آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کابینت آشپزخانه کوچک را چگونه زیبا و اصولی طراحی و اجرا کنیم؟

چکیده این مطلب :

کابینت آشپزخانه کوچک نیاز به طراحی و اجرای متفاوتی دارد. چون فضای کمی در اختیار داریم و بنابراین باید نهایت دقت و هنر در طراحی به کار گرفته شود تا بهترین نتیجه و در نهایت رضایت مشتری به دست بیاید. در این نوشته شاهد دو مدل مختلف از کابینت آشپزخانه خواهید بود که در دو […]

کابینت آشپزخانه کوچک نیاز به طراحی و اجرای متفاوتی دارد. چون فضای کمی در اختیار داریم و بنابراین باید نهایت دقت و هنر در طراحی به کار گرفته شود تا بهترین نتیجه و در نهایت رضایت مشتری به دست بیاید. در این نوشته شاهد دو مدل مختلف از کابینت آشپزخانه خواهید بود که در دو فضای مختلف طراحی شده اند. 

طراحی کابینت آشپزخانه کوچک

1- با توجه به ابعاد فضای آشپزخانه، انتخاب رنگ سفید باعث بزرگ نمایان شدن فضای داخلی کابینت آشپزخانه شدهاست. از طرفی، طراحی این فضا به صورت متفاوتی انجان شده که با نورپردازی خاص آن زیبایی این کابینت چوبی دو چندان بشود. 

در سمت راست ورودی آشپزخانه از دو دکوری برای زیباسازی فضا استفاده شده است که در واقع کاور شدن زمختی نمای 90 سانتی یخچال را عهده دار است. در سمت رو به روی درب ورودی آشپزخانه، از کمد قدی با درب مگنتی استفاده شده که یکپارچگی فضای داخل آشپزخانه را به دنبال داشته است. با اینکه این آشپزخانه به لحاظ متراژ، ابعاد بالایی ندارد اما در مجموع بسیار کامل طراحی شده است. به طوری که فضاسازی برای دو ماشین ظرفشویی و لباسشویی، گاز پنج شعله، میز ناهارخوری دو نفره، کمد فر و مایکروفر شده است. ضمن اینکه باید توجه داشته باشید که همه این موارد در موقعیت مناسب خود قرار گرفته اند. یعنی در اینجا هیچ یک از وسایل اضافه و مزاحم به چشم نمی آیند. 

نورپردازی اصولی در فضای آشپزخانه کوچک

اما شاید این سوال برای شما ایجاد شده است که با وجود فضای کمی که در اختیار طراح و اجراکننده بوده، چرا طراحی این کابینت آشپزخانه کوچک ، زیبا و چشم نواز شده است؟ پاسخ این سوال این است که طراح برای زیباسازی این فضای کوچک، از هنر و مهارت نورپردازی کمک گرفته است. همانطور که در تصاویر نیز مشاهده می کنید، نورپردازی بسیار متمایز این فضا موجب شده که فضای داخلی این آشپزخانه کوچک با کابینت چوبی، دیدنی و زیبا باشد.

کابینت آشپزخانه کوچک را چگونه زیبا و اصولی طراحی و اجرا کنیم؟ 3

 

2- کابینت آشپزخانه بعدی فضایی است کوچک در واقع در اینجا شاهد طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه کوچک هستیم. اما همین آشپزخانه دارای فضایی جدا جهت طبخ غذا در گوشه ای از فضای منزل است که بیشتر حکم فضای دکوری را دارد. این فضا که فضایی مناسب برای قرارگیری یخجال و فر و مایکروفر است، با ترکیبی زیبا از ورق های سه بعدی و هایگلاس ترک، اجرا شده که در تصاویر زیر شاهد این موضوع هستید. 

در فضای رو به روی آشپزخانه، تی وی ست تعبیه شده است که محل مناسب برای قرارگیری تلویزیونی تا 60 اینچ است. ضمن اینکه به لحاظ ترکیب رنگی، این ترکیب بسیار سازگار با محیط داخلی منزل و دکور کابینت آشپزخانه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *