آخرین ویدیو پروژه های گروه خدماتی فیدر

معرفی کابینت جزیره خاص

نکات بسیار مهم جهت سفارش کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک لوکس

دانستنی ها در مورد کابینت آشپزخانه وکیوم

چکیده این مطلب :

اگر کمی در مورد کابینت‌ها تحقیق کرده باشید مطمئناً با تعدادی اسامی مختلف مواجه شده‌اید که شاید نام آن‌ها تاکنون به گوشتان هم نخورده باشد و شما از شنیدن این‌همه نام عجیب حیرت‌زده شوید، کابینت آشپزخانه وکیوم نمونه‌ای از این کابینت‌هاست که ویژگی‌های شاخص، آن را در زمرۀ محبوب‌ترین کابینت‌ها قرار داده و طرح‌های گوناگون […]

اگر کمی در مورد کابینت‌ها تحقیق کرده باشید مطمئناً با تعدادی اسامی مختلف مواجه شده‌اید که شاید نام آن‌ها تاکنون به گوشتان هم نخورده باشد و شما از شنیدن این‌همه نام عجیب حیرت‌زده شوید، کابینت آشپزخانه وکیوم نمونه‌ای از این کابینت‌هاست که ویژگی‌های شاخص، آن را در زمرۀ محبوب‌ترین کابینت‌ها قرار داده و طرح‌های گوناگون آن جالب و قابل‌توجه هستند.

کابینت آشپزخانه وکیوم

قطعاً آشنایی با مواد تشکیل‌دهنده و عناصر سازنده یک کالا برجذب مشتری تأثیر بسزایی داشته و در انتخاب افراد را یاری می‌کند کابینت آشپزخانه که با پیشرفت‌ها هم‌قدم جلوآمده باشد و از سبک‌های مدرن الهام گرفته و هم‌طراز جهانی رشد نموده باشد مسلماً مجذوب‌تر به نظر رسیده افراد با فراق بال بیشتری دست به انتخاب آن خواهند زد.
ما در این مقاله می‌کوشیم تا جنبه‌های مختلف کابینت آشپزخانۀ وکیوم را برای شما آشکارتر و مزایا و معایب آن را واضح‌تر بازگو کرده و شمارا با چشمی باز به انتخاب واداریم، مقایسه و بحث در مورد کیفیت و کمیت این محصول جالب‌توجه است و مطالعه اجمالی آن شاید برای شما مفید واقع شود و باعث تجدیدنظر در انتخابتان شود.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت وکیوم چیست؟

اگر بخواهیم کابینت وکیوم را برای شما توضیح دهیم باید سیری در مراحل تکامل کابینت آشپزخانه داشته و هر مرحله را به‌صورت اجمالی برای شما توضیح دهیم، کابینت‌ها از طرح‌های سادۀ چوبی از دیرزمان به میان منازل راه یافتند و با سبک‌های مدرن امروزی فاصله‌ای چندین ساله داشتند که البته با همان شکل و شمایل خود نیز توانستند نظم را میهمان‌خانه‌ها کنند، دوام کم چوب در برابر عواملی طبیعی و عمر کم آن افراد را به فکر یافتن عنصر دیگری برای ساختن این جایگاه‌های کوچک اما کارآمد خانگی انداخت.
در اینجا بود که فلز جای چوب را گرفت و کابینت آشپزخانه فلزی بارونقی وصف‌ناپذیر به بازار ورود یافت و نظر بسیاری از افراد را دست‌خوش تغییر نمود، دوام بالایی که فلز از خود نشان می‌داد افراد را قانع کرد که عنصری مقاوم‌تر از آن برای مکانی به نام آشپزخانه وجود ندارد اما باگذشت زمان معایب آن‌یکی پس از دیگری آشکار شد و طراحان را به این باور رساند که فلز نمی‌تواند انعطاف کافی را در حین طراحی برای آن‌ها داشته باشد وطرح ها و ایده‌های نابشان با این عنصر خشک و خشن نیمه‌تمام می‌ماند.
دیگر زمان آن رسیده بود که عنصری در طراحی کابینت آشپزخانه به کار گرفته شود که هم ویژگی‌های دو عنصر قبل را داشته وهم معایب آن‌ها را از خود دور کرده باشد، MDF متریال جدید و عین حال کارآمدی بود که توانسته بود با ترکیب و قرار گرفتن در کنار عناصر دیگر مانند PVC معایب را برطرف کرده و مقاوم وارد عرصۀ کابینت آشپزخانه شود این ترکیب قدرتمند بانام کابینت آشپزخانۀ وکیوم به میدان رقابت پا نهاد.
تلاش‌های فناوری در این زمینه به نتیجه نشسته و دستگاه CNC در کنار وکیوم توانست کابینت آشپزخانه را وارد مرحلۀ جدیدی نماید که هم ضد رطوبت بوده وهم امکان اجرای طرح‌های خاص را بر روی چوب امکان‌پذیر کند، تمام کابینت‌هایی که به کمک وکیوم دارای روکشی فشرده و عاری از هرگونه مولکول هوا در بین ذرات خود باشند بانام کابینت آشپزخانۀ وکیوم نام‌گذاری شده، فشرده‌سازی کامل و تخلیه هوا امکان منطبق شدن کامل سطح و روکش را فراهم کرده و کیفیتی بی‌نظیر را برای این محصول فراهم می‌کند.
این روکش چنان انعطاف از خود نشان داده که فقط به کابینت محدود نمانده و در تمامی اجزای منزل نفوذ نموده است، مانند درب اتاق‌ها، درب سرویس‌های بهداشتی، حتی لوازم چوبی و…، امروزه شاهد رواج روزافزون آن به خاطر زیبایی، استحکام و صاف و صیقلی بودن سطح آن هستیم و این ویژگی‌ها به خاطر این است که این کابینت کم‌نظیر از یک ورق ام دی اف با یک‌لایۀ محافظ پی‌وی‌سی که با چسب و حرارت و فشار زیاد و خلأ بر هم کاملاً چسبیده وهم پوشانی می‌شوند ساخته و مقاومتی فراوان را از خود به نمایش می‌گذارند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه وکیوم که باعث تغییر تصمیم شما برای خرید این کابینت می‌شود

جنس کابینت وکیوم اگرچه از چوب است و تمامی مزایای خوب چوب مانند فرح و نشاط ‌بخشی آن را در خود به ودیعه دارد و از نصب آن دقیقاً همان طراوت چوب استشمام می‌شود اما به خاطر روش منحصربه‌فرد مراحل تولید هیچ‌یک از مشکلات چوب و حتی کابینت‌های دیگر را نداشته و سطح صاف و فشردۀ آن به‌راحتی برتری آن را ثابت می‌کند.

مزایای کابینت آشپزخانه وکیوم

ویژگی‌های بی‌شمار این کابینت ما را بر آن داشت که به شمردن تعدادی محدود از آن پرداخته و شما عزیزان را نیز با آن‌ها آشنا نماییم.

سازگاری بیشتر با محیط‌ زیست

این کابینت‌ها در مقایسه با کابینت چوبی دوستدار محیط‌ زیست هستند چون از ضایعات چوبی به‌جای خود چوب در آن‌ها استفاده‌شده و همین امر مانع قطع درختان بیشتر به این منظور می‌شود، وکیوم همان ام دی اف روکش شده است که مواد اولیۀ آن را خرده چوب‌های بسیار ریز تشکیل داده است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

جذابیت و شیک بودن کابینت آشپزخانه وکیوم

کمتر کسی است که بتواند در برابر این‌همه منبت‌کاری‌های زیبا از خود عکس‌العمل نشان نداده و از قرار گرفتن در آشپزخانه‌ای بااین‌همه شکوه به وجد نیامده باشد، این کابینت در دستۀ کابینت‌های مد روز بوده و همگان را در همان نگاه اول مجذوب ظاهر فوق‌العادۀ خود می‌کند.

مقاومت بالای کابینت آشپزخانه وکیوم در برابر رطوبت و آب

تمامی معایبی که در کابینت ام دی اف خام مانند رطوبت پذیری وجود داشته به لطف روکشی قوی به نام PVC در کابینت آشپزخانۀ وکیوم مرتفع شده و شما شاهد مقاومت فوق‌العاده‌ای هستید که استفاده از آن را برای مکان‌های مرطوب امکان‌پذیر و دغدغۀ پاک‌سازی آن را برطرف می‌نماید و آسیب‌پذیری آن را تا حد قابل‌توجهی پایین می‌آورد.

تنوع طرح‌ و رنگ کابینت آشپزخانه وکیوم و سازگار با دکوراسیون سنتی و مدرن

اگر قصد اجرای یا قصد تغییر دیزاین منزل خود رادارید و نگران هستید انتخاب کابینتی با طرح و رنگ نامناسب دکور کلی منزل شمارا دست‌خوش نابسامانی نماید باید بدانید که وکیوم در مرحلۀ اول چنان تنوعی را به شما ارائه می‌دهد که یافتن دکوری مناسب با طرح و رنگ دلخواه شما کار دشواری نیست از سوی دیگر طرح‌های اقلیمی بر روی این کابینت هم در سبک کلاسیک وهم در سبک مدرن خوش می‌درخشند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

اجرای طرح‌های کلاسیک و 3D (سه‌بعدی) در کابینت آشپزخانه وکیوم

سفارش طرح‌های سه‌بعدی و حکاکی آن بر روی چوب درگذشته آن‌قدر زمان و هزینه‌بر بود که بسیاری از افراد قادر به انجام آن برای منازلشان نبودند و از خیر داشتن چنین کابینت‌هایی به‌کلی می‌گذشتند، اما امروزه با یک فرمان کوچک به نرم‌افزارهای پیشرفته می‌توان یک طرح سه‌بعدی را بر روی MDF اجرا و از زیبایی آن نهایت لذت را برد این امر در کاهش هزینه و مدت انجام کار تأثیر زیادی داشته است.

وزن سبک کابینت آشپزخانه وکیوم

چوب خود سازماناً نسبت به دیگر عناصری که در ساختن کابینت مورداستفاده قرار می‌گیرد سبک‌تر است اما کابینت آشپزخانۀ وکیوم به خاطر اینکه از الیاف چوبی تهیه‌شده است به نسبت حتی از کابینت‌های چوبی نیز سبک‌تر و حمل و نصب راحت‌تری دارد.

طول عمر و دوام بالای کابینت آشپزخانه وکیوم

تمام عواملی که در هنگام تهیۀ این کابینت به کار گرفته‌شده از یک‌سو باعث مقاومت خود سازه شده و وزن کم یادشدۀ آن نیز از سوی دیگر باعث کاهش فشار احتمالی بر روی تجهیزاتی چون ریل و جک‌ها می‌شود این دو عامل دست در دست هم سازه‌ای با طول عمر بالا را به شما عرضه می‌دارد.

هزینه نگهداری پایین در کابینت آشپزخانه وکیوم

با افزایش طول عمر کابینت و تجهیزات آن شما مطمئن هستید که گاه‌وبیگاه مجبور نیستید به فکر خرید و تهیۀ وسایل جانبی بوده و با همان هزینۀ ابتدایی برای خرید، کلی هزینۀ تعمیر و نگهداری را از دوش خود برداشته‌اید و کابینتی با عمر چندین ساله را تهیه نموده‌اید.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

سازگاری و انطباق بالای کابینت آشپزخانه وکیوم با تجهیزات مخفی و توکار آشپزخانه

امکان جالب و قابل‌توجه دیگر این کابینت آشپزخانه قرار گرفتن آن بر روی قالب‌های فلزی است که علاوه بر استقامت و کارایی در اعمال دیزاینی بهتر طراحان را یاری رسانده و امکان مخفی نمودن تمامی وسایل آشپزخانه را به افراد می‌دهد از همۀ این موارد گذشته وسایل توکار مانند گاز، هود و انواع فر چنان دقیق و منظم در داخل این کابینت‌ها جاسازی می‌شوند که انطباقی دیدنی را رقم می‌زنند.

معایب کابینت آشپزخانه وکیوم

حال که از مزایایی کابینت آشپزخانۀ وکیوم مطلع شده‌اید بد نیست با معایب آن نیز آشنا شوید تا با مشکلاتی که ممکن است بر سر راه شما قرار گیرد با دیدی وسیع‌تر روبرو شده و برای حل آن معضلات به پیشگیری اقدام نمایید و آن معایب را از سر راه خود بردارید.

عدم امکان خوب پوشش دادن لایه پی‌وی‌سی در صورت ظریف بودن طرح‌های منبت‌کاری یا کنده‌کاری‌شده

ظرافت بیش‌ازحد طرح در مرحلۀ اجرا مشکل‌ساز بوده و ممکن است قرار دادن روکش را با مشکل همراه سازد، طرح‌های منبت و کنده‌کاری را متناسب انتخاب نمایید تا هم درشتی بیش‌ازحد آن‌ها زیبایی را تحت تأثیر قرار ندهد وهم ظرافتشان در امر PVC خللی ایجاد نکند و در نهایت کابینت کیفیت لازم را داشته باشد.

افت شدید کیفیت در صورت استفاده از مواد متریال نامرغوب یا یک کابینت ساز غیرحرفه‌ای.

ظرافت‌های به‌کاررفته در این کابینت به گونه است که کوچک‌ترین اهمال و کم‌کاری تأثیر شدید خود را بر ظاهر و باطن این عناصر زیبا و شگرف گذاشته و آن‌ها را نامرغوب جلوه خواهد داد حال می‌خواهد این کم‌کاری از طرف سازندۀ آن باشد یا از سمت مواد اولیۀ به‌کاررفته هر دو در افت کیفیت تأثیر فراوانی دارند، موارد زیر مصداق‌های عوامل مؤثر در کاهش کیفیت است.

 • مرحلۀ PVC توسط کارگری نابلد انجام پذیرد
 • چسب که لازمۀ وکیومی باکیفیت است از مواد نامرغوب تهیه شود.
 • PVC که وظیفه محافظت را دارد خود نامرغوب وبی کیفیت باشد.
 • CNC تمام و کمال انجام نپذیرد
 • برش‌کاری نهایی توسط استادکار حرفه‌ای و با دقت فراوان انجام نگیرد.

همگی این موارد بر کاهش دوام کابینت افزوده و آن را از لیست کابینت‌های مرغوب خارج می‌کند.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

حساسیت شدید به نور آفتاب و سایر منابع گرمازا

اگرچه لایۀ PVC مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد اما آن نیز مانند هر عنصر دیگری نقطه‌ضعف‌های خاص خود را دارد، تابش نور مستقیم خورشید یا گرمای زیاد محیط بر روی رنگ و یا حتی بافت کلی آن تأثیر نامطلوب گذاشته و به‌تدریج باعث خرابی آن می‌شود پس حتی‌المقدور آن‌ها را از منابع گرمازا دور نگهداشته تا روکش بتواند عمر مفید خود را داشته و از مغزی کابینت به‌خوبی محافظت نماید.

حساسیت نسبت به برخورد با اجسام نوک‌تیز

برخورد اجسام تیز با بدنۀ کابینت آشپزخانۀ وکیوم عملاً به آن صدمۀ جدی وارد کرده و تعمیر آن یا پرهزینه بوده و یا امکان آن تا حد زیادی وجود ندارد پس تا می‌توانید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید و از برخورد اجسام تیز به آن حفاظت نمایید تا دردسرهای احتمالی را از خود دور کنید.

سخت پیدا کردن طرح مناسب در هنگام تعمیر

اگر به هر دلیلی ناچار بودید قسمتی از کابینت آشپزخانۀ خود را تعمیر کنید مطمئناً با دشواری‌هایی روبرو خواهید شد زیرا دائماً طرح و رنگ‌های جدید به بازار آمده و رنگ‌های قدیمی‌تر منسوخ‌شده و از رده خارج می‌شوند و یافتن آن‌ها کاری سخت و در برخی موارد غیرممکن می‌شود.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

نیاز به نظافت بیشتر

طبیعی است که برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های سطحی موجود در این کابینت خصوصاً در محیطی که همواره بخارآب، مواد غذایی و روغن عناصر همیشگی و پای ثابت هستند، ایجاد جرم و لکه فراوان‌تر و احتیاج به پاک‌سازی و نظافت بیشتر حس می‌شود، ولی اگر سعی نمایید کابینت وکیوم خود را از جنس هایگلاس تهیه نمایید امر نظافت برای شما راحت‌تر خواهد شد که در ادامه به‌طور کامل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

قیمت کابینت وکیوم کلاسیک شمارا شگفت‌زده می‌کند

کابینت آشپزخانۀ وکیوم با دو نوع کلاسیک و هایگلاس در بازار موجود می‌باشند که تفاوت آن‌ها فقط در نوع جنس روکشی است که بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد و وجه تمایز آن‌ها گشته و همین امر ویژگی‌های منحصربه‌فردی را برای هرکدام پدید می‌آورد و در قیمت تمام‌شدۀ آن‌ها نیز اثر می‌گذارد.
کابینت وکیوم کلاسیک همان وکیوم باروکش PVC است که تاکنون درباره‌اش صحبت نمودیم اما کابینت وکیوم هایگلاس باروکشی از جنس پلکسی گلاس به علاقه‌مندان ارائه می‌شود و کیفیت آن را تا حد زیادی متغیر می‌نماید.
کابینت آشپزخانۀ وکیوم هایگلاس با نوع طراحی متمایز، ظریف کاری بیشتر، کیفیت بالاتر در جنس، روکش و چسب، همیشه 1 تا 2 میلیون قیمتی بالاتر را نسبت به نوع کلاسیک آن به خود اختصاص داده است، البته کابینت‌ها به نسبت جایگاه قرارگیری‌شان قیمتی متفاوت را خواهند داشت مثلاً به‌این‌ترتیب که کابینت کمدی در صدر و بعدازآن کابینت اپن، در مرحلۀ بعد کابینت زمینی و در مرحلۀ آخر کابینت دیواری قرار می‌گیرد.
بدین ترتیب اگر قیمت کابینت کلاسیک شما را 1 میلیون حساب کنیم کابینت کمدی 1800000 تومان، کابینت اپن 900 هزار تومان، کابینت زمینی 600 هزارتویمان و کابینت دیواری شما 400 هزار تومان خواهد بود.
این محاسبه درجه اهمیت کابینت‌ها را در مکان قرارگیری‌شان صرف‌نظر از جنس وطرح به‌کاررفته در آن نشان داده و می‌بینید که کارایی هرکدام چگونه بر قیمت نهایی تأثیر گذاشته و آن را تغییر می‌دهد، کابینت کمدی در اوج و کابینت دیواری در پایین‌ترین سطح قیمت قرار دارد این آگاهی شما را در زمان خرید یاری می‌رساند.

مدل کابینت وکیوم هایگلاس که خانه شمارا رؤیایی می‌کند

حالت شیشه‌ای که هایگلاس از خود نشان می‌دهد و برق و جلایی که دارد در کنار ویژگی‌هایی که از آن یادکردیم جذاب و اثرگذار است، در این کابینت پلکسی گلاسی که بر روی ورق MDF قرار می‌گیرد تمامی این خواص را به وجود آورده و آن را بدین گونه مانند شیشه درخشان به تصویر کشیده است درواقع گلاس به معنای شیشه است که به‌صورت نماد گونه استفاده‌شده است.
صنعت دکوراسیون توانسته با ظهور عناصر جدید و بزرگ‌تر شدن خانواده‌اش هرروز نسبت به گذشته تحولی عظیم را در دکور داخلی به وجود بیاورد، نمونۀ آن تغییر کابینت وکیوم کلاسیک به هایگلاس و ایجاد ساختمانی متمایز و ویژگی‌های منحصر به آن است، پلاکسی گلاس با تحول اساسی بر ساختار مواد اولیه طرحی نو و متمایز از طرح اولیه را عرضه و مدل‌های مختلفی از خود را در برابر دیدگان مخاطبانش قرار می‌دهد، این امر باعث گستردگی در استفاده و ارائه طرحی متمایز از کابینت وکیوم کلاسیک است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

مزایای کابینت وکیوم هایگلاس

 • چشم‌اندازی زیبا
 • ایجاد وسعت دید
 • تنوع فراوان
 • طول عمر طولانی
 • نورافشانی طبیعی
 • عایق خوب رطوبت
 • آسودگی در نظافت
 • جلوۀ تمیز و براق همیشگی
 • انعطاف‌پذیر در برابر ترکیب
 • قابل‌مشاهده نبودن آلودگی‌ها از هر زاویه

معایب کابینت وکیوم هایگلاس

 • جا ماندن اثرانگشت بر سطح آن
 • قابل‌رؤیت بودن گردوغبار بر جدار آن
 • خش‌های واضح که ظاهری ناخوشایند را می‌سازد.

همان‌طور که مشاهده می‌نمایید میزان مزایای این کابینت بر معایبش ارجحیت داشته به همین دلیل در مقایسه‌ها حائز رتبه خواهد شد.

 

کابینت وکیوم سفید محبوب‌ترین انتخاب بین خانواده‌های ایرانی

جالب‌توجه است تمامی افراد چه آن دسته که سبک‌های کلاسیک را می‌پسندند و چه آن دسته که دیزاین مدرن ملاک اول و آخرشان است سفید را عنصر محبوب برای رنگ‌آمیزی دکور دانسته و این طیف رنگی در میان انواع افراد جذاب و آنها می توانند به‌دوراز دل‌مشغولی‌های ست‌های دیگر آشپزخانه‌ها را بیارایند.
سفید، طوسی، خاکستری امکان طراحی‌های شلوغ و در مقابل ساده را هم‌زمان فراهم کرده و حتی ترکیب این دو را نیز به‌سوی سبک‌های تلفیقی مهیا می‌سازد شما می‌توانید از این رنگ‌ها در کنار دیزاینی پررنگ و نگار استفاده کرده و یا حتی در کنار دکوری ساده و تک‌رنگ قرار دهید و طرحی مناسب باسلیقۀ خود را به وجود آورید.

مدل کابینت وکیوم سفید

همان‌طور که گفتیم سفید با توانایی‌های خود چنان دیزاین را با تفکر به‌پیش می‌برد که فرقی نمی‌کند در میان رنگ‌های خنثی خود را یافته یا به ناگاه در کنتراستی جذاب مانند مشکی پدیدآورندۀ طرحی به‌یادماندنی است، چیدمان وسایلی بارنگ مشکی در کنار کابینت آشپزخانه یا کاشی‌های سفید آدمی را به وجد آورده و در آن شوقی وصف‌ناپذیر به وجود می‌آورد.
البته امروزه شرکت‌های بسیاری هستند که وکیوم بارنگ چوب را با همان برق و جلای فوق‌العاده‌اش به دوست داران کابینت این خانواده عرضه نموده و ست‌های جدیدی را برای هم‌خوانی باسلیقه‌های بیشتر عرضه نموده‌اند، رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ چوب نمونه‌ای از این موارد است.

مشاوره در طراحی کابینت آشپزخانه

کابینت وکیوم جدید

در کابینت وکیوم جدید تفاوت در روکش خود را نشان داده و آن روشی مهندسی است که می‌تواند روکش را حتی در نقاط فرورفته تراش داده و این امر خلأ ایجادشده را حتی در این نقاط دوردست امکان‌پذیر می‌کند این خلأ بر کیفیت روکش افزوده و همچنین زیبایی دوچندانی را پس از ظرافت اعمال‌شده به طرح می‌بخشد.
سی ان سی وکیوم به کمک حکاکی‌ها آمده و تراش حاصله از دستگاه CNC بر روی آن MDF را نمایان‌تر و پستی‌وبلندی‌های طرح را در زیر روکش قرار می‌دهد در این حالت رنگ روشن چوب در کنار رنگ تیره روکش تضادی چشم‌نواز را به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *