آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401

چکیده این مطلب :

میدانید بعد از مطالعه این مقاله چه میاموزید؟ شما بعد از مطالعه دقیق این مقاله یاد میگیرید که کورین چیست، چگونه میتوانیم قیمت کورین را محاسبه بکنیم و هر کورین در چه نوع فضایی مناسب است و کلی نمونه کار های مرتیط با کورین

سلام دوستان ما در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی در رابطه با صفحات کورین، قیمت کورین، محاسبه قیمت کورین، کوارتز و نوع استفاده هر یک از صفحات در فضاهای مختلف کابینت ها و یه سری موضوعات مرتبط بپردازیم.

سرفصل ها:

شما بعد از مطالعه این مقاله دقیقا چه میاموزید؟ کورین

 1. کورین چیست؟
 2. برندهای سازنده کورین!
 3. محاسبه قیمت کورین!
 4. معرفی کورین برای آِیلند کابینت اشپزخانه!
 5. معرفی کورین برای صفحات کابینت اشپزخانه!
 6. با چه نوع سینکی از دردسر جمع شدن اب دور سینک رها گردیم؟
 7. کاربرد کورین در فضاهای اداری چیست ؟
 8. نمونه رنگهای کورین و سنگ طبیعی
 9.  تفاوت کورین ایرانی و کره ایی در چیست ؟
 10. بهترین کورین کدام است؟
 11. نحوه ساخت کورین توسط گروه خدماتی فیدر
 12. قیمت کورین گروه خدماتی فیدر در سال 1401
 13. آموزش نگهداری صفحات کورین
 14. جایگزین صفحات کورین با توجه قیمتهای بالای این محصولات وارداتی
 15. چرا از صفحات کورین بجای صفحه با روکش اچ پی استفاده نماییم
 16. مارمونایت یا کورین؟
 17. آیا هنوز کورین کره ایی در بازار موجود هست ؟ آیا وارد میشود؟

 

کابینت کلاسیک , کابینت چوبی , مدل کابینت ممبران , لیست قیمت کابینت ,کابینت اشپزخانه

کابینت کلاسیک , کابینت چوبی , مدل کابینت ممبران , لیست قیمت کابینت ,کابینت اشپزخانه

1- کورین چیست؟

کورین نام جنسی است که به سنگ مصنوعی معروف است و بیشتر از آن برای سطوح مختلف مخصوصا به دلیل ضد آب بودن در فضاهایی که بیشترین آبخور را دارد میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

کورین در سال 1967 توسط دانشمندانی به نام دکتر دونالد اسلوکوم به ثبت رسید و توسط کمپانی در آمریکا به نام E.I.du pont به تولید انبوه رسید و روانه بازار های جهانی گردید . مواد تشکیل دهنده صفحات کورین عبارتند از :

 1. پلیمر اکریلیک
 2. آلومینیوم ( دارای سه تا مولکول آب )
 3. سنگ معدن بوکیست

مورد استفاده اصلی صفحات کورین در سطوح مختلفی همچون صفحات کابینت ، میزهای ادارای ، فضاهای دکوراتیو و ….  میباشد که در این مقاله با تمامی این موارد اشنا خواهید شد.

کورین به عنوان ترموستینک پلاستیک ( گرما سخت ) شناخته شده ، اما میتواند در دمای 151 درجه به عنوان ترموفرمد نیز نمایان گردد، در این حالت کورین را با توجه به ضخامت تا شعاع 25 میلی متر میتوان خم کرد و فرم های مختلفی ایجاد نمود.

2-برندهای سازنده کورین!

با توجه به نو بودن و حاشیه سود بالای صفحات کورین در ابتدای ظهور این محصول شرکتهای زیادی شروع به تولید این محصولات نمودند اما با توجه افزایش قارچ مانند شرکتها و عرضه و تقاضا بسیار از این شرکتها که قدرت رقابت با شرکتهای قدرتمند را نداشته از چرخه رقابت خارج شدن و فقط سه برند پابرجا ماند که با برندهای زیر معرفی گردید.

 1. سامسونگ ( LOTTE)
 2. هانکس
 3. ال جی

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 1

3-محاسبه قیمت کورین!

محاسبه قیمت کورین کار بسیار آسان تر از محاسبه قیمت در کابینت میباشد و شما تنها با یک قلم و کاغذ و یک ماشین حساب میتوانید قیمت تمام شده کورین منزلتان را محاسبه نمایید.

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 2

آموزش محاسبه قیمت کورین

محاسبه قیمت کورین در طول :

یک متر کورین چگونه محاسبه میگردد ؟ یک متر طول کورین تا عرض 60 سانتی متر با ضخامت تا 6 سانتی متر = یک متر کورین محاسبه میگردد.

به چه شکلی قیمت کورین را بدست آوریم ؟

حال که میدانیم یک متر کورین یعنی چه میزان کورین ، متراژ مد نظر را در عدد قیمت واحد کورین

مثلا 500000 تومان ضرب مینماییم و عددی بدست میاید با مقدار x  تومان  => حال عدد x تومان را ضربدر 10 درصد مینماییم که عدد z تومان بدست میاید.

قیمت نهایی کورین آشپزخانه شما =x+z

محاسبه قیمت کورین در آیلند ( جزیره ) :

معمولا صفحات کورین برای آشپزخانه هایی با حالت آیلند مقداری تفاوت را با کورین های راسته دارا میباشد در زیر این با روش محاسبه این نوع کورین ها آشنا میشوید.

 

سوال : فرض کنید آیلندی دارید با ابعاد طول 300 سانتی متر / ارتفاع 90 سانتی متر   / عرض 120 سانتی متر

محاسبات هر قسمت از این ابعاد بصورت جداگانه صورت میپذیرد به ادامه مطلب توجه نمایید :

1-2-3 محاسبه قیمت  طول 300 سانتی متر

یک متر طول کورین تا عرض 60 سانتی متر با ضخامت تا 6 سانتی متر = یک متر کورین محاسبه میگردد.

به چه شکلی قیمت کورین را بدست آوریم ؟ حال که میدانیم یک متر کورین یعنی چه میزان کورین ، متراژ مد نظر را در عدد قیمت واحد کورینمثلا 500000 تومان ضرب مینماییم و عددی بدست میاید با مقدار x  تومان  => حال عدد x تومان را ضربدر 10 درصد مینماییم که عدد z تومانبدست میاید.

محاسبه قیمت  ارتفاع 90 سانتی متر 

زمانی که شما ایلندی دارید مطمئنا دارای برگردان صفحه هم هست همانطور که در تصویر بالا مشاهده مینمایید کورین در دوسمت دارای دید میباشد به این خاطر قیمت کورین در این قسمت برای هر بخش راست و چپ دو برابر محاسبه میگردد.

در واقع 90 سانتی متر را در عدد 2 ضرب کرده و عدد حاصل 180 سانتی متر بدست میاید حال عدد حاصله را در قیمت واحد ضرب نموده که عددی را به ما میدهد با نام P حال عدد p را ضربدر 10 درصد مینماییم و عدد H بدست میاید حال عدد بدست امده H و P  را با یکدیگر جمع نموده و قیمت تمام شده برگردانهای آیلند بدست میاید.

محاسبه قیمت  عرض 120 سانتی متر

همانظور که بند 3-2-1 توضیح دادیم براورد قیمت صفحه تا عرض 60 سانتی متر با این قیمت میباشد و برای عرض های بالاتر بیشتر میباشد حال که عرض صفحه ما 120 سانتی متر است یعنی ابعاد طول کار ما دو برابر شده پس :

فرمول زیر را اجرا مینماییم : (( H+P) + (z+X) ) ضربدر 2 = قیمت تمام شده برای آیلند ( جزیزه ) مشابه تصویر بالا

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 1

محاسبه قیمت کورین برای فروشگاه :

محاسبه قیمت در این قسمت کاملا بصورت چکی بوده و دارای فرمول محاسباتی مشخصی نمیباشد به تصاویر زیر توجه نمایید جهت مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید.

محاسبه قیمت کورین برای روشویی:

قیمت صفحات کورین برای فضاهایی مثل روشویی حمام و سرویس بهداشتی کاریست که بدلیل سفارشی بودن کار دارای هزینه تمام شده بالایی میباشد و این مهم خود دلیل بر این است که این صفحات را برای فضاهای مذکور سفارش ندهید و فقط برای فضاهای خاص اشپزخانه و یا فضاهایی که محصول اماده ندارند سفارش دهید و این محصولات را بصورت اماده خرید نمایید.

محاسبه قیمت کورین منحنی:

کورین های منحنی یکی از پیچیده ترین نوع کورین از لحاظ اجرا و قیمت تمام شده میباشند لذا قیمت این نوع کورین با توجه به نوع طرح و موقعیت مکانی مشخص میگردد.

5-معرفی کورین برای آیلند کابینت اشپزخانه!

کابینتهای آیلند به فضاهایی تعلق میگیرد که امکان قرار گیری کابینت اپن در وسط آشپزخانه  وجود داشته و این مهم به زیبایی خانه بیافزاید.بخش عمده زیبایی بخش کابینت های ایلند حضور صفحات کورین بصورت دو سمته و برگردان بسیار پر رنگ میباشد در زیر نمونه این نوع کابینت ها را مشاهده مینمایید.

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 4

معرفی کورین برای صفحات کابینت اشپزخانه!

در گذشته یکی از مهترین فضاهای اشپزخانه فضاهای رویه کابینت های میباشد که بایستی از آنها به بهترین نحوه ممکن مراقبت نمود ، اما با گذشت زمان و ورود دنیا به دنیای صنعت محوری همه چیز تغییر نمود و ما شاهد صفحات خاص همچون کورین ، کوارتز ، کوپوس ، تاییلن هستیم که تمامی این صفحات جایگزین صفحات با روکش  اچ پی ال و سنگ طبیعی میباشند ، لذا به شما عزیزان توصیه میشود جهت سهولت در استفاده از سنگ کورین استفاده نمایید تا فضای یکپارچه ایی را برای شما عزیزان ساخته و عمر بسیار بالایی در برابر نفوذ آب و حلال های مشابه را دارا میباشد.

6-با چه نوع سینکی از دردسر جمع شدن اب دور سینک رها گردیم؟

اکثر خانوم های خانه دار معمولا با این مشکل مواجه هستند که در هنگام شست و شو و استفاده از سینک اب دور سینک جمع شده و بسختی به داخل سینک وارد میشود ، این مشکل نیز توسط مراکز تحقیقات شرکتهای تولیدی وابسته با روشی اسان حل گردیده و سینک ها لگن زیر را به بازار عرضه کرده اند که این نوع سینکها فقط برای صفحات سنگ مصنوعی کورین مناسب است ، در زیر چند نمونه از این موارد را مشاهده مینمایید.

7-کاربرد کورین در فضاهای اداری چیست ؟

یکی از کاربردهای دیگر صفحات کورین استفاده از این صفحات در مکانهای اداری میباشد فضاهایی همچون میز منشی ، میز پذیرش ، صفحه رویه میز پرسنل و امثال این مهم که در زیر نمونه های این موارد را مشاهده مینمایید.

8-نمونه رنگهای کورین

رنگ صفحات کورین بسیار متفاوت میباشند و با توجه به فضاهای موجود انتخاب میگردند ، جهت انتخاب رنگ کارشناسان به همراه سمپل ها خدمت میرسند و تمامی رنگها را همراه مشاوره به شما عزیزان نشان میدهند ، بعد از انتخاب نهایی سفارش ثبت شده و شروع بکار میشویم..

در زیر ما تمامی نمونه رنگهای کورین سامسونگ را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

کورین کره ایی سامسونگ :

کورین کره ایی ال جی :

کورین کره ایی هانکس:

 

کورین ایرانی اورانوس:

سنگ طبیعی تراورتن :

سنگ طبیعی گرانیت :

 

9-تفاوت کورین ایرانی و کره ایی در چیست ؟

سوال که بسیاری از هموطنان عزیز از ما میپرسند این است تفاوت کورین ایرانی و خارجی در چیست ایا کیفیت این دو با یکدیگر تفاوتی دارد ؟؟؟؟!!!!

همانطور که میدانید کورین از ترکیب چندین نوع مواد تشکیل میشود که این نوع ترکیبات نقش بسزایی در کیفیت کورین دارا میباشد مثل ایتمهایی همچون خش پذیری ، حرارت ، براقیت که اینها همه بستگی به نوع ترکیب مواد اولیه و کیفیت انها دارد در این بخش ما به شما عزیزان توصیه میکتیم حدالمقدور از کورین های کره ایی استفاده نمایید تا بهترین کیفیت را دریافت نمایید.

با کیک بر روی تصویر زیر از نحوه خدمات کابینت اشپزخانه گروه خدماتی فیدر اشنا شوید

کابینت آشپزخانه,اموزش ساخت کابینت اشپزخانه,قیمت کابینت,محاسبه قیمت کابینت جزیره

10-بهترین کورین کدام است؟

سوالی که هر شخص هنگام خرید هر محصولی از خود میکند این است که ایا این محصول که قصد خرید انرا داریم دارای کیفیتی مناسب است و بهترین گزینه مد نظر برای خرید کدام است؟

اگر بنده خود مجری صفحات کورین هستم قصد خرید داشته باشم صفحات کورین ال جی که دارای کیفیت بسیار مناسبی هستند را انتخاب میکنم که دارای قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوبی میباشند.یا بهترین راه تماس تلقنی با کارشناسان خود میباشد با ما همراه باشید.

کابینت کلاسیک , کابینت چوبی , مدل کابینت ممبران , لیست قیمت کابینت ,کابینت اشپزخانه

11-نحوه ساخت کورین توسط گروه خدماتی فیدر:

نحوه ساخت کورین یکی دیگر از عواملی است که بسیاری از مردم خواهان اگاهی داشتن از ان هستند ، در اینجا ما به شما عزیزان بصورت کاملاین موضوع رو برای شما عزیزان شرح میدهیم.کورین هم مثل سایر وسایل ساختنی بصورتی است که ابتدا مواد اولیه یا مواد خام انها خریداری شده و داخل کارخانه توسط دستگاههای برش با توجه به سایزهای مورد نیاز سایز شده و سپس توسط چسبهای مخصوص به یکدیگر متصل میگردد و بعد ساخت اشکال اولیه حالت نوبت به از بین بردن درزها توسط سنباده کاری ، پولش، پوست پولیش فرا رسیده و بهتر است با سنباده و با دقت بالا این کار انجام گردد تا در انتها کورین صاف و صیغلی داشته باشیم.

12-قیمت کورین گروه خدماتی فیدر در سال 1401

کورین ایرانی درجه یک متری 2400000 تومان

کورین ایرانی درجه دو متری 1900000 تومان

کورین کره ایی سامسونگ ، ال جی ، هانکس متری 3300000 الی 3600000 تومان

هزینه حمل و نصب 12% کل 

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 306

13-اموزش نگهداری از صفحات کورین :

نگهداری از صفحات کورین یکی از موارد مهم در استفاده از این کالای گران قیمت برای اشپزخانه است که با رعایت فقط چند مورد میتوانید عمر صفحات کورین را افزایش دهید.

 1. از قرار دادن اجسام داغ بصورت مستقیم برروی صفحات کورین خودداری نمایید.
 2. از کشیدن اجسام تیز به روی انها خودداری نمایید.
 3. اجازه ندهید ضربات محکم به گوشه های کورین وارد شود
 4. از ایستادن  برروی صفحه کورین برای نصب وسایل چون هود یا پرده در اشپزخانه جدا خودداری نمایید ، مگر اینکه پایتان را در محل اتصال دو کابینت قراردهید که در اثر فشار نشکند.

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 306

14 -جایگزین صفحات کورین با توجه قیمتهای بالای این محصولات وارداتی :

با توجه به افزایش قیمت این محصولات گروه خدماتی فیدر بر این موضوع برامده تا جایگزینی مناسب برای صفحات کورین را بیابد براین اساس تصمیم مدیریت مجموعه مبنی بر جایگزینی صفحات سنگ طبیعی با قیمتی مناسب بجای صفحات کورین میباشد که دارای معایب و مزایایی میباشد که در ذیل به این موارد اشاره گردیده است.

مزایا سنگ طبیعی : 

1- قیمت مناسب 

2- مقاومت بالا در برابر اب 

3- مقاومت بالا در برابر حرارت

4- مقاومت بالا در برابر خط و خش

معایب :

1- در صورت شکست قابل ترمیم نمیباشد

2- محل های اتصال دارای درز میباشد.

3- در صورت برداشتن ترک قابل ترمیم نمیباشد.

4- برای ایلند مناسب نیست 

15- چرا از صفحات کورین بجای صفحات با روکش اچ پی ال استفاده نماییم

صفحات کورین بدلیل مقاومت بسیار بالا در مقابل اب مورد اقبال عمومی قرار گرفته زیرا یکی از بزرگترین ضعفهای صفحات معمولی با روکش اچ پی عدم مقاومت در برابر آب میباشد که این مهم با صفحات کورین بر طرف گردیده است و از سوی دیگر نکته بسیار مهم بعدی انعطاف پذیری صفحات کورین در اجرا میباشد ، شما میتوانید صفحات کورین به راحتی با اشکال مختلف اجرا نمایید که در صفحات ام دی اف ( فورمیکا منظور ما میباشد ) قادر به انجام این مهم نمیباشید.

 

16-مارمونایت یا کورین ؟

سوالی که بسیاری از دوستان از بنده میپرسند دقیقا این نکته میباشد که تفاوت بین مارمونایت و کورین در چه قسمتی میباشد که باید خدمت شما عزیزان عرض کنم مارمونایت مزایا و زیبایی دارد و در مقابل کورین هم اینگونه است اما در رقابت بین استقامت و انعطاف پذیری کورین برنده این رقابت است اما در زیبایی مارمونایت حرف اول و آخر را میزند خب دلیل چیست؟

مارمونایت یا سنگ مصنوعی با رگه های زیبا یکی دیگر از صفحه های رویه کابینت است که دارای رگه های بسیار زیبا و شکیلی میباشد که ضخامت این رگه ها که مثل چاپ میباشند حدود دو میلیمتر میباشد که در اثر شکستگی یا لب پری قست خامی بسیار بد جلوه مینماید اما در کورین کل ضخامت 12 میلیمتر از همان رنگی هست که در رویه رنگ ان مشاهده مینمایید در کورین در صورت شکست صفحه و یا ضربه که موجب لب پری کورین گردد براحتی توسط چسب و پولیش قابل بازیابی به شکل اول میباشد اما در مارمونایت این مهم وجود ندارد .

نکته بعدی و بسیار حائز اهمیت این است که اگر روی مارمونایت خط بیفتد ( البته به سختی میفتد اما میفتد) غیر قابل پاک شدن است اما در کورین با یک پولیش قابل رفع است ، یکی دیگر از نکات درز محل اتصالات در مارمونایت مشخص است اما در کورین در هر ابعادی محو میگردد

جمع بندی : بنده با توجه به سابق 15 ساله خودم در این حوزه به شما عزیزان کورین را پیشنهاد میکنم زیرا تا سالها با هزینه سالیانه کمتر از هشتصد هزار تومان میتوانید صفحه رویه کابینتی مشابه روز اولی که تحویل گرفته ایی داشته باشید.

هر آنچه که باید در مورد صفحات کورین بدانید؟ + آپدیت ویژه برای سال 1401 4

 

17-آیا هنوز کورین کره ایی در بازار موجود هست ؟ آیا وارد میشود ؟

پاسخ ما به سوال آیا هنوز کورین کره ایی در بازار موجود هست بله هست ولی با محدودیت بسیار بالای رنگ مواجه هستیم و این مهم به دلیل عدم واردات از سال 1396 تا به امروز هستیم و میتوان گفت با توجه به شرایط موجود شاید دیگه هیچ وقت کورین های کره ایی وارد کشور نگردد.

امیدواریم کیفیت کورین های ایرانی به حدی بالا برود که دیگر کسی سراغی از کورین های خارجی را نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.