نکاتی را رعایت کرده تا هم خریدی به‌صرفه داشته وهم به‌ناچار مجبور به تعویض، تعمیر یا افتادن در مشقت به‌منظور حفظ و نگهداری از آن نشوند.

. کنده‌کاری‌های درشت‌تر فضا را به نسبت بازتر و منبت‌کاری‌ها با طرح‌های ریز فضا را کوچک‌تر از حد معمول نشان می‌دهند این نکته را به خاطر بسپارید.
. تاریکی آشپزخانه را با نور طبیعی رنگ‌های روشن جبران کنید.
. کنتراست قهوه‌ای تیره در فضای روشن آشپزخانه بی‌نظیر و قابل‌توجه است.
. کابینت‌های بلند امکان فضایی بیشتر برای جاسازی ظروف را فراهم می‌کنند.
. آب دشمن اصلی کابینت چوبی است تا می‌توانید آن را از کابینت دورنگه داشته حتی به منظور پاک‌سازی نیز از آن استفاده نکنید.
. رطوبت ظروف نیز مانند رطوبت آب مضر و آسیب‌رسان هستند.
. چوب محیط مطلوب حشرات است کابینت‌ها را برای حشرات ناامن کنید.
. بیش از ظرفیت کابینت‌ها در آن وسایل را نگنجانید.
. اجسام سنگین هم بر کابینت وهم بر محافظ‌های آن تأثیر مخرب می گذارند.
. وسایل تیز ممکن است در سطح و بدنه کابینت آشپزخانه کلاسیک خش ایجاد نمایند.
این نکات اصولی را رعایت کنید تا کابینتی زیبا و بادوام را برای مدتی طولانی داشته باشید.
با خرید کابینت آشپزخانه کلاسیک به زیبایی خانه خود بی افزایید
بودن در محیطی به نام آشپزخانه به‌دوراز دغدغه‌های معمول خانم‌های خانه‌دار از جاسازی وسایل یا ناکارآمدی طراحی و اختلال در کار و تغییر دکور به‌منظور کاربردی‌تر نمودن این مکان لزوم خرید کابینتی زیبا که ساعات خوشی را برای شما در کنار خود فراهم کند آشکار می‌شود.
تفاوت مراکز فروش معتبر با مراکز دیگر در عرضه محصولاتی است که علاوه بر کیفیت توانایی اعمال‌نظر و سلیقۀ شمارا به کابینت‌ها داشته و به شما اطمینان می‌دهند که کار نهایی درخور منزل شما بوده و رضایت کامل شمارا جلب می‌کند.

سخن آخر

افراد بسیاری گمان می‌کنند که سبک کلاسیک فقط به یک طرح و رنگ خلاصه‌شده به همین دلیل تمایل چندانی به خرید آن نشان نمی‌دهند ما در این مقاله کوشیدیم تا با روشن نمودن زوایای مختلف این کابینت محبوب شمارا با انواع مختلف آن آشنا کنیم تا شاید گامی مؤثر در شناساندن این عناصر جذاب داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *