آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

معرفی بیشتر کابینت آشپزخانه انزو

چکیده این مطلب :

شرکت‌های ایرانی همیشه کوشیده‌اند تا همپای برندهای خارجی خوش بدرخشند وهم راستا با فناوری‌های روز محصولات ایرانی را ارتقا داده و به سطح قابل‌قبول و دارای رتبه در جهان نائل گردانند، کابینت آشپزخانه انزو نمونه‌ای از این تلاش‌های شبانه‌روزی متخصصان ماست که با الهام گرفتن از شرکت خارجی Zentique توانسته‌اند کالاهایی مرغوب و باکیفیت بالا […]

شرکت‌های ایرانی همیشه کوشیده‌اند تا همپای برندهای خارجی خوش بدرخشند وهم راستا با فناوری‌های روز محصولات ایرانی را ارتقا داده و به سطح قابل‌قبول و دارای رتبه در جهان نائل گردانند، کابینت آشپزخانه انزو نمونه‌ای از این تلاش‌های شبانه‌روزی متخصصان ماست که با الهام گرفتن از شرکت خارجی Zentique توانسته‌اند کالاهایی مرغوب و باکیفیت بالا را ارائه دهند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

شرکت کابینت انزو

نام‌گذاری کابینت آشپزخانه با طرح و ویژگی‌های انزو در ایران از همان سال‌های ابتدایی ورودش در بین محصولات مشابه درواقع به‌گونه‌ای رقم خورد که اکثر افراد گمان می‌کنند این کابینت ساخت شرکت خارجی Zentique بوده که حال به ایران واردشده است این اشتباه تاکنون نیز ادامه داشته، اما حقیقت چیز دیگری است، کابینت آشپزخانه انزو با مشخصات منحصربه‌فرد خود تنها دنبال کنندۀ ایدۀ این شرکت است و تمامی مراحل ساخت از همان ابتدا تا پایان در شرکت‌های کاملاً ایرانی انجام می‌پذیرد و این شرکت‌ها مشابه طرح برند انزو را تولید کرده و فقط یک تولیدکننده محسوب می‌شوند.

سیستم آشپزخانه انزو

سیستم آشپزخانه انزو فقط بخش کوچکی از فعالیت‌های برند Zentique را تشکیل می‌دهد و این برند توانا درزمینۀ انواع دکوراسیون منزل، نورافشانی و مبلمان صاحب‌نظر و ایده‌هایی جهانی است و در میان رقیبانش توانسته موفق ظاهر شود.
برند انزوی این شرکت بزرگ توانسته به‌صورت مستقل تمامی دکوراسیون مربوط به آشپزخانه را برعهده‌گرفته و آنچه را که منازل برای آراستگی یک آشپزخانه ممکن است به آن احتیاج پیدا کنند در اختیارشان قرار داده به‌گونه‌ای که احتیاج همه‌جانبۀ آن‌ها را به انواع محصولاتی چون میز و صندلی، درب و کابینت و… برآورده کرده و نوآوری را چاشنی تمامی طرح‌های خود نموده است.
درواقع در ایران هیچ شرکت تولیدی کابینت آشپزخانه بانام انزو وجود نداشته و آنچه هست تمامی، شرکت‌هایی هستند که به تولید این محصول همت گمارده و نام انزو را برای معرفی محصول خود برگزیده‌اند و فقط تشابه اسمی رابطۀ بین شرکت خارجی و شرکت‌های داخلی را تشکیل می‌دهد با توضیحات ارائه‌شده درمی‌یابیم کابینت انزو همان کابینت با طرح انزو ست که در میان افراد رایج گشته است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت انزو چیست؟

تشخیص بین کابینت آشپزخانه انزو و وکیوم کار دشواری است زیرا در هردوی آن‌ها یک مغزی ام دی اف قرارگرفته و سپس بر روی آن‌یک روکش با فشار به‌صورت پرس و از طریق فنّاوری وکیوم روکش می‌شود تا این جای کار تفاوتی بین مراحل انجام و تهیه در این دو کابینت مشاهده نمی‌شود، آنچه تفاوت ایجاد می‌کند، قطر مغزی‌هایی است که در این دو به کار می‌رود یعنی قطر ورق ام دی اف در کابینت انزو برابر با 25 میلی‌متر است درحالی‌که قطر ورق به‌کاررفته در کابینت وکیوم فقط 16 تا 18 میلی‌متر است.

تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم

  • تفاوت دوم نیز ازآنجا حاصل می‌شود که قطر روکش‌ها نیز در هرکدام متفاوت بوده و کابینت انزو به خاطر اینکه قطر روکش بیشتری را به خود اختصاص داده در رتبۀ بالاتری قرار می‌گیرد.
  • زیبایی و کیفیتی که براثر برش دستگاه CNC بر روی لبه‌های کابینت آشپزخانه انزو در هر چهار طرف حاصل می‌شود می‌تواند نقطه عطف و توجه ویژه قرارگرفته و محبوبیت بیشتری را برای خود کسب نماید.
  • کابینت انزو باقیمت بالاتر در برابر کیفیت بالاتر به‌مراتب خرید را سخت‌تر و هزینۀ بیشتری را بر خانواده‌ها تحمیل می‌کند.
  • تفاوت نهایی که بین کابینت انزو و وکیوم وجود دارد می‌تواند صفحه را به سمت کابینت وکیوم چرخانده و همه‌چیز را به نفع آن تمام کند و آن تنوع رنگی فوق‌العاده‌ای است که کابینت وکیوم از خود نشان می‌دهد درحالی‌که کابینت انزو با تنها یکرنگ سفید ارائه‌شده انتخاب را محدود می‌کند، اما نمی‌توان از تأثیر رنگ سفید بر زیبایی و نورافشانی دیزاین غافل شد این رنگ در چیدمان با تمامی عناصر چنان درمی‌آمیزد که گویی جزء جدانشدنی دکور است و چنان تعادل را برقرار می‌کند که تمامی رنگ‌ها در دیزاین را تابع و فرمان‌بردار می‌نماید.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه هایگلاس

با نگاهی دقیق درمی‌یابیم که بین کابینت وکیوم، انزو و هایگلاس قرابتی چندین ساله است که جدا نمودن این رفیقان از هم و تفکیکشان به عناصر جداگانه راکمی سخت می‌کند، آن‌ها هر سه از مادۀ اولیۀ MDF جان گرفته و سپس باروکش های مختلف زینت شده‌اند به همین دلیل درنهایت ویژگی‌های منحصربه‌فرد یافته‌اند.

روکش پلاکسی گلاس در کابینت هایگلاس چنان براق و چشم‌نواز است و چنان دیزاینی شکیل به شما ارائه می‌دهد که حیرت‌آور بوده و تنوع رنگی گسترده و پاک‌سازی راحت و به سهولت آن گزینۀ دیگری را در برابر شما شاخص نمی‌گذارد و نمی‌توان از مزایای کم‌نظیر آن به‌راحتی عبور کرد.
تمام افرادی که به کابینت آشپزخانه خاص علاقه‌مند هستند و بالا بودن قیمت نیز ملاکی برای رد شدن از کنار چنین کابینتی برایشان نیست آن را خریداری کرده و با خود به منزل برای استفاده یک‌عمر خواهند برد.
اگر بخواهیم ترتیب قیمتی بین این سه نوع کابینت را بیان کنیم در سکوی اول کابینت انزو قرارگرفته و در سکوی دوم هایگلاس و در سکوی سوم وکیوم است که جلوه‌نمایی می‌کند.

کابینت پولشی چیست؟

کابینت پولیشی زیرمجموعه‌ای از کابینت انزو است که امکان برطرف نمودن هرگونه خش را از سطوح مختلف امکان‌پذیر می‌کند، پولیش درواقع نوعی رنگ است که به اشکال مختلف مانند مایع، خمیر و اسپره وجود داشته و می‌توان آن را بر روی کابینت آشپزخانه انزو مورداستفاده قرارداد و طرحی خاص‌تر را رقم زد.
این رنگ‌بر روی انواع سطوح قابل‌اجراست و شما می‌توانید علاوه بر چوب، پلاستیک، فلز و شیشه را نیز رنگ نموده و ظاهری جذاب و درخشنده را به آن‌ها تقدیم نماید، این رنگ می‌تواند حتی برای چوب نیز به همان اندازه مثمر ثمر بوده و علاوه بر بازسازی سطح، آن را از پوسیدگی محافظت کند و سطحی صاف و بدون هیچ‌گونه خط و خشی را برای شما به ارمغان بیاورد.
رنگ پولیش با دو عملی که بر روی سطح انجام می‌دهد درخشندگی را به شما تقدیم می‌کند، اولین گام این است که خش‌های کوچک را پرکرده و اثری از آن‌ها باقی نمی‌گذارد و دومین قدم با برداشتن یک‌لایۀ کامل و نازک از سطح به شما کابینتی بدون نقص را اهدا می‌کند که به خاطر واکس موجود در آن درخشنده و زیبا نیز هست.
پولیش زبر و یا نرم هر دو به‌هرحال حالت ترمیمی داشته و سطح را ترمیم می‌کنند اما استفاده مکرر از آن بر بافت اصلی رنگ در کابینت اثر گذاشته و آن را تخریب می‌کند و مقاومت کابینت را در برابر عوامل محیطی کاهش می‌دهد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت پولشی

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره نمودیم در بین کابینت‌های یادشده انزو در صدرنشینی قیمت قرار داشته اما رنگ پولیش توانسته گوی سبقت را از او ربوده و بالاترین قیمت را به خود اختصاص دهد و این موضوع به این خاطر است که رنگ ایستاده استفاده‌شده در آن قیمت بالایی داشته و محیط آماده‌سازی آن به علت داشتن شرایط خاص هزینه‌بر است که این بر قیمت تمام‌شده نهایی اثر مستقیم می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *