آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه فلزی

چکیده این مطلب :

اگر برای خرید کابینت به بازار رفته‌اید و با انواع مختلف کابینت با طرح و رنگ‌های مختلف روبرو شده‌اید و متحیر مانده‌اید که انتخاب مناسب کدام است در این مقاله ما با مزایا و معایب و انواع مختلف کابینت آشپزخانه فلزی همراه شما هستیم تا انتخاب را برای شما راحت‌تر نماییم. کابینت آشپزخانه مطمئناً بارها […]

اگر برای خرید کابینت به بازار رفته‌اید و با انواع مختلف کابینت با طرح و رنگ‌های مختلف روبرو شده‌اید و متحیر مانده‌اید که انتخاب مناسب کدام است در این مقاله ما با مزایا و معایب و انواع مختلف کابینت آشپزخانه فلزی همراه شما هستیم تا انتخاب را برای شما راحت‌تر نماییم.

کابینت آشپزخانه

مطمئناً بارها وارد منازلی شده‌اید که جذابیت و زیبایی آشپزخانه‌های آن‌چنان شمارا شیفتۀ خودکرده که دیگر عناصر دیزاین یا اصلاً به چشم نیامده و یا رنگ‌باخته‌اند، تأثیر فوق‌العادۀ طراحی صحیح و اصولی آشپزخانه در منازلی که خصوصاً طرح اُپن در آن‌ها رایج است را نمی‌توان مخفی نمود عنصر اصلی که در دیزاین یک آشپزخانه جلوه و نمود دوچندان را به طرح می‌بخشد کابینت آشپزخانه یا همان گنجه‌های قدیمی مادربزرگ‌ها است.

پیشرفت‌های همه‌جانبۀ علوم مختلف انسانی کابینت آشپزخانه را نیز بی‌بهره نگذاشته و دست او را گرفته و تا حد تحولات کنونی کشانده است، گاه یک کابینت جدید با متریال های کاملاً متفاوت را عرضه نموده و گاه تغییرات شگرفی در انواع قدیمی ایجاد کرده و طرحی خارق‌العاده را به متقاضیان تقدیم کرده است، کابینت آشپزخانه فلزی که درگذشته طرفداران زیادی نداشت امروزه با جهشی باورنکردنی عرصه پیروزی را طی می‌کند و در میان هم نوعانش میزبان آشپزخانه‌های ایرانیان گشته است.

اهمیت کابینت آشپزخانه

ساماندهی لوازم آشپزخانه امروزه با تولد کابینت‌های نوظهور کار دشواری نیست آن‌ها چنان هنرمندانه به چینش لوازم می‌پردازند که حتی در آشپزخانه‌های کوچک با محدودیت مکانی زیاد، شما بازهم شاهد آراستگی و نظم خواهید بود، این کابینت‌ها دورهمی های کوچک شمارا در محیطی زیبا فراهم می‌کنند و چنان آن را لذت‌بخش و گوارا می سازند که حتی کارهای سخت و تکراری مانند آشپزی و ظرف شستن را نیز وارد فضایی دیگر می‌نمایند و خشکی فضای قبلی را می‌گیرند.
با انتخاب یک کابینت آشپزخانه مناسب با طرح و رنگ محبوب شما به‌راحتی می‌توانید صمیمیت بیشتری را به منزل خود وارد کرده و با جانمایی هر وسیله در جای خاص و برازندۀ آن، از حداقل فضاهای موجود بهترین بهره‌برداری را بنمایید و به‌یک‌باره دیزاین کلی منزل خود را بدون تغییر در دیگر قسمت‌ها متحول و به‌روز کنید.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه فلزی

درگذشته که فقط تنها هدف از نصب کابینت جاسازی لوازم آشپزخانه بود، کابینت آشپزخانۀ فلزی به خاطر استحکام بالا دارای رونق فراوانی بوده اما باروی کار آمدن نسل‌های جدید که زیبایی را نیز به نمایش می‌گذاشتند کم‌کم بازار خود را ازدست‌داده و دیری نگذشت که دیگرکسی خواستار این عناصر مقاوم نبود، اما فناوری توانست دری جدید رو به این صنعت فراموش‌شده بازکرده و آن را دوباره احیا نماید، به‌گونه‌ای که این بار با دست‌پر و قدرتمندانه‌تر از گذشته به عرصۀ بازار پا نهاد و در برابر رقیبان قد علم کرد و باگذشت زمانی نه‌چندان زیاد افراد دوباره علاقه‌مند به خرید و استفاده از آن شدند.
مواد اولیۀ به‌کاررفته در کابینت آشپزخانۀ فلزی آن را به سه دستۀ تقسیم می‌کند:

کابینت فلزی با ورق سیاه

ارزانی آن اگرچه جلب‌توجه می‌کند اما بسیار در برابر رطوبت مقاومت کمی داشته و زنگ می‌زند.

کابینت فلزی گالوانیزه

مقاومت بیشتر در برابر رطوبت، آن را به گزینه‌ای مناسب برای انتخاب در بین کابینت‌های ارزان‌قیمت تبدیل نموده است.

کابینت فلزی استیل

مقاومت بالا و زیبایی چشم‌نواز، آن را به گزینه‌ای ممتاز در بین کابینت‌های فلزی تبدیل کرده است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

رنگ‌آمیزی در کابینت آشپزخانه فلزی

رنگ‌آمیزی در کابینت فلزی به دو صورت یونیت و استاتیک انجام می‌پذیرد که تغییر در قیمت باعث تغییر در انتخاب می‌شود، یونیت یک نوع رنگ‌آمیزی دستی است که بعد از گذشت زمان شاهد پوسته‌پوسته شدن آن هستید به همین دلیل قیمت پایین‌تری را به خود اختصاص داده است، اما رنگ استاتیک به خاطر قرار گرفتن در کوره و گرما دوام دوچندان گرفته و عمر مفید طولانی‌تری دارد و البته قیمت بالاتری.

مزایای  کابینت آشپزخانه فلزی

 • در اینجا به معرفی برخی از مزایای کابینت آشپزخانۀ فلزی پرداخته و شمارا با آن‌ها آشنا می‌کنیم:
 • طرح و رنگ متنوع
 • صدرنشینی در لیست کابینت‌های ارزان‌قیمت
 • ایجاد انواع مانور بر روی ورق‌های فلزی برای افزایش میزان کاربری
 • مقاوم و با استقامت بالا
 • با تعمیر و تعویض قطعاتی از آن می‌توان همیشه از داشتن یک کابینت نو در منزل لذت برد.
 • ترکیب آن با دیگر متریال ها و افزایش کارآمدی و حذف نقطه‌ضعف‌ها
 • رنگ‌آمیزی راحت و با صرف هزینۀ کم
 • ارائه در سه سبک آماده، پیش‌ساخته و سفارشی

معایب کابینت آشپزخانه فلزی 

آگاهی از معایب یک کالا افراد را در بهره‌وری بیشتر و افزایش عمر و کارایی آن کالا یاری می‌رساند، آشنایی با مشکلات و معایب احتمالی که بر سر راه هر محصول وجود دارد دید افراد را در برابر خریدی آگاهانه بازتر و امکان استفاده از آن محصول را تا سالیان سال فراهم را می‌کند، انتخاب مناسبی که در پی این آگاهی است لذت یک خرید به‌صرفه و متناسب با نیاز خانواده‌ها را فراهم می‌نماید.
کابینت آشپزخانۀ فلزی نیز در کنار مزایایی بسیاری که برای صاحبان آن فراهم می‌کند دارای معایبی چند به شرح زیر است:

 • لزوم استفاده از رنگ‌های محافظتی اجباری است تا عمر مفید کابینت بالا برود
 • احتیاج به روغن‌کاری هرماهه
 • مقاومت پایین در برابر حرارت
 • حساسیت بالا در برابر زنگ‌زدگی

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

انواع کابینت فلزی

تقسیم‌بندی‌های زیادی برای کابینت آشپزخانۀ فلزی در نظر گرفته‌شده تا راهنمایی افراد را برای رسیدن به مقصود راحت‌تر و یافتن مطلوب برای آن‌ها آسان‌تر گردد.

جنس ماده اولیه

همان‌طور که اشاره نمودیم مواد اولیه که در این نوع کابینت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند متنوع و هرکدام می‌توانند ویژگی‌هایی را به آن کم و یا زیاد نمایند و کاربران را از جنبه‌های مختلف دارای سود کنند که برحسب سلیقه و نیاز می‌توان استیل، فولاد خام و گالوانیزه را انتخاب و از مزایای آن بهره برد و معایبش را با رعایت نکات اصولی حفظ و نگهداری تا حد قابل قبولی کنترل نمود.

طرح و رنگ

شما آزادانه می‌توانید هر رنگ و طرحی را به کابینت آشپزخانۀ فلزی داده و منزل خود را با آن دیزاین نمایید و در صورت لزوم به تعویض بدون نگرانی و با صرف هزینه‌ای محدود آن را تغییر و دکوری دیگر پدیدآورید.

کاربرد

اصلاً گمان نکنید که شما در طرح دارای محدودیت هستید اغلب طرح‌هایی که در کابینت‌های دیگر اجراشده و یا آن دسته که کمتر قابل‌اجراست را شما می‌توانید در کابینت فلزی اجرا و آشپزخانۀ کوچک و یا وسیع خود را به طرز زیبایی چیدمان نمایید، طرح‌های ال و یو که بسیار محبوب و دارای طرفداران زیادی هستند را می‌توان در کابینت آشپزخانۀ فلزی اجرا و لذت یک آشپزخانۀ مدرن را تجربه نمود.

کابینت فلزی فولاد خام، مزایا و معایب

اگر بخواهیم یک کابینت فلزی مقاوم اما در همان سطح با قیمت پایین و به‌صرفه را به شما عزیزان معرفی نماییم کابینت فلزی فولاد خام یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند توجه شمارا به خود جلب کرده ویکی از جدیدترین و درعین‌حال رایج‌ترین کابینت فلزی در بین هم‌جنسان خود باشد.

مزایا

 • با نصب این کابینت در آشپزخانۀ خود دیگر نگران ضربه‌های ناگهانی بر سطح آن نباشید.
 • قیمت به‌صرفه برای کسانی که به دنبال کابینتی ارزان و مقاوم هستند.
 • امکان اصلاح قطعات معیوب

معایب

 • زنگ‌زدگی مشکل اساسی تمامی کابینت‌های فلزی گالوانیزه و ورق سیاه است که هر چه هم بکوشیم نمی‌توانیم آن را حذف نماییم.
 • وزن بالای آن مشکلات نصب بسیاری را به وجود می‌آورد.
 • مقاومت بسیار پایین در برابر حرارت
 • زائده‌های اضافی در گوشه‌ها که آسیب‌رسان می‌باشند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت فلزی استیل، مزایا و معایب

کابینت استیل نمونه‌ای است منحصربه‌فرد که کمتر در آن معایب کابینت‌های فلزی دیگر دیده‌شده و تنها برق و جلای فوق‌العادۀ آن است که چشم را خیره و افراد را مجذوب خود می‌کند و افرادی را که از زنگ‌زدگی کابینت‌های خود در رنج هستند را خلاصی بخشیده و کابینتی مقاوم را به آن‌ها اهدا می‌کند.

مزایا

 • رنگ و لعاب همیشگی بدون احتیاج به تعمیر و رنگ‌آمیزی
 • مقاوم در برابر انواع واکنش‌های طبیعی در محیط مانند تغییر ناگهانی دما و…
 • دوام و عمر بالا
 • طراحی دیزاینی متفاوت

معایب

 • کیفیت بالا مساوی باقیمت بالا
 • رنگ محدود با طرح‌های اندک؛ مانند دیگر محصولات فلزی سنگین و حمل و نصب بسیار مشکل
 • ساخت زمان‌بر و با دشواری هم راه است

کابینت فلزی گالوانیزه، مزایا و معایب

این نوع کابینت اگرچه جلای کابینت استیل را ندارد اما به‌قول‌معروف یک کابینت عمری است و شمارا تا یک‌عمر از خریدن کابینت بیمه می‌کند و تا مدت‌های طولانی می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده نموده و دیگر نگران آسیب رسیدن به آن نباشید که مزایا و معایب آن به این شرح است:

مزایا

 • مقاومت چند برابری در برابر ضربه
 • عمر و استحکام کم‌نظیر
 • عایق حرارت و رطوبت
 • مقاومت در برابر آب و رطوبت
 • قابل تعمیر و تعویض

معایب

 • قیمت بالاتر نسبت به دیگر کابینت‌های فلزی
 • سنگین‌وزن
 • نصب دشوار

قیمت کابینت فلزی آشپزخانه

قیمت در کابینت آشپزخانۀ فلزی بسته به جنس مواد اولیه، متراژ به‌کاررفته، طرح انتخابی متغیر است اما این قیمت از نوع فولاد خام به سمت کابینت گالوانیزه سیر صعودی داشته و تا کابینت استیل بالاترین قیمت را به خود اختصاص داده است و می‌توان کیفیت بالاتر را نیز به همین ترتیب در آن‌ها مشاهده نمود به‌هرحال کابینت استیل هم مقاومت وهم زیبایی را به شما تقدیم می‌کند و قیمت تمام‌شدۀ آن نسبت به کالایی که دریافت می‌کنید مقرون‌به‌صرفه است.
امروزه از ترکیب کابینت فلزی با دیگر عناصری چون ام دی اف طرح‌های زیبا، مدرن و ارزان تولید می‌شود که تولیدکنندگان می‌کوشند تا حدی معایب اولیه را برطرف نموده وطرح ترکیبی دارای مزایایی بیشتر باشد.

خرید کابینت آشپزخانه فلزی

تهیه کابینتی که در آن تمامی اصول مهندسی ساخت، رعایت شده وطرح پیشنهادی کاملاً متناسب باسلیقه، موقعیت ساختمانی و بودجۀ شما باشد فقط از پس متخصصان این امربر می‌آید شما با مشورت گرفتن از این کارشناسان زبده در این امر خطیر می‌توانید انتخابی را تجربه نموده که سالیان سال از آن راضی و کارآمدی آن را تحسین نمایید.
قیمت‌های منصفانه از پس انتخابی آگاهانه حق مسلم شماست که ما آن را در نظر گرفته و مانند یک دوست شفیق شمارا راهنمایی خواهیم کرد و با ارائۀ انواع مختلف کابینت‌های ساخته‌شده، نیمه ساخته و سفارشی در کمترین زمان ممکن صرفه‌جویی در زمان و هزینه را یکجا برای شما به ارمغان خواهیم آورد.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

طرح‌های جدید کابینت آشپزخانه فلزی

با ورود کابینت آشپزخانۀ به عرصۀ جدید شاهد تغییرات چشم‌گیر در ساخت و طراحی این عناصر حیات‌بخش منازل به طرز خارق‌العاده‌ای هستیم در اینجا با انواع مختلف آن با ما همراه باشید:

طرح چوب: طرح‌های چوبی علاوه بر قیمت بالا گاهی براثر هم‌جواری با آب، رطوبت را به خود جذب کرده و به‌اصطلاح پف می‌کردند و ظاهری نازیبا را به نمایش می‌گذاشتند ترکیب خارق‌العادۀ چوب و فلز علاوه بر پایین آوردن قیمت نهایی مشکل جذب رطوبت را تا حد زیادی مرتفع نموده‌اند و از طرفی ظاهر نازیبای فلز را نیز زیبا و دل‌نشین کرده‌اند.

کابینت فلزی باروکش چوب: روکش‌های زیبای چوب تأثیر بسیاری در متناسب نمودن قیمت کابینت‌ها ایفا کرده و انواع مختلف آن، راهی برای زیبایی و استحکام هم‌زمان را به وجود آورده‌اند.

کابینت ام دی اف با چارچوب فلزی: شاهکاری که با این طراحی از کابینت آشپزخانۀ فلزی بیرون می‌آید را می‌توان در جملۀ بهترین نمونه و البته مقاوم‌ترین در کنارکم هزینه‌ترین آن‌ها نام برد.
کابینت سفید: سفیدرنگ محبوبی است که هم در آشپزخانه‌های بزرگ خوب می‌درخشد وهم آشپزخانه‌های کوچک با نورگیر کم را به رونق و جلا وامی‌دارد، رنگ روشن سرچشمۀ شادی و نشاط و آرامش است.

نکات مهم در نصب و نگهداری کابینت آشپزخانه فلزی

اگر می‌خواهید کابینت آشپزخانۀ فلزی خود را در مدت‌زمان کوتاهی از دست ندهید و شاهد عمر مفید آن باشید ناچارید نکاتی چند را در نگهداری از آن رعایت نمایید تا علاوه بر هزینۀ ابتدایی مجبور به پرداخت هزینه‌های تعمیر و تعویض زودهنگام آن‌ها نشوید.

 • اشیاء زبر دشمن همیشگی کابینت‌های فلزی هستند که هم بر کیفیت وهم بر ظاهر آن‌ها تأثیر نامطلوب می‌گذارند.
 • برای پاک کردن سطح رویه کابینت‌ها نیز همین مهم را رعایت کرده با پارچه‌های لطیف به این کار بپردازید.
 • اسیدها و مواد پاک‌کنندۀ قوی بافت فلز را خورده و نابود می‌کنند این مواد را از اطراف کابینت دور نگهدارید.
 • هرچند وقت یک‌بار با تعویض رنگ کابینت علاوه بردمیدن حس خوشایند در منزل در حفظ کیفیت کابینت‌های خودیاری برسانید.
 • لولاها اگر روغن‌کاری شوند دوام و کارایی بیشتری پیدا می‌کنند پس این کارا نیز فراموش نکنید.

با کابینت فلزی خانه‌ای زیبا و شیک داشته باشید

کابینت آشپزخانۀ فلزی دیگر امروزه می‌تواند هم پای کابینت‌های دیگر در دیزاین شرکت کرده و طرحی نو و همه‌پسند را ارائه نماید و افرادی که سادگی و جذابیت را تلفیقی از هنر و سلیقه می‌دانند راضی نمایند، این کابینت‌ها با انواع مختلف خود توانایی حضور در هر صحنه‌ای را مانند هم راهی با چوب، ست نمودن با PVC و یا ترکیب با MDF را داشته و قیمت پایین آن‌ها راه را برای ورود به منازل هموار نموده‌اند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

سخن آخر

طرح‌های مدرن و کلاسیک زاده شده در عصر جدید ارمغان فناوری و دانش طراحان خبره و کار بلدی است که عشق به کار و میهن آن‌ها را بر آن داشته تا هرروز برای سهولت و آسایش مردمان نیک نهاد این سرزمین گامی مؤثر بردارند، کابینت فلزی رفیق سال‌های طولانی است اگر با آن مسالمت‌آمیز برخورد شده و نکات ایمنی و نگهداری آن جزء جزء به اجرا درآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.