آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

کابینت آشپزخانه ام دی اف

چکیده این مطلب :

امروزه سبک‌های مدرن جای خود را به طرح‌های قدیمی داده و جداسازی آشپزخانه از محیط پذیرایی و نشیمن مسئولیت خطیری است که کابینت‌ آشپزخانه بر دوش گرفته‌است، دکوراسیون سازی و خلق ایده‌های جدید به‌گونه‌ای که بر کل محیط منزل اثر گذاشته و آن را دست‌خوش تغییر نماید و تلفیقی از هنر و صنعت را در […]

امروزه سبک‌های مدرن جای خود را به طرح‌های قدیمی داده و جداسازی آشپزخانه از محیط پذیرایی و نشیمن مسئولیت خطیری است که کابینت‌ آشپزخانه بر دوش گرفته‌است، دکوراسیون سازی و خلق ایده‌های جدید به‌گونه‌ای که بر کل محیط منزل اثر گذاشته و آن را دست‌خوش تغییر نماید و تلفیقی از هنر و صنعت را در آن نظاره‌گر باشیم شاید از عهدۀ کمتر عنصری در دیزاین برآید، کابینت والی الخصوص کابینت آشپزخانه ام دی اف سرافراز و پر غرور در صدرنشینی ممتاز و صاحب رتبه است.
هنگامی‌که کابینت آشپزخانه ام دی اف را برمی‌گزینید ازنظر فضا، نوع و رنگ و بودجه خود هیچ نگرانی به خود راه ندهید زیرا انواع مختلف این کابینت آن‌قدر گسترده است که هر خانواده با هر سلیقه وتوان مالی می‌تواند دست به انتخاب زده و نمونه‌ای از آن را در دیزاین خود استفاده کند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت ام دی اف چیست؟

کابینت آشپزخانه ام دی اف ظاهری بسیار شبیه به چوب دارد و این به خاطر استفاده از خرده‌های چوب در طراحی آن است، متخصصان ذرات چوب بسیار ریز و کوچک را در دستگاه مخصوصی با چسب و تحت‌فشار زیاد به هم پرس کرده و لایۀ چوب متراکم و مقاومی تولید می‌کنند این عمل برش و حالت دادن چوب به شکل‌های مختلف را بسیار راحت و الیاف آن را انعطاف‌پذیر می‌کند و کابینت ساخته‌شده از این چوب را درنهایت بسیار زیبا و موردپسند قرار می‌دهند، از این چوب می‌توان در انواع مختلف کابینت‌های ام دی اف مانند ممبران، پی‌وی‌سی و… بدون کوچک‌ترین مشکلی استفاده نمود وطرح های دلخواه پدید آورد.

مزایا کابینت ام دی اف

مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف آن‌قدر زیاد است که طرفداران زیادی را از هر قشر و طبقه فرهنگی به خود جذب نموده اما به‌طورکلی می‌توان مزایایی این‌چنین را برای آن‌ها نام برد:

 • هزینۀ کم و حتی متغیر نسبت به بودجۀ افراد
 • برش بسیار راحت
 • استقامت بالا
 • سطحی صاف و هموار و صیقلی

انواع کابینت آشپزخانه ام دی اف

همان‌طور که گفتیم چوب‌های ام دی اف قابلیت استفاده در انواع مختلف کابینت رادارند گاه همان‌طور به‌صورت خام به کابینت تبدیل‌شده و زیبایی می‌آفرینند و گاه در کارخانه حکاکی شده و جلوه‌ای دوچندان می‌گیرند و گاه هم برای افزایش طول عمر و کیفیت آن‌ها روکش به آن‌ها اضافه‌شده ونیز در آخر ممکن است بارنگ‌های مات و یا براق آراسته گردند.

ام دی اف مات

برای مات نمودن کابینت آشپزخانه ام دی اف از دو روش استفاده می‌کنند یا سطح آن‌ها را بارنگ‌های مات می‌پوشانند یا به سراغ روکش‌های مات‌کننده رفته و متناسب باسلیقۀ کارفرما طرحی را بر روی کابینت اجرا می‌کنند.

ام دی اف براق

در این مرحله نیز دو روش برای ایجاد کابینت براق وجود دارد که برحسب کیفیت و قیمت می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب نمود مثلاً رنگ که زیبایی و کیفیت بالاتری دارد و یا روکش که از جنس پی‌وی‌سی است و البته کیفیت پایینی دارد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

رنگ‌بندی کابینت ام دی اف

شما هر نوع و جنسی را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب نمایید رنگ می‌تواند یک ملاک مهم در طراحی موزون و مناسب محسوب شده که در این زمینه بدون راهنمایی متخصصان نمی‌توانید به هدف خود برسید، این رنگ است که طرح را برازنده و پیچ‌وخم‌های زیبای آن را در چشم نمایان می‌کند، بین جنس و طیف رنگی چالشی همیشگی وجود داشته که سلیقه را تحت تأثیر خود قرار داده و روح حاکم بر، نه‌تنها آشپزخانۀ شمارا متغیر می‌کند بلکه تمامی منزل را با خود همراه کرده و احساسات متفاوتی را رقم می‌زند، شما با دیدن یک کابینت آشپزخانه ام دی اف بارنگ‌های شاد حس سرزندگی و با دیدن رنگ‌های تیره و خفه حس سرخوردگی به ناخواسته سرتاسر وجودتان را خواهد گرفت.

قبل از انتخاب رنگ‌ها نکات زیر را بررسی و در انتخاب رنگ دقت کنید

 • شما نمی‌توانید تنوع رنگی زیادی را به آشپزخانۀ کوچک خود اعمال نمایید، شما با حساسیت‌های بسیاری در انتخاب مواجه هستید تا آن را دلگیر نسازید.
 • نور می‌تواند بر دیزاین اثر گذاشته پس اگر نور کافی در آشپزخانۀ خود ندارید با کابینت‌های رنگ روشن آن را جبران کنید.
 • اگر تمیزی جزء اصول شماست و وقت کافی برای این منظور ندارید کابینت‌هایی بارنگ‌های تیره‌تر انتخاب مناسب‌تری به نظر می‌رسند.

رنگ‌های پنتون چیست؟

تولیدکنندگانی که در صنایع خود احتیاج به استفاده مکرر از انواع رنگ رادارند برای اطمینان بیشتر از کیفیت و نوع رنگ انتخابی خود به دنبال یک مرجع قوی و دارای صلاحیت هستند تا بتوانند آن رنگی را که کاملاً مورد تأیید آن‌هاست یافته و در صنایع خود به کاربندند، این مرجع رسمی و تخصصی شرکتی به نام پنتون است که با ارائه رنگ پانتون توانسته کمک شایانی به صنایع مختلف نماید.

نکاتی برای رنگ‌بندی کابینت ام دی اف با توجه به پالت رنگی

پالت رنگی پنتون به شما با دادن ایده‌های آزادانه‌تر امکان انتخابی فراتر ازآنچه تاکنون تجربه نموده‌اید را فراهم کرده و شمارا در بین انواع رنگ‌های مهیج غوطه‌ور می‌سازد تا زیبایی خارق‌العاده و ترکیبی خنثی و گرم را به ارمغان آورده و با الهام گرفتن از آن‌ها کابینت آشپزخانه ام دی اف، شبیه به یک گالری حرفه‌ای بارنگ‌هایی کاملاً استاندارد را به شما عرضه نماید، این شرکت هرساله بر پیچیدگی‌های طیف رنگی خود می‌افزاید تا تعادلی خیره‌کننده و دراماتیک را از رنگ‌های خود به عرصۀ ظهور برساند و امکان دسترسی به طرح‌هایی خاص را فراهم نماید.

طراحی گرم با هاله‌های سرد

هدف از برقراری تعادل رنگی بین تمامی عناصر ریزودرشت آشپزخانه ساختن ترکیبی در عین چشم‌نوازی، آرام و دل‌نشین است که چشم را شیفتۀ دیدن نماید و دل را خسته وبی حوصله نکند و این امر زمانی محیا می‌شود که شما پس از انتخاب رنگ گرمی مانند قهوه‌ای و قرمز و… به سراغ رنگ‌های خنثی چون سفید و خاکستری رفته و جلوۀ بصری موزونی را پدید بیاورید.
اگر بالانس رنگی بین رنگ‌های گرم و سرد و خنثی به‌خوبی رعایت نشود شما تعادل را ازدست‌داده و دیزاین دچار نقص در طراحی می‌شود، کف‌پوش‌های روشن در کنار وسایل برقی مشکی یا تناژ قهوه‌ای در کنار رنگ کابینت آشپزخانه کرم تأثیر خوبی از خود به‌جای می‌گذارد، ولی فارغ از این‌همه دل‌مشغولی این شمایید که حتی در کنار یک متخصص، حرف آخر را زده و ایده پردازی می‌کنید.

طراحی معاصر با طیف گرم

امروزه برای واردکردن طراحی‌های بروزتر به دنیای دیزاین متخصصان این امر ناچارند دانش و نبوغ بیشتری را به دکوراسیون بی افزایند، رنگ چوبی که کابینت آشپزخانه ام دی اف در فضا می‌پراکند در کنار ترکیب‌های کرم و سفید می‌تواند شمارا با نوعی تعادل همراه کرده و یک جزیرۀ زیبا در مرکز آشپزخانه طرح را کامل وهم خوانی وهم نوایی فوق‌العاده‌ای را فراهم نماید، حال اگر برای تکمیل دکوراسیون خود به سراغ جزئیات بیشتر رفته و آن‌ها را به محیط بی افزایید سلیقۀ شمارا به همگان ثابت و محیطی گرم و صمیمی را به وجود می‌آورد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی خنک و مدرن

شما بیشتر خنکی را در طیف رنگی خاکستری و سفید و هاله‌ای از کرم شاهد هستید که اگر هر رنگ‌بر جای مناسب خود در دیزاین بنشیند فضای دراماتیکی که از آن انتظار دارید به وقوع می‌پیوندد و تحقق این امر مسلماً دارای پیچیدگی است.
رنگ‌های تیره در طراحی خنک اگر در حاشیه قرار گیرند می‌توانند هیجان بخش و تعادل رنگی خنثی را پدید بیاورند و خستگی این طرح‌ها را گرفته و محیطی فرح‌بخش را فراهم کنند، حال می‌تواند این حاشیه در دورترین نقطه مانند سقف باشد یا در پیش‌خوان فرقی نمی‌کند.

طراحی ام دی اف سفیدمشکی

اگر به دنبال ترکیبی از رنگ‌ها می‌گردید که طرفدار زیادی داشته و به‌خوبی خود را در دل دیزاین جا کرده باشد کابینت آشپزخانه ام دی اف با تن رنگی سفید و مشکی با جذابیت‌های ویژۀ شمارا هم به خیل طرفداران خود اضافه خواهد کرد، حال شما می‌توانید ابتکار عمل را در دست گرفته و رنگ‌های دیگر را نیز برحسب نیاز خود در آن بگنجانید تا طرحی متفاوت از سفید و مشکی را به رخ بکشید، وسایل برقی سفید و مشکی می‌توانند در تکمیل دکور و ایده‌های ناب اثربخش و مؤثر بوده و شمارا به آنچه در ذهن می‌پرورانید نزدیک و نزدیک‌تر نمایند.

بهترین رنگ کابینت 

 • خاکستری دوست‌داشتنی که قابلیت ادغام خوبی از خود بروز می‌دهد و به‌عنوان یکرنگ خنثی شناخته‌شده است.
 • کابینت بارنگ چوب بسیار چشم‌نواز و جذاب است که در کنار کاشی بارنگ روشن محیطی دل‌نشین را فراهم می‌کند.
 • سفید همیشه محبوب که علاوه بر روشنی فضا، گرمابخش و متعادل‌کننده برای رنگ‌های دیگرنیز هست.

کابینت آشپزخانه کوچک

برای انتخاب کابینت آشپزخانه ام دی اف کوچکی و بزرگی محیط سرنوشت‌ساز است، طیف رنگی روشن و براق در هرجایی به‌خوبی خودنمایی می‌کند خصوصاً اگر نور فضا کم و نورافشانی طبیعی امکان‌پذیر نباشد، شما تأثیر رنگ را بعد از نصب این کابینت‌ها به عینه مشاهده خواهید کرد ولی در مقابل کابینت‌های مات محیط را کوچک‌تر و تاریک‌تر از حد معمول نشان داده و احتیاج به نورافشانی زیاد در دیزاین برای استحکام در طراحی اجباری است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

قیمت کابینت ام دی اف

اگرچه کابینت‌های ام دی اف باقیمت پایین خود شناخته می‌شوند اما نکاتی دیگر نیز می‌تواند در نوسان قیمتی آن‌ها مؤثر بوده و قیمت‌گذاری را تحت تأثیر خود قرار دهند و درنهایت انتخاب کسانی باشند که توانایی تهیه کابینت چوبی را ندارند.

 • اغلب کابینت‌های ام دی اف با دو جنس بدنه ایرانی و خارجی به فروش می‌رسند که بر قیمت آن‌ها تأثیرگذار است.
 • تفاوت قیمت در روکش‌های مات و براق تفاوت در انتخاب را پدید آورده است.
 • طرح‌ها با انواع سفارشی و آماده ارائه‌شده و کارفرمایان را در انتخاب مختار می‌گذارند.
 • صفحه‌های به‌کاررفته نیز در قیمت نهایی بی‌تأثیر نیستند.
 • میزان سهولت و یا دشواری نصب و جزئیات به‌کاررفته در آن‌ها
 • کیفیت لولا، دستگیره، یراق‌آلات و… می‌توانند قیمت را تا حد قابل قبولی تغییر دهند.

با کابینت آشپزخانه ام دی اف دنیای از رنگ وطرح را تجربه کنید
شما در کابینت ام دی اف با هیچ‌گونه محدودیت رنگی مواجه نبوده و فقط سلیقۀ شماست که رنگ نهایی را مشخص می‌کند پس آزادانه دست به انتخاب رنگی بزنید که مطمئن هستید سالیان سال از آن لذت برده و آن را هم‌نشین لحظات خوب زندگی خودکرده‌اید، کابینت ام دی اف با ویژگی‌های یادشده امروزه میزبان منازل بیشتر ایرانیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *