آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کابینت آشپزخانه | جدیدترین طرح های کابینت را اینجا ببینید | آپدیت سال 2020

چکیده این مطلب :

اگر جزء افرادی هستید که به دکور و دیزاین میل و رغبت چندانی ندارید بهتر است برایتان مشخص کنیم که دکوراسیون می‌تواند به‌یک‌باره محیط زندگی شمارا چنان متحول کند که علاوه بر زیبایی بر روح و روان شما و خانوادۀ عزیزتان نیز اثرگذار بوده و آن‌ها را با تأثیرات مثبتی همراه کند. مسلماً زندگی کردن […]

اگر جزء افرادی هستید که به دکور و دیزاین میل و رغبت چندانی ندارید بهتر است برایتان مشخص کنیم که دکوراسیون می‌تواند به‌یک‌باره محیط زندگی شمارا چنان متحول کند که علاوه بر زیبایی بر روح و روان شما و خانوادۀ عزیزتان نیز اثرگذار بوده و آن‌ها را با تأثیرات مثبتی همراه کند.

مسلماً زندگی کردن در منزلی که به جزء جزء آن ازنظر چینش و هماهنگی دقت شده باشد و یک طراح حرفه‌ای با توجه به نیاز ساکنان آن منزل، طرحی را کارآمد و زیبا در آن اجرا نموده باشد لذت‌بخش و شادی‌آفرین است.
با گذری حتی سطحی در یک‌منزل با سبک و سیاق زیبا و دل‌نشین با تأثیر آشپزخانه در نوع چیدمان کلی و اثربخشی وسیع آن آشنا می‌شویم محیطی که نه‌تنها برای آماده‌سازی غذا مورداستفاده قرار می‌گیرد بلکه گاه مکان دورهمی های کوتاه‌مدت اما به‌یادماندنی را نیز فراهم می‌کند، لحظات کوتاه صبحانه و دریافت انرژی فراوان تا انتهای شب معجزه‌ای است که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن گذشت، آنچه بر روح کلی این مکان حاکم است کابینت آشپزخانه و توجه به نوع، جنس و رنگ و چیدمان منحصربه‌فرد آن است که می‌تواند این مکان را چنین قدرتمند و پویا برای یک‌منزل قرار دهد و افراد خانواده را سرحال و پرانرژی حفظ کند.
شاید همه تصور کنند که خواستگاه اولیۀ کابینت آشپزخانه از اروپا آمده باشد اما چه کسی می‌تواند گنجه‌های چوبی مادربزرگ‌ها را فراموش کند همان‌ها که گاه جایگاه ظروف و گاه جایگاه خوراکی‌های خوشمزه آن‌ها برای نوه‌های دلبندشان بوده، البته پیشرفت و گسترش این تکنولوژی به دهه‌های نزدیک برمی‌گردد که با به ظهور رسیدن عناصر جدید، در این صنعت تحول عظیمی رخ داد و افراد شاهد انواع مختلف کابینت آشپزخانه بارنگ وطرح، جنس‌های متفاوت شدند و با آن‌ها به دیزاین آشپزخانه‌های خود همت گماشتند.
اطلاعاتی جامع در مورد انواع مختلف کابینت که با کمک آن بتوانید گزینۀ موردعلاقۀ خود را پیداکرده و با معایب و مزایای احتمالی آن آشنا شده و آگاهانه قدم در این عرصه بگذارید را جزء وظایف خود دانسته و در این را ه کنار وهم دوش شما تا مرحله انتهایی باقی می‌مانیم تا انتخابی درخور و شایسته داشته باشید.

چرا کابینت آشپزخانه مهم‌ترین اجزاء درون آشپزخانه است؟
در هر دیزاینی هماهنگی حرف اول را می‌زند که بدون رعایت آن طرح به نتیجۀ مطلوب خود نخواهد رسید، این مهم در امری چون کابینت آشپزخانه که تأثیر آن فقط به محیط آشپزخانه محدود نمی‌شود حائز اهمیت بیشتر است شما با کمک این کابینت‌ها تمامی وسایل ضروری در آشپزخانه را به‌راحتی از دید عموم پنهان کرده و علاوه بر ساماندهی آن‌ها به طرز شکیلی، بر زیبایی آشپزخانۀ خود می‌افزایید.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

سرفصل ها:

انواع کابینت آشپزخانه

اگر بخواهیم تقسیم‌بندی‌های کابینت را بیان کنیم شامل موارد زیادی خواهد شد اما تقسیم‌بندی بر اساس نوع جنس آن شامل موارد زیر است:
چوب:
با سیری در آشپزخانه‌های قدیمی ایرانیان خواهید دید که عنصر چوب از اساسی‌ترین و پررونق‌ترین موارد استفاده است که در بین مردم محبوبیت ویژه‌ای نیز داشته و اغلب ترجیح می‌دانند به‌وسیلۀ آن طبیعت را وارد منازل خود کنند چوب‌ها اغلب از درختان راش، گردو، بلوط، افرا، گلابی بوده و گاه هم به سراغ چوب‌های مصنوعی می‌روند و طرح زیبایی را با آن‌ها می‌سازند.
فلز:
گاهی برخی افراد که به دوام و پایداری بالا توجه زیادی داشتند به سراغ کابینت آشپزخانه از جنس فلزی رفته تا بتوانند سال‌های سال از آن بدون هیچ دردسری استفاده کنند اما امروزه همان‌طور که گفتیم آن‌قدر متریال های مختلف به بازار ورود پیداکرده‌اند که به‌راحتی کابینت‌های فلزی را از دور رقابت خارج و خود جایگزین مناسبی برای آن شده‌اند، کیفیت بالا، زیبایی منحصربه‌فرد و قیمت پایین از مزایای این کابینت‌های تازه‌ وارد است.

انواع کابینت بر اساس نحوه اتصال و ساخت

شما برحسب سلیقۀ خود که آیا مایلید یک آشپزخانه با طرح‌های شلوغ و در چشم داشته باشید باید کلاسیک را برگزینید و یا اگر سادگی و درعین‌حال شیک بودن را می‌پسندید باید به سراغ طرح‌های مدرن رفته و آن‌ها را انتخاب نمایید، طرح‌های کلاسیک به خاطر جذابیت‌های ذاتی که دارند و اغلب عنصر تشکیل‌دهندۀ آن‌ها چوب است محیط زندگی شمارا سرشار از روح سرزندگی و نشاط می‌کنند ولی در مقابل طرح‌های مدرن که عمدتاً از فلز، پلاستیک و گاهی اوقات چوب هستند فضای حاکم را شبیه به طرح‌های اروپایی و آمریکایی کرده و سادگی عنصر اصلی آن‌هاست.
نصب یک‌طرفه بر دیوار آشپزخانه
اغلب این طرح را برای آشپزخانه‌هایی استفاده می‌کنند که کوچکی و کمی مساحت در آن‌ها امکان بهره بری بیشتر از کابینت را نداده و البته هزینۀ کمی هم بر دوش افراد می‌گذارد اما بسیار زیبا و باکار آیی مناسب هستند.
نصب دوطرفه بر دیوار آشپزخانه
اگر شکل ظاهری آشپزخانه‌تان مستطیلی است حتماً به انتخاب این نوع چیدمان فکر کنید زیرا علاوه بر فضای کافی که در اختیارتان قرار می‌دهد با سبک و سیاق معماری آشپزخانه‌تان نیز سازگارتر است
نصب کابینت به‌صورت ال شکل
آشپزخانه‌های بزرگ امکان ریسک بالا را به طراحان می‌دهند و شما به‌راحتی و بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانید هر طرحی را در آن اجرا نمایید اما کابینت‌های ال شکل به خاطر جذابیت بالایی که دارند تقریباً با هر سلیقه‌ای سازگار هستند و تبدیل آشپزخانۀ شمارا به یک محیط متفاوت و محبوب راحت و به‌دوراز هر دغدغه‌ای انجام می‌دهند.
نصب کابینت به‌صورت U شکل
اجرای این نوع کابینت آشپزخانه چنان زیبا و دل‌نشین است که نگاه‌ها را تا مدتی چند به خود جذب می‌کند اما قبل از اجرای آن کاملاً مطمئن شوید که فضای کافی برای چنین مانور گسترده‌ای رادارید یا نه.
نصب کابینت به‌صورت جزیره
این کابینت‌های کاملاً مستقل درواقع چندمنظوره بودن را به‌طور کامل تعریف نموده‌اند زیرا گاه توانایی یک کابینت معمولی را برای ساماندهی به وسایل آشپزخانه از خود بروز داده و گاه به‌صورت یک ظرف‌شویی در وسط آشپزخانه خودنمایی می‌کنند و گاه نیز میز آشپزی شده و در امر تهیۀ غذا شمارا یاری می‌رسانند.
نصب اپن
آشپزخانه‌های اپن به خاطر اینکه اغلب در روبرو اتاق نشیمن قرار دارند باید با طرحی خاص و چشم‌نواز طراحی شوند تا حدفاصل اتاق و آشپزخانه جذاب بوده و طراحی بر زیبایی نشیمن نیز بی افزاید.

کابینت ام دی اف

چوب‌های ام دی اف به علت اینکه با خرده‌های چوب و براثر فشار و دما با چسب به هم متصل می‌شوند و به‌صورت یکدست و یکپارچه درمی‌آیند هنگام برش و اعمال تغییرات انعطاف‌پذیری بیشتر نسبت به چوب‌های معمولی از خود نشان داده به همین دلیل جزء بهترین نوع چوب به‌منظور دیزاین های مختلف در سطح جهان شناخته‌شده هستند که قیمت تمام‌شدۀ پایین‌تری نیز داشته و فشردگی ورق‌های آن مقاومتی چند برابری را برای کابینت‌هایی که با این چوب‌ها ساخته می‌شوند فراهم می‌کنند و گزینۀ خوبی برای محیط‌های گرم و مرطوب مانند آشپزخانه هستند.
ام دی اف چوب خوش‌رنگ، خوش‌تراش و زیبایی است که همراهی آن باروکش هایی چون چوب، نئوپان و فیبر یا فویل، pvc و… شمارا دررسیدن به کابینت آشپزخانه مدرن یاری کرده وتوان ایده پردازی‌های شمارا تا حد قابل‌توجهی بالا می‌برد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ام دی اف

ازآن‌رو که صداقت زیربنای تعهد حرفه‌ای ماست در این مقاله سعی می‌کنیم تا شما عزیزان را با کلیّۀ معایب و مزایای این کابینت‌ها آشنا کنیم تا انتخابی آگاهانه و با چشم کاملاً باز را تجربه کنید.
مزایای کابینت ام دی اف :

 • نفوذ رطوبت در آن به‌قدری ناچیز است که تا سالیان سال خیالتان از بابت آسیب بدین‌صورت می‌تواند کاملا راحت باشد.
 • سازگاری بالا با محیط اطرافش
 • پیاده‌سازی انواع طرح با پیچیدگی‌های زیاد یکی از مزایای فوق‌العادۀ آن است.
 • طیف وسیعی از رنگ‌ها را پشتیبانی کرده و گرمابخش منازل شما است.
 • گزینۀ محبوب افرادی است که به بهداشت و تمیزی علاقه زیادی نشان می‌دهند.
 • کاملاً به‌صرفه و کاربردی

معایب کابینت ام دی اف :

 • غیرقابل تعمیر مگر در شرایط محدود
 • در برابر حرارت مستقیم مقاومت کمی داشته و به‌سرعت کیفیت خود را از دست می‌دهد.
 • در استفاده از شوینده‌ها نکات مراقبتی خاص باید لحاظ گشته و از آب یا مواد شوینده قوی به‌هیچ‌وجه استفاده نشود.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت منحنی

همان‌طور که گفتیم کابینت‌های ام دی اف را باروکش هایی که بر روی آن به‌منظور بالا بردن دوام و مقاومت به کار می‌رود می‌شناسیم، کابینت منحنی یکی از همین نوع است که با جنس روکش pvc که دارد دارای تمام ویژگی‌های خوب بوده و ماندگاری‌اش در برابر آب و رطوبت آن را به گزینۀ ای محبوب برای آشپزخانه‌ها تبدیل نموده است گاهی آشپزخانۀ شما به‌قدری کوچک است که جانمایی تمامی وسایل کار دشواری است کابینت‌های منحنی از کمترین قسمت‌های آشپزخانه برای بهره‌وری بیشتر استفاده کرده و چنان هنرمندانه در آشپزخانه قرار می‌گیرند که از کوچک‌ترین و نادیده‌ترین قسمت‌ها دیزانی را بیرون می‌آورند که فضاهای غیرقابل استفاده را به مکان‌های جذابی برای آشپزی تبدیل می‌کنند این نوع کابینت آشپزخانه به‌قدری دارای ظاهر جذاب و گیراست که دیگر احتیاجی به دیزاین مافوق آن پیدا نخواهید کرد.

کابینت آشپزخانه انزو

وجه تمایز این نوع کابینت با دیگر کابینت‌های MDF پرسی است که به‌منظور بالا بردن دوام در آن‌ها به‌کاررفته است این پرس باعث می‌شود که لایۀ محافظ به‌طور کامل بر روی کابینت قرارگرفته و نهایت کار طرحی متمایزتر را به نمایش بگذارد علاوه بر این رنگ‌های به‌کاررفته در آن از دوام و کیفیت بیشتری برخوردار بوده و قطر 25 میلی‌متری که در این نوع کابینت آشپزخانه به‌کاررفته دوام، زیبایی، کارایی و کیفیت را یکجا در خود جمع کرده به همین دلیل بر قیمت صعودی آن اثر گذاشته و به یکی از گران‌ترین در نوع خود تبدیل گشته است.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه انزو

مزایا و معایب این کابینت را می‌توان در یک جمله بیان نمود و آن قابلیت تعمیر آن براثر حوادث احتمالی است که این کابینت را تا این حد جذاب و دوست‌داشتنی نموده، دوام آن بسیار بالا است و این ویژگی می‌تواند بر کیفیت آن بی افزاید، رنگ‌های به‌کاررفته در آن نیز منحصربه‌فرد و کم‌نظیر هستند و اگر شما ازنظر مالی مشکلی نداشته باشید با نگاهی به آن‌ها حتماً مایلید در دیزان آشپزخانۀ خود از آن‌ها استفاده مطلوب را ببرید.

کابینت آشپزخانه پی‌وی‌سی

خانوادۀ MDF چنان گسترده و متنوع است که شمارا راضی کند تا یکی از طرح‌های آن را برگزینید و سال‌ها رفیق شفیق آشپزخانۀ منزل خود کنید این کابینت‌ها به‌خوبی و قدرتمند توانسته‌اند هم دوش فناوری پیش رفته و نه‌تنها در ایران بلکه در جهان خوش بدرخشند، پی‌وی‌سی یا همان روکش نایلونی نمونه‌ای دیگر است که عضوی از این خانواده محسوب شده و به خاطر ساخت مخصوصی که دارد آلودگی را به خود جذب نکرده و زدودن آلودگی‌های احتمالی بر سطح آن نیز کار بسیار راحتی است این ویژگی در کنار طرح و رنگ فراوانی که در مقابل شما قرار می‌دهد شمارا شیفتۀ خودکرده و قادر است با هزینۀ کمی که به خود تعلق می‌دهد شمارا کاملاً راضی و آشپزخانه‌ای خاص را به شما تقدیم نماید.

مزایا و معایب کابینت پی‌وی‌سی

شما عزیزان با تهیۀ یک کابینت پی‌وی‌سی می‌توانید مطمئن باشید که دیگر هرگز گذارتان به تهیه رنگ برای رنگ‌آمیزی مجدد این کابینت‌ها نخواهد افتاد.

تنوع رنگی بالا و مقاومت در برابر ضربه‌های شدید و ناگهانی هدیه‌ای درخور دیگر است که به شما تقدیم می‌کند، مدت‌زمان ساخت کم و مقاومت بالا در برابر انواع آسیب‌ها، نصب سریع و آسان، انعطاف و امکان اجرای انواع طرح‌ها بر روی آن شاید گمانتان این باشد که حتماً هزینۀ گزافی را بر روی شانۀ شما خواهد گذاشت اما کاملاً برعکس است و در مقابل این‌همه مزایا هزینۀ پایینی هم دارد فقط تنها مشکل آن تجزیه‌ناپذیر بودن چوبی است که در آن به‌کاررفته و در طبیعت تجزیه نشده و به چرخه زیست‌محیطی برنمی‌گردد زیرا چوب آن مصنوعی بوده و به محیط‌زیست صدمه جدی وارد می‌کند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه روکش چوب

گاهی اگر هزینه داشتن کابینتی تمام چوب را ندارید می‌توانید به سراغ روش کم‌هزینه‌تر رفته که همان کیفیت را نیز به شما تقدیم خواهد کرد این روکش‌های جذاب که بر روی کابینت آشپزخانه با جنس ام دی اف قرار می‌گیرند می‌توانند اثر همان چوب را بر روح منزل شما داشته و امکان قیمت کمتر را برای شما فراهم نمایند و البته بسیار هم به خاطر جنس واقعی چوب به‌کاررفته در این روکش‌ها مطلوب واقع شوند.

مزایا و معایب کابینت روکش چوب

چوب به خاطر انعطاف ذاتی که دارد اغلب با هر دکوری سازگار و هماهنگ، گرمابخش و زیباست و حس سرزندگی در طبیعتی واقعی را برای آدمی محصورشده در دیوارهای سرد شهری خواهد داشت، اصلاً ازنظر دوام آن نیز نگران نبوده و با خیال راحت به تهیۀ آن اقدام نمایید.

البته معایبی چند مانند مقاومت پایین در برابر رطوبت و منزلگاه و مأوای محبوب حشرات به خاطر عنصر چوب به‌کاررفته در آن و مراقبت همیشه و ویژه با واکس‌های مخصوص، استفاده و نگهداری از آن راکمی سخت‌تر و دارای حساسیت‌های خاص خود خواهد نمود.

کابینت آشپزخانه تمام چوب

کابینت آشپزخانۀ تمام چوب شاید محبوب اکثر افراد باشند اما قیمت تمام‌شدۀ بالایی که به خود اختصاص داده‌اند این نوع کابینت آشپزخانه را به یک دیزاین لاکچری نزدیک نموده است، چوب گردو، بلوط و صنوبر و… که در طراحی این کابینت‌ها استفاده می‌شود چنان جذاب و منحصربه‌فرد است که کمتر کسی می‌تواند آرزوی داشتن آن را نداشته باشد خصوصاً هنگامی‌که بارنگ‌های پلی‌استر جلا داده‌شده و دوام آن را دوچندان می‌کنند واقعاً چگونه می‌توان این‌همه شور و سرزندگی را که این کابینت‌ها وارد منازل می‌کنند انکار نمود و از حس صمیمیت آن‌ها صرف‌نظر کرد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه تمام چوب

این نوع کابینت‌ها همیشه یک سرو گردن از هم نوعان خود بالاتر می‌مانند خصوصاً اگر به‌صورت سفارشی با کند و کاری‌های خاص طراحی و به اجرا درآمده باشند شما این رنگ طبیعی وزنده را هرگز در جای دیگر نخواهید یافت و امکان تعمیر وترمیم از ویژگی‌هایی است که برتری آن را ثابت می‌کند ولی در کنار همۀ این موارد به خاطر داشته باشید که چوب بسیار سنگین است و همین امر باعث می‌شود کابینت با این جنس نیز سنگین بوده و نصب آن با مشکلاتی همراه باشد از طرفی هم‌ساخت آن زمان‌بر و مدت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد پس اگر مایلید آن را انتخاب نمایید زمان را در نظر گرفته تا در برنامه‌ریزی‌های خود دچار مشکل نشوید.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه فلزی

کابینت آشپزخانه که تمام فلزی باشد در دوره‌ای خاص دیگر طرفداران زیادی نداشت درگذشته نیز مقاومت بالا در مقابل قیمت پایین افراد را تشویق به تهیۀ آن‌ها برای منازلشان می‌کرده است اما امروزه به‌یک‌باره دچار دگرگونی شد و تنوعی که در نوع طراحی و رنگ‌آمیزی آن‌ها اعمال شد، دوباره میل و رغبتی در افراد پدید آورد به‌گونه‌ای که تفاوت چشم‌گیری را در تقاضا شاهد هستیم مثلاً استفاده از رنگ‌هایی با تناژی شبیه به چوب یا اضافه نمودن به کابینت‌های ام دی اف به‌عنوان لایه داخلی به‌منظور بالا بردن دوام و پایین آوردن هرچه بیشتر قیمت باعث شده این نوع کابینت موردتوجه قرار بگیرند.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه فلزی

به‌هرحال اگر به دنبال کابینتی ارزان‌قیمت باکیفیت و دوام بالا هستید این نوع کابینت‌ها راه گشا و مؤثر هستند و ضربه‌ها آسیب کمی به آن‌ها رسانده و در صورت آسیب کلی نیز قابل تعویض و تعمیر هستند و بسته به مساحت کلی آشپزخانه انعطاف خوبی از خود نشان داده و با آن سازگار می‌شوند اگر دچار زنگ‌زدگی براثر رطوبت نشوند به‌راحتی تمیز شده و اثری از آلودگی بر روی آن باقی نمی‌ماند و فقط هرچند یک سال مجبورید برای حفظ زیبایی آن‌ها اقدام به رنگ‌آمیزی مجدد کرده تا هم جلایشان حفظ‌شده وهم رنگ مانند یک‌لایۀ محافظ مانع زنگ زدگی در آن‌ها گردد در آخر نیز همواره مواظب گوشه‌های تیز آن‌ها باشید تا آسیبی به شما و خانواده یتان وارد نشود.

کابینت آشپزخانه کلاسیک

همۀ دسته‌های کابینت‌های کلاسیک جذاب و دوست‌داشتنی هستند زیرا عنصر اصلی آن‌ها چوب است و چوب به خاطر لطافت‌هایی که دارد طراحی را دارای جلوه و برازندگی غیرقابل وصف می‌نماید خلاقیت به‌کاررفته در این نوع کابینت‌ها چنان است که عمق بر ارتفاع ارجحیت پیداکرده، دستگیره‌ها دارای کند و کاری و منبت هستند و رزق و برق حاکم بر دیزاین چنان اثرگذار و قابل‌توجه است که آن را در میان انواع کابینت شاخص نموده است.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

اغلب افرادی که به طرح‌های شلوغ میل و رغبت نشان می‌دهند بدون هیچ درنگی انتخاب اول و آخر آن‌ها کابینت‌های کلاسیک است زیرا زیبایی آن‌ها به‌گونه‌ای است که کمتر کسی را خواهید دید که با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار نکرده باشد و علاقه‌مند به این‌همه زیبایی نشده باشد، قفسه‌های فراوان امکان ساماندهی بهتر را فراهم کرده و طراحی خاص آن امکان استفاده از کل فضای آشپزخانه را خواهد داد، در مقابل سنگینی، گرانی، نصب دشوار، طراحی زمان‌بر، ساخت طولانی از معایب بارز این نوع کابینت‌هاست.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مدرن

در مقابل کابینت کلاسیک کابینت مدرن قرارگرفته و افرادی که بیشتر سادگی را می‌پسندند و تمایلی به تجملات اضافی ندارند یک آشپزخانه با ساختاری مدرن راه گشای ایده پردازی‌های آن‌ها است تا کابینت‌های ساده حس حضور مدرنیته را در فضا بپراکنند، در این نوع دیزاین خبری از کشوهای فراوان با دسته‌های پرزرق‌وبرق و درهای کندو کاری شده نیست و هرچه خودنمایی می‌کند سادگی است، طرح‌های ماتریکس، مدیترانه‌ای و… را می‌توان به سبک مدرن در هر آشپزخانه‌ای اجرا نمود و یا اگر می‌خواهید در این میان به سنت نیز پایبند بمانید از طرح‌های هایگلاس، پی‌وی‌سی و… نهایت بهره را برده و از رنگ‌های سفید، نقره‌ای، خاکستری که در اختیار شما قرار می‌دهد لذت ببرید و کابینت آشپزخانه مدرن خود را زیبا و جادار طراحی نمایید.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه مدرن

این نوع کابینت‌ها در کنار شیک بودن قیمت چندانی نداشته و اگر روغن بر روی آن پاشیده نشود به‌راحتی و بدون مواد شوینده خاصی قابل پاک‌سازی هستند وبر حسب نیاز و سلیقۀ خود می‌توانید آن را بارنگ‌های دیگر ترکیب کرده و از درخشش فوق‌العادۀ آن شگفت‌زده شوید، اگر تمایل به درخشش دو برابری دارید ما طرح‌های هایگلاس را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا نور و روشنایی را به‌یک‌باره به درون آشپزخانۀ خود منعکس کرده و بدین‌صورت باعث شود آنجا بزرگ‌تر به چشم آید، همان‌طور که گفتیم این سادگی است که زیباست پس تا می‌توانید عناصر اضافی را از دیزاین حذف کرده تا طرح به درون‌مایۀ خود نزدیک‌تر شود و در آخر دقت نمایید هرگز از ترکیب مگنت و آهنربا در یک دیزاین استفاده نکنید و طرح را به یکی از آن‌ها واگذار نمایید.

کابینت آشپزخانه ممبران

فناوری‌های جدیدی که روزبه‌روز چشم به جهان می‌گشایند ناشدنی‌ها را امکان‌پذیر و هنر و خلاقیت را شکوفاتر می‌نمایند یکی از این تکنولوژی‌ها دستگاه‌های CNC است که به طرز باورنکردنی صنعت کابینت را متحول نمود و خلق آثار هنری را بر روی چوب راحت‌تر و در دست رس بیشتری قرارداد کابینت آشپزخانه ممبران با کمک دستگاه CNC می‌تواند طرح‌های زیبای منبت را بر روی MDF پیاده کرده و هنرهای ایرانی را زنده حفظ نماید.
تا دلتان بخواهد این دیزاین پر از چشم‌نوازی‌ها و برجستگی‌های فراوان است، کشوها و محفظه‌های فراوان با طرح‌های شلوغ و البته لایۀ محافظ به‌منظور حفاظت از این کابینت‌های باارزش که در سرتاسر آشپزخانۀ شما در هر گوشه و کنار جلوه‌گر است پوشش خوبی به آشپزخانه داده و استفاده از ضایعات چوبی در ساخت آن باعث پایین آمدن قیمت این جواهرات شده است شما با هیچ عنصر دیگری چون کابینت ممبران نمی‌توانید دکور منزل خود را تا این حد شیک و مدرن نموده و بر جذابیت آن بی افزایید.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه ممبران

موادی که به‌عنوان محافظ بر روی این کابینت‌ها استفاده می‌شود در بالا بردن مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت و حرارت اثرگذار است، این کابینت‌ها شگفتی را در حد تمام و کمال با مزایای که از خود ارائه می‌دهند به ظهور رسانده‌اند مثلاً قیمت پایین در کنار وزن کم ارائه رنگین‌کمانی از رنگ‌ها گرم و زیبا حتی طلایی، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت و دفع آلودگی همگی از مزایای این نوع کابینت‌ها محسوب می‌شود اما دقت نمایید بسیار در برابر خراش آسیب‌پذیر بوده و تابش نور مستقیم خورشید بر کیفیت آن اثر نامطلوب می‌گذارد، البته سازندگان که به کیفیت کار خود اهمیت بیشتری می‌دهند در تهیه کابینت ممبران از عناصر باکیفیت بالاتر بهره برده و شما نیز در همین راستا سعی کنید به متخصصان این امر مراجعه نمایید تا محصول دریافتی کارایایی که از آن انتظار دارید را داشته باشد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

تنوع طرح‌های ترکیبی توان آدمی را در خیال‌پردازی بالابرده می‌تواند مزایای دو طرح را هم‌زمان و یکجا جمع کرده و طرحی را رقم بزند که باروحیه و ذوق هنری افراد سازگارتر باشد، کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک یکی از طرح‌های محبوب است که ویژگی‌های طرح‌های مدرن و کلاسیک را درهم‌آمیخته و معجونی ناب و همه‌پسند را به دوست داران خود تقدیم نموده است، طرحی که زیبایی مدرن و صمیمیت کلاسیک را به عینه می‌توان در آن مشاهده نمود و با کمک آن خانۀ خود را مأمن آسایش و آرامش کرد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک

بااینکه الهامی از کلاسیک را در آن مشاهده می‌کنیم اما به‌هیچ‌وجه شلوغی آن طرح‌ها بر فضا حاکم نخواهد شد و شما قدرت آن را در ترکیب با هر دکوری خواهید دید، قیمت مناسب ارائه‌شده در کنار پاک‌سازی راحت و بدون دردسر این کابینت‌ها آن‌ها را به اعضای دوست‌داشتنی آشپزخانۀ شما تبدیل کرده و اگر در برابر نور خورشید و اشیاء تیز از آن مراقبت شایانی نمایید آن‌ها نیز به عهد خود که زیبایی بخشی به منزل شماست وفا خواهند کرد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

همان‌طور که درگذشته نیز اشاره کردیم در میان انواع کابینت‌های ام دی اف این دسته به خاطر درخشندگی که بعد از استفاده از روکش محافظ به دست می‌آورند شناخته‌شده و معروف هستند زیرا برخی افراد از نور زیاد و انعکاس آن در محیط چنان حس سرزندگی و نشاط می‌کنند که هرگز حاضر نیستند کابینت‌های هایگلاس را با نوع دیگری تعویض نمایند این نور باعث می‌شود به‌صورت طبیعی فضا شاعرانه‌تر و جذابیت آن نمایان‌تر گردد، روح مدرن بر این نوع طراحی حاکم است پس اگر مطمئن هستید که از سادگی به‌اندازۀ نور لذت می‌برید به تهیه آن اقدام نمایید، علاوه بر این‌ها مقاومت بالاتری که این نوع به خاطر طرز ساخت ویژه‌ای که دارد در اختیار شما قرار می‌دهد افراد را تحت تأثیر گذاشته و علاقه‌مندتر خواهد کرد.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

تنوع طرح و رنگ اولین ملاک انتخاب است که کابینت‌های هایگلاس با در نظر گرفتن این ویژگی خوش می‌درخشند شاید سخت باشد که گمان کنیم زیبایی در کنار سادگی تعریفی داشته باشد.

اما این نوع کابینت‌ها ثابت نموده‌اند که می‌شود بر طبق طرح‌های مدرن پیش رفت اما جذابیت را به تصویر کشید، البته نمی‌توان نادیده گرفت که این عناصر زیبای آشپزخانه بسیار در برابر خراش آسیب‌پذیر و لکه پذیرند و قیمت بالایی نیز به خود اختصاص داده‌اند و سطح رویه ناصافی‌هایی دارد که باید به کمک روکش‌های خاص‌ترمیم گردد…

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه وکیوم

در میان انواع کابینت‌های ام دی اف نوعی کابینت وجود دارد که زیبایی و دوام را یکجا تلفیق نموده و طراحی منحصربه‌فرد و مواد به‌کاررفته در آن به‌عنوان روکش این کابینت‌ها را در برابر انواع ضربه و حرارت مقاوم کرده است کابینت آشپزخانه وکیوم به علت اینکه چوب آن براثر فشار زیاد در خلاء ساخته‌شده و روکش ضد آفتاب مانع نفوذ حرارت و آب می‌شود آن را منحصربه‌فرد و کارآمد قرار داده به‌گونه‌ای که تا سال‌ها از تعمیر و تعویض آن خیالتان راحت است.

نکات مهم در نحوه نگهداری از کابینت آشپزخانه

 • بعدازآنکه خیالتان از بابت خرید مناسب راحت شد و به دیزاین موردعلاقۀ خود رسیدید دیگر حالا باید بدانید چگونه از این عناصر زیبایی بخش منزل خود حفاظت کرده تا طول عمر مطلوب خود را داشته باشند و در مدت‌زمان کوتاه مجبور به تعمیر یا تعویض این عناصر کار راه‌انداز و مهم آشپزخانۀ خود نشوید
 • همیشه بکوشید تا طرز صحیح بازو بستن درها را رعایت کرده تا بعد از گذشت زمان لولاها و اتصالات آن دچار افتادگی و خرابی نشوند
 • بیش‌ازحد گنجایش و ظرفیت کابینت‌ها در آن وسایل جاسازی نکنید تا شکم آورده و کیفیت اولیه خود را به خاطر بار اضافی از دست ندهند.
 • نوارهای آب‌بندی قادرند مانع نفوذ آب به داخل کابینت‌ها شده و رطوبت را از کابینت‌ها دورنگه دارند.
 • تعمیرات را هیچ‌گاه به تأخیر نیانداخته و در اسرع وقت برای رفع آن اقدام نمایید تا به خاطر این سهل‌انگاری خسارت‌های بیشتری و درنهایت هزینه اضافی بر شما تحمیل نگردد
 • حشرات الی الخصوص موریانه دشمن اصلی برای کابینت‌های چوبی هستند پس با آن‌ها مبارزه و تا نابودی کاملشان از پای ننشینید.
 • مواد شوینده و آب چه به‌صورت اتفاقی در کابینت راه یابد و چه به خاطر وجود ظروف مرطوب به‌هرحال به همه انواع مختلف کابینت ضرر رسانده و مشکل‌ساز هستند.
 • اگر هرچند یک‌بار هم به‌منظور جلای بیشتر وهم برای محافظت از کابینت‌ها از مواد نگهدارند به‌صورت واکس استفاده کنید مطمئناً بر دوام این اعضای زیبای آشپزخانه خواهید افزود.

مهم‌ترین نکات برای خرید کابینت آشپزخانه

شاید زیبایی اولین قدم در انتخاب یک کابینت باشد ولی این نکته مهم است که بدانیم این کابینت زیبا آیا با محیط و مساحت آشپزخانۀ ما سازگار است؟ و آیا طرح و رنگ آن با دیزاین کلی منزل ما هم‌خوانی دارد؟ و آیا رنگی که انتخاب نموده‌ایم بر نورگیری آشپزخانه تأثیر مثبت دارد و آن را بیش‌ازحد تاریک و دلگیر نمی‌کند، درنهایت دقت نمایید.

 • کابینت‌های کلاسیک با طبقات و کشوهای فراوان برای خانواده‌هایی با جمعیت زیاد مناسب‌تر هستند زیرا در طراحی آن‌ها هر گوشۀ دنجی برای راحتی بیشتر به یک کابینت یا کشو اختصاص دارد.
 • برای حفظ بهتر کابینت رطوبت را از آشپزخانۀ خود حذف نمایید و اگر قادر نیستید که چنین کاری را انجام دهید از کابینت‌ها باروکش های ضد آب بهره ببرید
 • رنگ‌های روشن و کابینت‌های هایگلاس مخصوص آشپزخانه‌های کوچک است که آنجا را با نور و دل‌بازی خود پوشش دهند، ولی صاحبان آشپزخانه‌ای بزرگ قادرند هر رنگ و طرحی را آزادانه انتخاب نمایند.
 • کابینت‌های کشیده که تا سقف امتداد دارند اگرچه جای شمارا در آشپزخانه‌های کوچک باز می‌کنند اما افرادی که دارای قدکوتاهی هستند را دچار مشکل می‌کنند آن‌ها ناچارند به سراغ طرح کلاسیک رفته و از راحتی که این طرح‌ها ارائه می‌دهند لذت ببرند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

قیمت خرید کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت آشپزخانه با توجه به نوع مواد استفاده شده در آن، میزان طراحی ها، متراژ و ابعاد تعیین می گردد. قیمت انواع کابینت های آشپزخانه به شرح زیر می باشد.

 • نوع کابینت قیمت کابینت
 • کابینت ام دی اف بر اساس هر متر از کابینت
 • کابینت هایگلاس 40% بالاتر از ام دی اف
 • کابینت ممبران 2 برابر کابینت ام دی اف
 • کابینت چوبی 3-4 برابر کابینت ام دی اف
 • کابینت باروکش چوب 2 برابر کابینت ام دی اف

نکات مهم در طراحی کابینت آشپزخانه و رنگ آن با محیط

در انتخاب رنگ مناسب اگرچه روحیه و سلیقۀ شما حرف اول را می‌زند ولی باید در نظر گرفت که آیا تأثیر این رنگ‌بر فضا تمامی معیارهای یک آشپزخانۀ ایدئال را فراهم می‌کند و شاخصه‌های موردنظر با آن رعایت می‌شود و تأثیر نهایی رنگ‌بر فضا مطلوب و معیار سنجش آن صحیح است.

 • هرگز برای جذابیت بخشی به آشپزخانۀ خود به سراغ رنگ‌های تیره نروید خصوصاً اگر مساحت کمی دارید به‌جای آن از رنگ‌های مکمل استفاده کرده و تأثیر آن را مشاهده کنید.
 • نورپردازی را فراموش نکنید و آشپزخانۀ خود را به همان‌گونه تاریک به حال خود رها ننمایید علاوه بر نورافشان‌ها، کابینت‌های گلاس تأثیر شگرفی در نورپردازی خواهند داشت.
 • ترکیب رنگ گرم و سرد و روشن مانند دارویی شفابخش به درمان آشپزخانه کوچک و تاریک شما می‌پردازد.

با خرید کابینت زیبا خانه خود را جذاب‌تر سازید
اگر مدت‌زمانی است که در آشپزخانۀ خود احساس نشاط گذشته را نداشته و هنگام آشپزی کسل وبی حوصله هستید دیگر زمان آن رسیده که به تغییر دکوراسیون آشپزخانۀ خود فکر کرده و با نصب یک کابینت به‌روز و زیبا لذت یک آشپزی هیجان‌انگیز را به منزل خود بازگردانید، مراکز معتبر در سطح شهر وجود دارند که شمارا در ارائه بهترین و مرغوب‌ترین محصول یاری رسانده و کابینتی سفارشی با رعایت تمامی اصول مهندسی را در اختیارتان قرار داده تا کیفیت و کارایی را همراه لحظاتتان نمایند، شرکت … مفتخر است در این مهم همراه شما باشد و سفارش‌ها شما عزیزان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.