آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

آنچه که باید در مورد کابینت آشپزخانه ممبران بدانید.

چکیده این مطلب :

ایرانیان از دیرباز به ساخت‌وساز و ایجاد هنرهای تجسمی بر روی دست‌ساخته‌های خود در سرتاسر جهان شهره بوده‌اند و این عشق و علاقه را با خود قرن‌ها حفظ کرده و مانند میراثی گران‌مایه به نسل‌های جوان خود انتقال داده‌اند معماری‌های مختلف به‌جای مانده و ظروف سفالینه همگی شاهد این ادعا هستند، متخصصان کوشا و هنرمند […]

ایرانیان از دیرباز به ساخت‌وساز و ایجاد هنرهای تجسمی بر روی دست‌ساخته‌های خود در سرتاسر جهان شهره بوده‌اند و این عشق و علاقه را با خود قرن‌ها حفظ کرده و مانند میراثی گران‌مایه به نسل‌های جوان خود انتقال داده‌اند معماری‌های مختلف به‌جای مانده و ظروف سفالینه همگی شاهد این ادعا هستند، متخصصان کوشا و هنرمند امروزی نیز با الهام گرفتن از تاریخ پرشکوه این سرزمین نقش می‌آفرینند، کابینت آشپزخانه ممبران با طرح‌های اسلیمی و کندو کاری‌های منبت خود دری به‌سوی هنر و اندیشۀ همیشه شکوفای ایرانی گشوده و کابینت آشپزخانه را به سفیران هنر و ذوق تبدیل کرده است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه 

ارائۀ تعریفی جامع و کامل از کابینت آشپزخانه به‌گونه‌ای که پیشینۀ آن فراموش نشود و قدر و منزلتش مشخص گردد را باید به همان گنجه‌های چوبی و قدیمی اما زیبای گذشتگانمان ارجاع داده و سبک‌های سنتی راکمی در ذهن مرور کنیم و سپس به پیشرفت‌های که در دهه‌های اخیر در این صنعت رخ‌داده نظر بی افکنیم و توسعه و کاربردی شدن آن‌ها را نظاره‌گر باشیم.

کابینت‌ها دیگر می‌توانند لیستی فراوان از مشخصات خود را به شما ارائه داده و با معرفی میزان کارایی خود در محیط‌های مختلف شمارا ترغیب به استفاده از آن‌ها نمایند هرچه به جلوتر پیش می‌رویم در انواع جدید آن تغییرات چشمگیر در کیفیت و کمیت را شاهد هستیم به‌گونه‌ای که نسل جدید این کابینت‌ها محبوب‌تر و دارای مزایای بیشتری است، کابینت آشپزخانۀ ممبران نسل نوظهور و زیبای کابینت‌های کلاسیک ایرانی است که علاوه بر مزایای کابینت‌های قبلی امکان کندو کاری و منبت بر سطح آن نیز فراهم‌شده است.
کمتر کابینتی است که بتواند یک طرح اشرافی را اجرا نماید و دیزاین کلی منزلتان را در سطح دیزاین کشورهای اروپایی بالا ببرد به همین دلیل محبوبیت بالایی کسب کرده و استفاده از آن در هر نوع دکوری لذت‌بخش به نظر می‌رسد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت ممبران چیست؟

بازهم در اینجا این رد پای ام دی اف است که خودنمایی می‌کند، کابینت آشپزخانۀ ممبران با حکاکی که بر روی چوب ام دی اف با کمک دستگاه CNC انجام می‌گیرد به دنیای پرنقش‌ونگار دیزاین راه یافت و درواقع متولد شد.
این کابینت با امکان حکاکی که بر روی خود دارد می‌تواند در میان دکوراسیون کلاسیک خوش بدرخشد، هنرهای بی‌نظیر ایرانی این بار با جلوه‌ای جدید رخ می‌نماید و شما آن‌ها را در غالب طراحی‌هایی چشم‌نواز بر بدنۀ کابینت‌ها مشاهده می‌کنید، این طرح‌ها گاه باسلیقۀ کارفرمایان انتخاب‌شده و گاه از سوی متخصصان به‌صورت ایده مطرح می‌گردد که هر دو صورت تصاویر شاخص بوده و برازندگی غیرقابل وصفی به کابینت‌ها اهدا می‌کند.

محبوبیت کابینت ممبران کلاسیک

اگرچه طرح‌های مدرن کم‌کم رونقی دوچندان گرفته‌اند اما دیزاین کلاسیک هنوز که هنوزِ با ذائقۀ ایرانی سازگارتر و در نظرش محبوب‌تر جلوه می‌کند دستگاه‌های مخصوصی که برای ساخت این کابینت مورداستفاده قرار می‌گیرند راه رسیدن به هدف را کوتاه‌تر درنتیجه بر قیمت نزولی آن تأثیر بسیاری گذاشته‌اند.
کابینت آشپزخانۀ ممبران با طرح‌های دل‌فریب خود آدمی را با دنیایی از طرح و رنگ همراه ساخته و لایه PVC که مسئولیت حفاظت از این نقش و نگار را بر عهده دارد چه خوب بر کیفیت آن افزوده است و مانند سپری محافظ آن را از هرگونه گزند حفظ می‌کند به همین دلیل مانند فلز زنگ و مانند چوب نمی‌پوسد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی زیبا و شیک کابینت آشپزخانه ممبران

اگرچه تنوع طرح و رنگ در این کابینت نمود زیاد دارد اما آنچه این طرح‌ها را خاص نموده ظرافت و تمیزی است که در این نقوش به چشم می‌آید و این به خاطر هنری است که دستگاه CNC می‌تواند بر روی ام دی اف پیاده نماید که هیچ‌گاه نظیر آن را نمی‌توان در نمونه‌های دست‌ساز مشاهده کرد.
محافظت از این‌همه زیبایی احتیاج به روکشی مقاوم دارد که آن را از انواع صدمات در برابر حرارت و رطوبت دو عنصر همیشگی آشپزخانه‌ها حفظ نماید، شما می‌توانید انواع ساختارهای کابینت را بر روی کابینت آشپزخانۀ ممبران ایجاد کرده و آشپزخانۀ خود را منحصربه‌فرد و کم‌نظیر نمایید.
مراکز تخصصی ساخت و نصب کابینت آشپزخانه می‌توانند در ارائۀ کابینتی با امکان ساماندهی و پوشش همه‌جانبۀ وسایل آشپزخانه، کیفیتی مثال‌زدنی وبی نقص به‌گونه‌ای که تمامی مزایای یک کابینت بهینه را داشته باشد یاری‌رسان شما باشند پس در انتخاب خود از مشاوره‌های دلسوزانۀ آن‌ها فراموش نکنید.

مزایای استفاده از کابینت ممبران

اگر از آن دسته افراد هستید که مایلید منزلی با سبک و سیاق طرح‌های پرزرق‌وبرق کلاسیک داشته باشید و همه در منزل شما احساس حضور در یک شبستان معرق‌کاری شده را داشته باشند و منبت ناب‌ترین تزئین در کل دیزاین تان باشد ما به شما این کابینت را با تمامی مزایای که در اینجا نام می‌بریم پیشنهاد می‌کنیم.

 • استفاده از طرح‌های پیشنهادی کارفرماها
 • جادار بودن و امکان جانمایی وسایل برقی بزرگ
 • تمیزی سهل‌الوصول
 • عایق حرارت و رطوبت بالا
 • قیمت ناچیز در برابر کیفیت فوق‌العاده
 • تنوع رنگ
 • تصویرسازی بی‌نظیر از آشپزخانه
 • وزن کم و مراقبت راحت

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت ممبران چه معایبی دارد

آگاهی از مزایا و معایب یک محصول در کنار هم امکان سنجش و مقایسه را برای افراد فراهم کرده و آن‌ها را نصبت به انتخاب آگاهانۀ خود مطمئن می‌نماید و از طرفی شرایط را برای تطبیق بین محصول و نیاز ما فراهم می‌کند در اینجا لازم است بدانید کیفیت نهایی فقط زمانی حاصل می‌شود که مواد اولیۀ به‌کاررفته در کالاها از نوع مرغوب آن باشد که در اینجا نوع چوب ام دی اف استفاده‌شده در کابینت آشپزخانۀ انتخابی شما، حرف اول و آخر را برای کسب کیفیت می‌زند.

 • سعی نمایید طرحی را به مجریان کار پیشنهاد بدهید که به‌دوراز ظرافت‌های خاص و پیچ‌وخم‌های دشوار باشد تا لایه محافظ به‌خوبی بر روی آن قرارگرفته و امر حفاظت تمام و کمال انجام شود.
 • اطمینان حاصل کنید که علاوه بر چوب به‌عنوان مواد اولیه از چسب باکیفیت نیز در حین انجام کار استفاده‌شده باشد.
 • کار خود را حتماً به کار بلدان متخصص واگذار نمایید.
 • تابش مستقیم نور خورشید اثر منفی بر این کابینت‌ها گذاشته و باعث آسیب به آن می‌شود.
 • خط و خش‌هایی که اجسام برنده بر روی آن از خود به‌جای می‌گذراند را متأسفانه نمی‌توانید محوکنید.
  ما در ارائۀ خدماتی کارآمد و دادن اطلاعاتی به‌منظور بالا رفتن سطح آگاهی‌تان همیشه همراه شماییم.

تفاوت کابینت ممبران با کابینت مدرن

کابینت آشپزخانۀ ممبران اگرچه در طرح و رنگ بی‌نظیر است اما گروهی هستند که به سبک مدرن علاقه وافر داشته و آن را بر هیچ سبکی ترجیح نمی‌دهند وجود سلایق مختلف لزوم ایجاد طرح‌های متفاوت را الزامی می‌کند.
اما علت تفاوت این کابینت کلاسیک و مدرن در چیست و کدام‌یک از آن‌ها بهتر است؟
آگاهی از تفاوت‌های موجود در بین کابینت ممبران و کابینت مدرن ما را با نکات جالب و مهمی آشنا خواهد کرد.
نوع طراحی: شلوغی عنصر اصلی طراحی کابینت ممبران است که حذف آن بر درون‌مایۀ طرح‌ها تأثیر منفی می‌گذارد برخلاف طراحی‌های مدرن که سادگی اصل و منشأ ظهور آن‌ها محسوب می‌شود.
طراحی ساختاری: طبقه‌های فراوانی که کابینت کلاسیک در اختیارتان قرار می‌دهد عده‌ای را خوشنود می‌کند ولی برای آن دسته که طرفدار طرح‌های مدرن هستند جذابیت چندانی ندارد.
درخشندگی: کابینت‌های مدرن براق آشپزخانه‌های کوچک امروزی را نورپردازی کرده ولی کابینت ممبران به خاطر رنگ مات خود محدودیت فضایی دارد.
پخش نور: امکان نورپردازی‌های مدرن که در کابینت ممبران از آن صلب شده از زیبایی دیزاین می‌کاهد و به زیبایی کابینت‌های مدرن می‌افزاید.
جذابیت: جذابیتی که در کابینت آشپزخانۀ ممبران وجود دارد نه‌تنها در کابینت مدرن یافت نمی‌شود بلکه در کمتر کابینت دیگری ممکن است مانند آن یافت شود.
پوشش دهی لوازم برقی: در دید بودن وسایل آشپزخانه خصوصاً وسایل برقی شاید برای عده‌ای مطلوب نباشد این افراد بهتر است به سراغ کابینت‌های کلاسیک رفته و ممبران را از بین آن‌ها برگزینند.
نیاز به فضای لازم: با توضیحات گفته‌شده تا اینجا حتماً متوجه شده‌اید که انتخاب ممبران برای فضاهای باز و بزرگ مناسب‌تر است ولی کابینت‌های مدرن محدودیتی از این نظر ندارند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

قیمت‌گذاری کابینت آشپزخانه ممبران

گوناگونی طرح‌ها ازنظر تعداد کشوهای به‌کاررفته، ابعاد و ارتفاع کابینت‌ها و… در این نوع کابینت آشپزخانه قیمت‌گذاری واحد را امکان‌پذیر نمی‌کند ولی به‌هرحال این کابینت‌ها برحسب متر اندازه‌گیری و قیمت‌گذاری می‌شوند همان‌طور که گفتیم طرح‌ها به سهولت بر روی چوب با دستگاه اجراشده به همین دلیل بر قیمت تأثیر زیادی نمی‌گذارند اما حجم چوب به‌کاررفته در آن برای تهیه قسمت‌های مختلف بی‌تأثیر بر بالا یا پایین آمدن قیمت نیست شما اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در این زمینه رادارید باید با مراکز خرید، تماس حاصل کرده تا آن‌ها شمارا باکم و کاست کار و قیمت‌ها آشنا نمایند.

رنگ‌های متنوع در کابینت آشپزخانه ممبران

رنگ آن‌قدر در این نوع کابینت آشپزخانه متنوع است که شما قادرید دیزاین خود را با هر رنگی ساخته و از تنوع آن کمال بهره را ببرید و با دست‌باز به چیدمان منزل خود همت بگمارید.
سفید: اگر سفید به‌تنهایی در یک آشپزخانه قرار گیرد نور و روشنایی را برای آن به ارمغان می‌آورد اما ترکیب آن بارنگ‌های طیف تیره نه‌تنها باعث تاریک شدن منزل می‌گردد، بلکه مکان را کوچک‌تر و دلگیرتر می‌کند.
مشکی: فضایی باوقار ساخته و مخصوص افراد مشکل‌پسند است
آبی: آبی همیشه رنگ آرامش و باعث پراکندگی حس زندگی در فضا می‌شود.
خاکستری: در کنار رنگ‌های تند رنگی آرام و متعادل مانند خاکستری جلوه‌ای ویژه خواهد داشت
طوسی: یکرنگ پرطرفدار که بهتر است به‌عنوان رنگ ترکیبی استفاده‌شده و رنگ غالب قرار نگیرد.
قرمز: اگر تنها باشد گرم و آتشین است و اگر ترکیب گردد شمارا به ایده‌های جذاب در کنار مشکی و سفید خواهد رساند.
زرد: نورافشانی ذاتی رنگ زرد کمبود نور در محیط را جبران کرده و شمارا بانشاط خود همراه می‌سازد.
بنفش: این رنگ در میان رنگ‌های لاکچری خودنمایی می‌کند و نویدبخش فضایی اشرافی برای ساکنان آن منزل است و اگر مایلید از تندی آن کمی بکاهید با سفید ترکیبی روح‌افزا را پدید می‌آورد.
نارنجی: نارنجی همیشه یادآور سرخوشی بی‌حد است به‌گونه‌ای که فضا راکمی دراماتیک کرده و در دیزاین باعث پراکندن انرژی به محیط می‌شود.
سبز: طمأنینه و صبوری که رنگ سبز در روح انسان از خود بر جای می‌گذارد را در کمتر رنگی می‌توان یافت.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه ممبران

سه ملاک کلی برای تشخیص بهترین رنگ کابینت وجود دارد

 • سلیقه کارفرما 
 • فضای آشپزخانه 
 • میزان نورگیری

به همین دلیل نمی‌توان یک رنگ را شاخص قرارداد و برای همۀ مکان‌ها تجویز نمود مثلاً ممکن است شما به رنگ خاکستری علاقه زیادی داشته باشید اما فضای کوچک اجازه استفاده از آن را به شما ندهد یا سفید به خاطر آلودگی سریع که در سطح آن ایجاد می شود برای خانواده‌های پرجمعیت انتخاب مناسبی نباشد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت ممبران سفید طلایی

یافتن رنگی که با هر دکور و ستی سازگار باشد کار دشواری است اما رنگ سفید طلایی توانسته با درخشش خود حتی در میان افراد مشکل‌پسند نیز طرف دار یافته و برجستگی‌ها در طرح‌ها را بهتر به نمایش بگذارد، طلایی مناسب فضاهای لوکس است از طرفی سفید روحیۀ بالایی در ترکیب از خود نشان داده و به همین دلیل این دورنگ در کنار هم قدرتمند گشته و دیزاین را زیبا و جذاب می‌کنند.

درب کابینت ممبران

چون قرار است تمامی حکاکی‌ها و تزئینات مانند قرار گرفتن شیشه‌بر روی درب‌ها انجام پذیرد، کیفیت و ضخامت چوب به‌کاررفته در آن از اهمیت خارق‌العاده‌ای برخوردار‌است تا بعد از گذشت زمان رنگ به‌کاررفته بر روی آن، لولاها و بست ها دچار آسیب نشده و درب‌ها چه به شکل افقی و یا عمودی ظرافت و کار آیی خود را از دست ندهند.

نکات مهم در انتخاب کابینت آشپزخانه ممبران

دوام مواد اولیه و ماندگاری آن‌ها بعد از گذشت زمانی چند با صرف‌نظر کردن از رنگ و جنس وطرح از مهم‌ترین نکات در تهیۀ کابینتی خوب و مرغوب است، این مواد اولیه باکیفیت است که سازنده، رنگ و پوشش، تجهیزات به‌کاررفته و… را تحت تأثیر خود قرار داده وبی توجهی به آن عناصر دیگر را نیز تضعیف می‌کند، پس سعی نمایید با مراجعه به مراکز فروش معتبر محصولی بادوام را از میان انواع کابینت‌های آماده، نیمه آماده و سفارشی تهیه کنید.
با کابینت آشپزخانه ممبران خانه خود را متفاوت کنید
اگر تمایل دارید منزل خود را به‌یک‌باره چنان تحول عظیمی دهید که تمامی افراد در همان بدو ورودشان متوجه آن شده و مات و مبهوت گردند ممبران به شما دررسیدن به این مطلوب کمک شایانی خواهد کرد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *