آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

آنچه در مورد کابینت آشپزخانه هایگلاس باید بدانید!

چکیده این مطلب :

کابینت آشپزخانه هایگلاس یکی از مدلهای زیبای کابینت آشپزخانه است که برای انتخاب درست از بین تنوع بالای آنها حتما توصیه میشود این مقاله را بخوانید کابینت آشپزخانه هایگلاس مبحث کابینت آشپزخانه با گستردگی‌های خود یکی از اجزای مهم و حیاتی برای دکوراسیون سازی است که اگر بخواهیم در مورد آن‌ها و کاربردهایشان به‌طور کامل […]

کابینت آشپزخانه هایگلاس یکی از مدلهای زیبای کابینت آشپزخانه است که برای انتخاب درست از بین تنوع بالای آنها حتما توصیه میشود این مقاله را بخوانید

کابینت آشپزخانه هایگلاس

مبحث کابینت آشپزخانه با گستردگی‌های خود یکی از اجزای مهم و حیاتی برای دکوراسیون سازی است که اگر بخواهیم در مورد آن‌ها و کاربردهایشان به‌طور کامل صحبت کنیم به طول می‌انجامد اما اگر به‌صورت جزئی‌تر ویژگی‌های آن‌ها را موردبررسی و کند و کاوش قرار دهیم نکات حائز اهمیت زیادی برایمان آشکار خواهد شد ما در این مقاله می‌کوشیم تا شمارا با زوایای پنهان کابینت آشپزخانه هایگلاس آشنا وطرح و رنگ‌های گوناگون آن را بیان نماییم.

انواع کابینت آشپزخانه

همان‌طور که می دانید کابینت‌ها به سه دستۀ کلی فلزی، چوب و ام دی اف تقسیم‌شده و هر یک با ویژگی‌های خاص به متقاضیان ارائه می‌گردند، اما آنچه ما در اینجا قصد سخن گفتن از آن را داریم نمونه‌ای از کابینت ام دی اف است که باگذشت زمان ‌بر مزایای آن اضافه وبر معایب خود فائق گشته است، کابینت آشپزخانه هایگلاس وهم ردیفان آن مانند پلی گلاس، ملامینه، آکریلیک، پی‌وی‌سی، یو وی توانسته‌اند با خصایصی چون طول عمر بالا و زیبایی، خود را به همگان معرفی نمایند، اما هایگلاس به خاطر قیمت مناسب‌تری که دارد مشتریان بیشتری نیز داشته و دکور را زیبا وبی نقص، خاص و منحصربه‌فرد نموده و به‌یک‌باره حال و هوای آن را دست‌خوش تغییرات اساسی می‌کند.

کابینت هایگلاس چیست

اگر بر روی کابینت MDF خام روکشی از جنس پلکسی گلاس قرار دهیم و ظاهر آن را از حالت معمولی خارج کرده و مانند شیشه براق و درخشان نماییم در اصطلاح کابینت آشپزخانه هایگلاس با لایۀ رویی متفاوتی را به نمایش گذاشته‌ایم که اگرچه بسیار مقاوم است اما خش‌ها بر روی آن به‌خوبی قابل شهود بوده و در برابر اجسام تیز آسیب‌پذیر است.
نوع کمال‌یافته هایگلاس، پلی گلاس است که با کمک فناوری‌های روز و لایۀ پلی‌استر خود بر این عیب پیروز گشته و درواقع خط و خش بر آن بی‌اثر است و آرزوی یک کابینت آشپزخانۀ بی‌نقص و پایدار را براثر گذشت زمان برآورده نموده و درخششی دو برابری را نیز به نظاره گذاشته است.
این کابینت برخلاف دیگر کابینت‌ها، نوع خارجی آن نیز در بازار یافت شده و شما می‌توانید بسته به میزان بودجۀ خود نوع خارجی یا ایرانی آن را سفارش دهید و متناسب با مزایای آن‌ها هزینه‌ای متفاوت را پرداخت نمایید.

این کابینت‌ها چه خارجی و چه داخلی باشند همگی در کیفیت برابرند تنها چیزی که وجه تمایز آن‌ها قرار می‌گیرد میزان موجی است که ممکن است در هنگام روکش شدن MDF بر روی کابینت ایجادشده و کیفیت را تحت تأثیر خود قرار دهد، وکیوم روکش اگر به‌صورت کامل انجام شود و خلأ ایجادشده متناسب باشد، پرس رو کش صحیح و بی‌نقص، باعث پایین آمدن موج کار می‌شود.
اگر شما فرد نکته‌سنجی هستید و کوچک‌ترین موج‌بر سطح، شمارا می‌آزارد پیشنهاد ما به شما استفاده از روکش پلی گلاس برای مشاهدۀ کالایی کاملاً بی‌عیب است که البته هزینۀ بیشتری را بر دوش شما قرار می‌دهد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

مزایا

شاید اولین مزیتی که بعد از دیدن کابینت آشپزخانه هایگلاس به ذهن هر فرد خطور کند انعکاس و بازی نوری است که در فضا جریان دارد و حتی در یک جای تاریک و کوچک می‌توان از هایگلاس انتظار داشت مانند منبع نوری قوی، زیبا و پرفروغ، خود بدرخشد و اطراف را نیز متناسب با این نورافشانی با بازتاب‌های نوری همراه سازد و آینه وار جلوه‌ای غرق از آرامش و سرزندگی را پدید آورد.
همان‌طور که گفتیم این بازتاب نور فقط به کابینت آشپزخانه منحصر نشده و انعکاس آن را در کاشی‌ها و پنجره‌ها و… خواهیم دید که مانند پژواک صدا بازگشته به‌گونه‌ای که گاه شاید این تصور اشتباه در شما به وجود آید که محیط اطراف شما تغییر رنگ یافته است.

سادگی همیشه در این دست کابینت‌ها که نزدیک به سبک مدرن هستند هم حائز اهمیت و هم علت اصلی زیبایی‌اند که این ویژگی ساکنان آن منازل را برای دیزاین با مشکل خاصی مواجه نکرده و به‌راحتی آن را با هر رنگی ست می‌کنند، در یک طرح ساده مرتب جلوه دادن فضای اطراف کار راحت‌تری است و زمان کمتری می‌طلبد، بدین منظور افرادی که به علت مشغله‌های کاری زمان کافی برای نظافت ندارند ترجیح می‌دهند این دست کابینت‌ها را انتخاب کرده و از سطح صافی که برای تمیزکاری در اختیارشان قرار می‌گیرد کمال بهره را ببرند.
تمیزکاری راحت از یک‌سو و وجود نوارهای میلی‌متری از سوی دیگر همیشه کابینت‌هایی زیبا و درخشان را برای شما به ارمغان آورده و سادگی که نویدبخش محیطی شیک و مدرن است از مزایای غیرقابل‌انکار این نوع کابینت‌هاست.

معایب

همیشه مزایا و معایب در کنار هم رخ نمایاندن و این فقط افراد هستند که در کرسی قضاوت می‌توانند یک محصول را انتخاب و مهر تائید زده و برای منزل خود خریداری کنند یا یک محصول را رد نمایند، کابینت آشپزخانه هایگلاس با ظاهر دل‌فریب و براق خود متأسفانه هرگونه خط و خش را جذب کرده و منعکس می‌کند و اگر تصمیم به برطرف نمودن آن‌ها را داشته باشید جز آنکه اوضاع را خراب‌تر نمایید کمک شایان دیگری نخواهید کرد، تعویض تنها راه چاره است مگر آنکه از بین کابینت‌های براق به سراغ نوع اکلریک آن رفته و با کمک پولیش یک سطح نازک از رنگ را برداشته و کابینت خود را تا حدی به حال اولیۀ خود بازگردانید.
معضل دوم که البته چنان هم مشکل‌ساز نیست اثرانگشتانی است که به‌سرعت بر چهره کابینت نقش بسته و آن را نازیبا می‌نمایند، به علت سطح صیقلی این کابینت یک پارچه نم ناک چارۀ کار است و به‌سرعت باورنکردنی لکه‌ها را محو می‌کند از طرفی به خاطر جنس خاص کابینت لکه‌ها فقط از زاویۀ خاصی قابل‌رؤیت بوده و به نظر می‌آیند به همین دلیل نمی‌توانند مشکل اساسی محسوب شوند.

برای پنهان نمودن خش‌ها و لکه‌ها شما می‌توانید از نوع کابینت هایگلاس طرح دار نیز بهره ببرید و به این‌گونه کاری کنید که خراش و اثرانگشت به‌هیچ‌وجه به چشم نیاید.
ترکیب کابینت هایگلاس با کابینت‌های دیگر برای کاهش چشم‌گیر قیمت، ایدۀ قابل‌تأملی است، اغلب افراد برای رسیدن به این منظور ردیف بالای آشپزخانۀ خود را با کابینت هایگلاس زینت کرده و ردیف پایین را به کابینت‌های دیگر وا‌می‌گذارند بدین گونه هم آشپزخانۀ خود را پرنور کرده وهم قیمت مناسب‌تری پرداخت می‌نمایند وهم از تمیز کردن آلودگی‌های همیشگی بر سطح پایین کابینت‌ها هایگلاس خلاصی پیدا می‌کنند.
در انتها نیز برای تکمیل دیزاین و پوشاندن تفاوت رنگی بین کابینت آشپزخانه هایگلاس و کابینت‌های دیگر، آن را با نورافشانی‌های مصنوعی جبران کرده و طرحی نو و خلاقانه را به اجرا درآورید
ایده‌های جذاب برای زیباتر کردن کابینت هایگلاس
همان‌طور که گفتیم هایگلاس با ظاهر براقش همه‌جا نماد درخشندگی است و اگر در دیزاین در کنار اجزای براق مانند کاشی و سرامیک‌های براق همچنین کف‌پوش‌های با همین طرح و سیاق قرار گیرد نمی‌توان زیبایی فوق‌العادۀ آن را متصور شد پس این ترکیب آن را با چنین اجزایی به خاطر بسپارید.
حساسیت رنگی که هایگلاس در برابر نور خورشید دارد احتیاج آن به محافظت در برابر تابش مستقیم را الزامی کرده و برای حفظ کیفیت ناچارید نور را تا حد امکان از فضا حذف نمایید در غیر این صورت مجبور می‌شوید تغییر رنگ آن را به کرم و یا زرد تحمل نمایید یا بعد از مدتی اقدام به تعویض آن‌ها کنید.
تعویض دستگیره‌ها به مدل‌های دیگر برای ایجاد تنوع یا جلوگیری از ایجاد آلودگی در سطح کابینت براثر برخورد دست برای کسانی که تمایل به تغییری ریز اما چشمگیر دارند و از طرفی به اثرانگشت و تمیزی حساس هستند ایده‌ای جذاب برای زیباتر کردن کابینت‌ها محسوب می‌شود.

رنگ‌بندی کابینت high gloss

شما هر طرحی را انتخاب نمایید نهایتاً رنگ می‌تواند جلوه‌ای متمایز به دیزاین بدهد و اگر دقت داشته باشید خواهید دید که یک طرح خاص بارنگ‌های متفاوت جلوه‌های متفاوتی را از خود به نمایش می‌گذارد.
به‌هرحال به‌دوراز مدگرایی و تأثیر دیزاین های مختلف بر روی سلایق ما این شما هستید که به‌عنوان صاحب یک‌خانه حکم امپراتور را داشته و تعیین می‌کنید که چه دکوری با چه خصوصیاتی را انتظار دارید مثلاً می‌پسندید از یکرنگ خنثی و یکدست استفاده کنید و یا به ترکیبی از رنگ خنثی و گرم دست بزنید.
انتخاب سفید به‌صورت تنها، مزیت خاص خود را دارد زیرا کمتر از بودن در چنین فضایی دل‌زده و خسته می‌شوید و در صورت نیاز نیز می‌توانید، به ترکیب‌های دلخواه دست‌زده و طرحی نو را رقم بزنید مثلاً ترکیبی در کنار کرم یا قهوه‌ای و یا مشکی همگی بسته به سلیقۀ شما جذاب و دوست‌داشتنی هستند و نمایی شیک را به آشپزخانه می‌دهند.
سفید طلایی‌رنگ خاص و سلطنتی دیگری است که اگر به آن توجه ویژه شود احساسات ناب و لاکچری زیبایی را در فضا می‌پراکند و آشپزخانه‌ای با نمایی جذاب را برای شما به هدیه می‌آورد.

قیمت کابینت هایگلاس

این قیمت به عوامل متفاوتی بستگی داشته که متناسب با آن کم و یا زیاد خواهد شد:
. تنوع طرح‌ها تنوع قیمت را دربر دارد
. نام شرکت و برندی که بر روی محصول قرار دارد
. ابزارآلات و یراق‌آلات به‌کاررفته
. تنوع در جنس وطرح دستگیره‌ها
با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها می‌توان به سمت گزینه‌های ساده‌تر رفت و انتخاب‌هایی مناسب‌تر اما مدرن و شیک داشت.
پرطرفدارترین رنگ‌های هایگلاس
کابینت آشپزخانه هایگلاس سفید
این رنگ هم برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب است وهم آشپزخانه‌های کوچک را از تاریکی و نور کم نجات می‌دهد برخلاف بعضی از رنگ‌ها که در ادامه توضیح خواهیم داد که به‌هیچ‌وجه مناسب آشپزخانه‌های کوچک نیستند، اگر جزء آن دسته از افراد هستید که کمبود نور بر روحیۀ شما تأثیر منفی می‌گذارد حتماً به سفید فکر کنید و آن را جزء اولین ملاک‌های خود قرار دهید.

کابینت آشپزخانه هایگلاس مشکی

ازنظر بعضی از افراد رنگ مشکی بسیار تیره است اما دقت داشته باشید اگر ترکیب‌ها درست و اصولی انجام‌پذیرند از رنگ‌های بسیار تیره نیز می‌توان دیزاینی منحصربه‌فرد بیرون آورد مثلاً ترکیب سفید و مشکی، مدرن، خاص و امروزی است و طرفداران زیادی دارد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس طرح چوب

طرح چوب تیره و روشن هر دو جذاب اما انتخاب میزان روشنی و تیرگی آن باید کاملاً با محیط اطراف هم‌خوانی داشته باشد مواظب باشید با انتخابی نادرست فضای خانۀ خود را یا بسیار تیره و یا بسیار بی‌روح نکنید، هایگلاس طرح چوب با مبل و انواع میزها در منزل شما به‌خوبی ست شده و طرحی متعادل و همه‌پسند را ارائه می‌دهد، استفاده گل و گیاه به خاطر هماهنگی با چوب در کنار دیزاین پیشنهاد خوبی است.

کابینت آشپزخانه هایگلاس قرمز یا بنفش

دیزاینی بارنگ قرمز و بنفش شاید در همان ابتدای امر ایدۀ جالبی به نظر نرسد اما باکمی درایت می‌توان از دل آن دکوری خلاقانه را بیرون کشید، فقط باید دقت نمود که این رنگ‌ها در دسته‌بندی رنگ‌های تیره جا می‌گیرند پس برای خنثی نمودن تیرگی بیش‌ازحد آن‌ها چاشنی رنگ‌های ترکیبی روشن را فراموش نکنید تا دیزاین شما جلای خود را از دست نداده و تیرگی بر میزان انعکاس نور و حجم فضا تأثیر منفی نگذارد، افزودن جزئیات بیش‌ازحد را در دکوری با این رنگ‌ها به‌کلی فراموش کنید تا فضا بازتر و جادارتر خودنمایی کند.

کابینت آشپزخانه هایگلاس سبز

دقت نمایید این رنگ کابینت اگر به‌تنهایی در فضای خانه رها شود نمود چندانی نداشته پس قبل از انتخاب آن مطمئن شوید که در دیگر قسمت‌های منزل نیز مایلید این رنگ را به‌عنوان ست ادامه دهید.

کابینت آشپزخانه هایگلاس طوسی

هر رنگ خنثی در ترکیب خوب ظاهرشده و دکور را مناسب ترسیم می‌کند اما با تمام برتری‌هایش هرگز نمی‌تواند به‌عنوان رنگ غالب یکه و تنها در دیزاین شرکت نماید.

کابینت آشپزخانه هایگلاس نارنجی

نارنجی هم یکرنگ شلوغ محسوب شده که اگر متعادل نشود دیزاین را ناموزون می‌کند و فضا را گرفته و تاریک جلوه می‌دهد اما در کنار رنگ‌های خنثی بی‌نظیر و پرانرژی ظاهر می‌شود.

کابینت آشپزخانه هایگلاس آبی

بعضی از افراد آن‌قدر به رنگ آبی علاقه‌مند هستند که مایل‌اند دیزاین با این رنگ را از اتاق‌خواب شروع کرده و تا آشپزخانه نیز ادامه دهند البته هیچ محدودیتی برای این ایده وجود نداشته و طراحان اجازه می‌دهند شما برحسب سلیقۀ خود رفتار نمایید.

کابینت آشپزخانه هایگلاس قهوه‌ای

این رنگ از دیرباز شناخته‌شده است برای همین افراد تمایل چندانی به آن نشان نمی‌دهند اما امروزه با پیشرفت‌هایی که درزمینهٔ مد و فشن رخ‌داده می‌توان از ترکیب آن بارنگ‌هایی سفید و کرم دیزاینی دوست‌داشتنی را فراهم نمود البته محیط‌های کلاسیک بهتر با این رنگ ارتباط برقرار کرده و بسیاری از افراد را به‌خوبی مجذوب نموده است، آشپزخانه‌های بزرگ مکان‌های بهتری برای جولان دادن این رنگ است.

به خاطر داشته باشید

. اگرچه سفید و طوسی زیبا و مدرن هستند اما برای کسانی که تا این حد سردی محیط را نمی‌پسندند اضافه نمودن رنگ‌های گرم به دیزاین چارۀ کار بوده و تعادل‌بخش هستند.
. رنگ قهوه‌ای اگر جزء رنگ‌های محبوب شماست ترکیب آن را با سفید در ذهن مرور کنید و کنتراست آن را تخیل نمایید تا به زیبایی آن پی ببرید و در انواع دکور خود از مدرن تا کلاسیک بدون محدودیت استفاده کنید
. طوسی دوستان به خاطر داشته باشند که کرم در کنار این رنگ بهتر از سفید جواب داده و علاوه بر جلوه‌ای بیشتر به محیط، نور منعکس‌شده از آن باعث خستگی چشم نمی‌شود و ترکیب مناسب‌تری محسوب می‌گردد.

چگونه کابینت هایگلاس را تمیز کنیم؟

انواع مواد شوینده بر سطح کابینت آشپزخانه هایگلاس اثر نامطلوب گذاشته و به درخشش آن آسیب می‌رساند پس تمام تمیزکاری خود را به یکپارچه نرم و مرطوب محدود کرده و از هرگونه فعالیت بیشتر پرهیز جدی نمایید تا سطح آن را به همان صورت صیقلی حفظ کرده و هرگونه خش را از سطح آن دورنگه دارید با این توضیحات دریافتید که پاک‌سازی این نوع کابینت آشپزخانه چقدر به سهولت انجام‌پذیر است حال می‌خواهد این کابینت‌ها سفید ساده باشد یا رنگی، تفاوتی درروش تمیزکاری وجود ندارد.

کلام آخر

در میان انواع دکوراسیون‌های مدرن و کابینت‌های مخصوص به این سبک هایگلاس یک سر و گردن از دیگر کابینت‌ها سر بوده و استفادۀ آزاد آن حتی در محیط‌های کوچک و تاریک باعث میل روزافزون افراد به بهره بری از این کابینت خاص گشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *